Skocz do zawartości
jedrus

Co Ci sie nie podoba w passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam automata. Ale jeżdżę służbowym T4 w automacie i już 2 razy go robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,mam chyba pecha do aut !!!!!!!!!!! Dzisiaj jadąc autkiem poprostu mi zgasł. Miałem ten sam przypadek w listopadzie zeszłego roku. Okazało się że padła pompa wtryskowa i dzisiaj podejrzewam ze to ta sama przypadłość. (Tankuję tylko na renomowanych stacjach CPN.)

Jutro bede dzwonił do gościa co mi robił pompe i zobaczymy czy uwzględni reklamację. Passat to normalnie POŻERACZ PIENIĘDZY. Ogólnie nie mogę nażekać na właściwości użytkowe, ale koszty utrzymania są kolosalne. :633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat 1.9 tdi 2002r. sedan

co mnie denerwuje:

-przy duzych predkosciach swiszcze mi cos przy lewym lusteku jak bym mial niedomknieta szybe

- trzeszczaca podbitka (masakra) strasznie denerwujace:mad:

- dosc glosny silnik

- ciezko wchodzacy 1 bieg

- male prawe lusterko

- brak wycieraczki tylniej szyby

i w zasadzie to chyba tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam co mi leży na wątrobie,

W moim passacie nie podoba mi się to co zrobili z nim poprzedni właściciele i gazownicy.

Z drobnej naprawy zrobił mi się remont, że końca nie widać, żałuję, że pół roku temu kupiłem ten samochód. Usterki nie są ani kosztowne, ani trudne w naprawie, ale upierdliwe i świadczą o tym jak traktowano wcześniej to auto.

Może jak wszystko zacznie banglać jak trzeba, to zmienię zdanie. Tym bardziej, że samochód dostał licznik z obrotkiem i central. Na razie mam go dość, a szczególnie tego bałaganu pod maską (wtyczki, podciśnienia, węże, przewody - poklecone przez gazowników że ból pały, jakby fabryka mało namieszała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do B3 mogę jeszcze dorzucić, że wczoraj mojej Ani został w ręku przełącznik wycieraczek, tak jakoś po 17 latach od produkcji zachciało mu się oderwać :> - co zarówno mi i Ani nie za bardzo przypadło do gustu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- klamki

- dramat ze swiatlami

- tak jak w kombi wszyscy zauwazyli tylna klapa ciagnie brudu zdrowo( po co ja myc jak zawsze uwalona :P)

- w bagażniku trzeszczy strasznie (roleta)

- w wersji z klimatyzacja bardzo brakuje tego malego schowka hehehe przydal by sie bardzo

- zamki drzwiowe blokuja sie, peka w nich sprezyna,

- problemy ze stacyjka, (nie dotyczy elektrycznego wkladu stacyjki)

 

silnik i te inne duperelki moim zdaniem sa oki- jak na 14 letnie auto spisuje sie bardzo good

a tak ogolnie wsio oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dorzucam co mi leży na wątrobie,

W moim passacie nie podoba mi się to co zrobili z nim poprzedni właściciele i gazownicy.

Z drobnej naprawy zrobił mi się remont, że końca nie widać, żałuję, że pół roku temu kupiłem ten samochód. Usterki nie są ani kosztowne, ani trudne w naprawie, ale upierdliwe i świadczą o tym jak traktowano wcześniej to auto.

Może jak wszystko zacznie banglać jak trzeba, to zmienię zdanie. Tym bardziej, że samochód dostał licznik z obrotkiem i central. Na razie mam go dość, a szczególnie tego bałaganu pod maską (wtyczki, podciśnienia, węże, przewody - poklecone przez gazowników że ból pały, jakby fabryka mało namieszała).

Jak kupiłem swojego to też miałem z nim takie przejścia. Ale dałem radę, pousuwałem zaniedbania poprzedniego właściciela i auto w miarę cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupiłem swojego to też miałem z nim takie przejścia. Ale dałem radę, pousuwałem zaniedbania poprzedniego właściciela i auto w miarę cieszy

Dzięki za słowa otuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każde auto tak i Passek ma swoje wady. Dla mnie najbardziej denerwująca to tylna część. Kiedyś miałem okazje pojeździć Renaultem 19 w wersji Hatchback i muszę powiedzieć że byłem w szoku, ponieważ przy prędkości 50km\h kropla deszczu nie spadła na tylna szybę nawet przy bardzo mocnych opadach. Może jakiś spoiler sprawę by rozwiązał, ma ktoś jakiś pomysł???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, tak ma chyba każde kombi, że tył jest momentalnie brudny. Porównanie do hatchbacka jest w tym przypadku niewłaściwe. Inna konstrukcja nadwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sebastian, tak ma chyba każde kombi, że tył jest momentalnie brudny. Porównanie do hatchbacka jest w tym przypadku niewłaściwe. Inna konstrukcja nadwozia.
Sebastian, tak ma chyba każde kombi, że tył jest momentalnie brudny. Porównanie do hatchbacka jest w tym przypadku niewłaściwe. Inna konstrukcja nadwozia.
No niby tak ale czasami przez jakiś spojler można by było jakoś ten kłopot rozwiązać, ktoś wspominał o takim spojlerze. Ma ktoś założony???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niby tak ale czasami przez jakiś spojler można by było jakoś ten kłopot rozwiązać, ktoś wspominał o takim spojlerze. Ma ktoś założony???

Chodzi Ci o taką lotkę na górę klapy? Jeśli tak, to ona nic nie daje, poza ładnym wyglądem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi Ci o taką lotkę na górę klapy? Jeśli tak, to ona nic nie daje, poza ładnym wyglądem

 

Jedyny spojler ktory by cos dal jest robiony przez dobre firmy na zamowienie, koszt wysoki a efekt jest w miare niezly. Ale czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jedyną rzeczą która mnie denerwuje w moim PASSACIE to zbyt hałaśliwy na pompowtryskach i trochę zbyt drogi serwis.Poza tym nie narzekam albo drobne usterki usuwam na bieżąco albo mi nie przeszkadza.Z resztą nie ma samochodu bez wad trzeba je polubić to jak z kobietą.Ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Z resztą nie ma samochodu bez wad trzeba je polubić to jak z kobietą.Ha ha

 

No to prawda, prawda i tylko prawda.

 

W moim pasku oprocz tego co napisalem wkurza mnie jeszcze drgajaca przednia lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciekawiło mnie to, że parę aut wspomniano, które mają wycieraczkę tylną w sedanie i musiałem przegrzebać alledrogo. Dla niedowiarków dowody (osobiście widziałem już niejednego puga 406 takiego):

 

http://moto.allegro.pl/item578975310_super_406_tanio_zarejsrtowana.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7652176

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7928424

http://moto.allegro.pl/item571299471_fiat_tempra.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwujące?

*Spalanie silnika 1.8 20V w mieście!

*Schowek od strony pasażera, jak nie rozwalony uchwyt to cały schowek rozklejony na pół.

*Trzaskająca jak w Polonezie klapa bagażnika (sedan)

*Jakiś dziwny bolec na miejscu dla 5 pasażera (środkowe z tyłu, pod pupką) naraża mnie na ciągłe narzekania i marudzenia pasażerów, nie wiem cóż to takiego.

*Małe prawe lusterko

 

A i tak Passat to świetne auto :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje "złe" doświadczenia z paskiem (sedan)

- słabe oryginalne lampy przednie (zmatowiałe klosze) - rozwiązaniem było wstawienie nowych lamp ksenonów

- za mały otwór bagażnika, nie wszystko się zmieści, aczkolwiek sam bagażnik wystarczająco pojemny

- (nie)sprawność oświetlenia bagażnika

- odgłosy silnika dochodzące do kabiny

- trzaski nawiewu dochodzące czasami spod konsoli środkowej

- uciążliwe utrzymanie weluru w nienagannej czystości (ale podobne doświadczenia mam także z innymi markami)

- olej cieknący spod odmy / chyba będzie trzeba się tym zająć /

- zbyt przeraźliwy (jak dla mnie) sygnał rezerwy poziomu paliwa - na szczęście rzadko go słyszę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aciekawiło mnie to, że parę aut wspomniano, które mają wycieraczkę tylną w sedanie i musiałem przegrzebać alledrogo. Dla niedowiarków dowody (osobiście widziałem już niejednego puga 406 takiego):

 

To ja dorzucę octawie II :) i mazde 6 obydwa w sedanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze Octavia II to w 100% hatchback a nie sedan, a mazda 6 tez chyba hatchback...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności