Skocz do zawartości

Jarkow

  • Liczba zawartości

    413
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Jarkow

  1. Gruszka wygląda na sprawną.Chociaż te 0,39V to tak jakby sztanga była niewyregulowana. Dobrze by było wykonać ten pomiar przy przyspieszaniu, czy w momencie gdy zaczyna szarpać jest te 3,5 V. A sprawdzałeś podciśnienie z pompy vacum? może problem tkwi w słabym podciśnieniu.
  2. Pomiary przy odpiętej wtyczce nic nie dają. Tam jest +5V - zasilanie, drugi to masa, trzeci to informacja z czujnika halla w gruszce. Jeżeli odepniesz wtyczkę, to nie ma info z czujnika, więc ci nic nie pokazuje. Musiałbyś to zrobić na wpiętej wtyczce, wpinając się w przewody. Czujnik ciśnienia doładowania znajduje się na rurze dolotu, w przedniej dolnej części silnika. Od góry patrząc - od zespołu zaworu EGR i przepustnicy idzie w dół krótkie gumowe kolanko, dalej plastikowa rura - na niej jest czujnik ciśnienia doładowania.
  3. W BMR jest już gruszka z czujnikiem położenia. Podłącz pod VCDS, w bloku 120, w 4 okienku na wolnych obrotach powinno pokazywać 0,76V, przy włączonym zapłonie i niepracującym silniku ok. 3,3 - 3,8V. Sprawdź to.
  4. Jak sprawdzałeś gruszkę i sztangę? Błąd mówi o nieszczelnej gruszce - wtedy jest niedoładowanie. Weź dużą strzykawkę, podłącz do gruszki - tam gdzie wchodzi rurka podciśnienia, wytwórz próżnię i sprawdź czy sztanga się wysuwa i czy zostaje wysunięta. Na tym forum było to już wielokrotnie omawiane.
  5. short to plus oznacza zwarcie z plusem, jeżeli pojawia się przed uruchomieniem silnika i nadal po wymianie czujnika to prawdopodobnie jest uszkodzona wiązka, przewód, kostka.
  6. Zawór zwrotny paliwa utrzymuje ciśnienie ok. 10 bar. Zawór regulacyjny na szynie CR (rampie) jest otwarty przy "spoczynku" czyli wyłączeniu zapłonu. Ciśnienie na szynie CR po włączeniu zapłonu, przed uruchomieniem rozrusznika powinno wynosić tyle, ile na zaworze powrotnym czyli 8-10 bar. Jeżeli zawór na szynie jest uszkodzony i pokazuje zbyt wysokie ciśnienie, to zwór na pompie może niewłaściwie sterować ciśnieniem.
  7. Zacząłbym od sprawdzenia gruszki turbiny, układu podciśnienia w tym pompy vacuum, ogólnie sterowania turbiną. Co to za warsztaty były że tego nie sprawdzili przede wszystkim.
  8. Lapę odkręcasz. W sumie prosta sprawa, ale żeby to dobrze zrobić powinieneś mieć blokadę do rozrządu - jest inna niż do PD.
  9. Nie wiem czego oczekujesz od takiej grzałki. Miałem grzałkę elektryczną w mercedesie W123. fabryczna, wkręcana w blok silnika moc 400W. 20 minut wystarczało żeby auto odpalało jak latem. Ta nagrzewa też kabinę. Oczywiście webasto to już inna bajka (mam w superbie).
  10. P0299 to błąd zbyt niskiego ciśnienia doładowania. Żeby to była wina kolektora dolotowego to musiałby być dziurawy. Adaptacja nic nie da (jeżeli chodzi o ten błąd) - adaptacja jest dla klap kolektora ssącego i nijak się nie ma do ciśnienia doładowania. Do sprawdzenia gruszka przy turbo, szczelność w dolocie i przydałoby zrobić logi dynamiczne żeby zobaczyć jak ładuje turbina.
  11. 09754 - błąd dodatkowej pompy wody - znajduje się z przodu, najlepiej widać ją od spodu 09778 - za niskie napięcie na zacisku B+ 00516 - styk biegu jałowego przepustnicy
  12. W bloku pomiarowym 120 można obserwować położenie nastawnika turbosprężarki, dla tych aut które mają gruszkę z elektronicznym czujnikiem położenia - wszystkie CR i niektóre PD. Max doładowanie to ok 0,74V, min. 3,30V. W bloku 121 obserwujesz pracę klap kolektora. Przy nowym kolektorze te wartości są podobne - 0,74V i 3,30V. W trakcie wyrabiania się cięgien ta wartość się zmienia i najważniejsza jest ta pierwsza. U mnie przy przebiegu ok. 230 tys. pokazuje 0,79V i na razie nie ma błędów. Naprawiając nastawnik czy to za pomocą śrubki, czy innego ogranicznika należy tak zablokować możliwość jego wychylenia aby osiągnąć zbliżoną wartość do 0,74V. Można to robić na wymontowanym nastawniku z podpiętym VCDS. Dzięki temu uniknie się wielokrotnego rozbierania nastawnika. Z moich obserwacji na kilku różnych autach z tym problemem, dla ECU najważniejsza jest ta pierwsza wartość, druga jest bez znaczenia.
  13. wiesiok, a masz webasto? Bo przy dogrzewaniu webasto przy niskich temperaturach silnik nagrzewa się szybciej, przy temp. ok 10 stopni silnik nagrzewa się wolniej bo nie dogrzewa go webasto. To ma też wpływ na kondycję dpf.
  14. Zamiast przełączników można VCDS w ogrzewanie dodatkowe, adaptacji na kanale 6 zmienić wartość z 1 na 0. Wyłącza się funkcję automatycznego dogrzewania.
  15. Przekaźnik pompy paliwa w twoim silniku znajduje się pod tablicą przyrządów - musisz zdemontować osłonę nad pedałami, chyba trzeci od lewej z nr 404
  16. Błąd 00229 wyraźnie mówi o padniętej gruszce podciśnienia turbo - za niskie ciśnienie doładowania.
  17. Kolego arteq błąd P0299 i 3,03V w kanale 120 przy zapalonym silniku to wygląda na uszkodzoną gruszkę , a dokładnie nieszczelna membrana. Podciśnienie próbuje wypchnąć sztangę, ale nie daje rady.
  18. Dół jest taki sam, ale - Ciśnienie wtrysku w PD 2000 - 2200 bar,krótki czas podania jednorazowej (niedzielonej) dawki paliwa i szybkie narastanie ciśnienia nad tłokiem podczas samozapłonu paliwa. CR - ciśnienie wtrysku max 1600 bar, dawka dzielona - wtrysk wstępny, główny, powtrysk ciśnienie narasta łagodniej. Wszystko to powoduje że układ korbowy nie dostaje tak mocno po d...
  19. Nie wiem który lepszy. Ale cytowane przez Ciebie zdanie z aukcji jest całkowicie bez sensu. Dlaczego hartowanie powierzchniowe miałoby prowadzić do pękania zabieraków.
  20. Ciekawa sprawa. Wg mnie ewidentna pomyłka w Etce dla audi A3. Otwórz dla passata, a zobaczysz 2 różne moduły- przed i po 10.2009r.
  21. Jak to moduł jest ten sam zmiana z 03G 103 295K na 03G 103 295 AK - zabierak 100mm stosowany tylko z tym modułem. Kolego znasz budowę pompy olejowej i wałków? Zabierak przechodzi przelotowo przez pompę olejową i jest osadzony w wałku wyrównoważającym i właśnie w nim się wyrabia. Żeby zastosować dłuższy zabierak musisz mieć wałek z dłuższym gniazdem. A w serwisie jest on dostępny jako całość.
  22. kol. kuebk pisał o etce, czyli nowych częściach, a wg etki aby założyć do CBBB dłuższy zabierak trzeba wymienić moduł wałków.
  23. Możesz wyjaśnić ten 1k? Bo wg mnie to jest ok. 5K zł. Jeżeli myślisz że wystarczy wymienić pompę oleju i zabierak, to niestety nie da rady.
  24. Pompka jest nierozbieralna. Szczotek nie wymienisz. Sporadyczne błędy, to albo nie łączy instalacja, albo kończy się silnik. Oryginał pierburga kupisz poniżej 200zł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności