Skocz do zawartości

nTomek

Moderator
  • Zawartość

   1255
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

   16

  O nTomek

  • Urodziny 25.04.1976

  Informacje osobiste

  • Imię
   Tomek
  • Płeć
   Mężczyzna
  • Miejscowość
   Podkarpacie

  Samochód

  • Generacja
   B7
  • Silnik
   B7 2.0 TDI 140KM (CFFB) 4x4
  • Rok produkcji
   2012

  Ostatnie wizyty

  1266 wyświetleń profilu
  1. nTomek

   [B6] Antena GPS - który kabel ?

   Satelity: 0/0 - używa 0 z 0 znalezionych. Tryb: No Fix - nie ustalił prawidłowej pozycji bo nie widzi satelit. Sprawdziłeś gniazdo tak jak ci pisałem?
  2. nTomek

   Zmiana SW 3C0 953 549 AE

   No to póki co - pozamiatane.
  3. Ok. Anteny FM masz. Wzmacniacze do nich też. Ta na dachu nie liczy się. Pozostaje kwestia podłączenia przy radiu. Tam jest potrzebny separator, który doprowadzi zasilanie do wzmacniaczy i anteny powinny pracować poprawnie. To, że kabel antenowy "idzie" w wiązce razem z innymi kablami to nie przeszkadza - to kabel koncentryczny.
  4. Prawa szyba - to jest antena FM ze wzmacniaczem czyli ok. Lewa szyba - to nie jest antena FM tylko do odbiornika ogrzewania postojowego. Nie ma tam jeszcze jednej - większej anteny? Powinna być tam taka poczwórna pętla do FM i AM. Antena na dachu ma dwie wtyczki: zielona jest do TV, a żółta do FM - piszesz, że tylko jedna jest podłączona - jeśli ta co na zdjęciu to już wiesz, że to nie FM. Przy czym to na dachu to jakieś dziwne rozwiązanie... A jak to wygląda przy radiu?
  5. nTomek

   Zmiana SW 3C0 953 549 AE

   LIN1.3 i LIN2.0 korzysta z tego samego hardware więc te różnice między płytkami nie mają związku z wersją obsługiwanej multi-kierownicy.
  6. nTomek

   Zmiana SW 3C0 953 549 AE

   Każdy mikrokontroler ma zabezpieczenie przed odczytem zawartości wewnętrznej pamięci więc nie ma opcji, żeby tak po prostu skopiować z niego soft. Jeśli VW nie udostępnił aktualizacji w tego modułu w postaci pliku sgo to nic nie zrobisz...
  7. nTomek

   Zmiana SW 3C0 953 549 AE

   A skąd wziąć software do flashowania?
  8. Fabryka to to nie jest. Ta antena wygląda jak prosty zamiennik bez wzmacniacza do której nie potrzeba stosować separatora. Sprawdź czy po odkręceniu bata, radio łapie mniej stacji. Reasumując ktoś tu namieszał z tymi antenami i teraz niewiadomo co z oryginalnym wzmacniaczem z bagażnika. A masz kreski metalizowane na szybach z tyłu? Jakie masz nadwozie: kombi - sedan?
  9. To jest moduł bluetooth. Tak. Masz to napisane wyżej - głośnik wysokotonowy jest zasilany przez kondensator (najprostsza forma zwrotnicy) z głośnika niskotonowego. Zatem do drzwi wchodzi jeden kanał - 2 kable.
  10. Od modelu B6, anteny FM są w szybach - których? - zależy od typu nadwozia. Tu jest pokazane gdzie ich szukać: DAB lub DAB+ w VW Tak powinno być u ciebie a jeśli jest inaczej to pewnie ktoś przerabiał. Wracając do samej anteny to ważne jest to zasilanie i dobre połączenie masy. Kabel antenowy - koncentryczny - musi mieć nie uszkodzony ekran (zewnętrzny oplot) na całej długości między radiem i anteną, w przeciwnym wypadku zbiera zakłócenia z całego auta.
  11. Umiesz się posługiwać tym interfejsem? Znajdź moduł Bordnetz i kodowanie długie. Wklej fotę menu jakie tam masz możliwości. I nie zadawaj tego pytania w innych tematach bo robisz śmietnik.
  12. Przede wszystkim będzie zasilał wzmacniacz antenowy - który masz fabrycznie w bagażniku przy antenach. Bez tego zasilania wzmacniacz działa jak tłumik. Wrzuć fotkę jak to masz podłączone przy radiu - szczególnie chodzi mi o antenę.
  13. W naszych passatach światła są zasilane napięciem impulsowym - tylne żarówki STOP robią też za pozycyjne tylko z 1/3 mocy więc to może być źródło zakłóceń dla słabego (bez urazy) radia. Jeszcze gorzej jest gdy się źle podłączy anteny 😉 A masz założony separator do zasilania tej anteny?
  14. Za bardzo "butujesz", aż wtyczki wyskakują 😁
  ×

  Powiadomienie o plikach cookie

  Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności