Skocz do zawartości
jedrus

Co Ci sie nie podoba w passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie zawieszenie i jak kolega wyzej wycieraczki boscha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalnie zawieszenie i jak kolega wyzej wycieraczki boscha

 

A mi zawieszenie 'leży' a to że jest niezbyt wytrzymałe,no cóż...Za to wygodne jest ;) Coś za coś jak się mawiaPzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi zawieszenie 'leży' a to że jest niezbyt wytrzymałe,no cóż...Za to wygodne jest Coś za coś jak się mawiaPzdr.

Zawieszenie skonstruowano na cywilizowane drogi, a że w Polsce to jeszcze dżungla to już konstruktorzy nie poradzą...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawieszenie skonstruowano na cywilizowane drogi, a że w Polsce to jeszcze dżungla to już konstruktorzy nie poradzą...

 

Hehe, dżunga..:] No nic, nawet w niemczech zdarzaja sie klopoty z zawieszeniem w VW, Audi ale nawet Merce i BMW maja klopoty...Jak to sie mowi, wszystko sie zuzywa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie, że po włączeniu radia przy wyłączonych światłach nie ma podświetlenia. Nie widzę jaka stacja/numer ścieżki gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy wyłączonych światłach nie ma podświetlenia

To akurat idzie obejść...we wtyczce radia jest chyba pin który daje + po uruchomieniu radia ,tam wpinasz ten od podświetlania i po każdym uruchomieniu radia masz podświetlanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje to, że z powodu głupich liści w podszybiu można mieć wodę w środku i narazić się na zalanie modułu comfortu! Jak by było mało miejsca debilnie umieścili go pod fotelem.

Dostanie się do zamka drzwi to po prostu horror.

Wiecznie pękająca rurka tylnego spryskiwacza!

Wskaźnik temperatury - u mnie działa kiedy che.

Źle rozwiązane obiegi powietrza, cały czas trzeba brandzlować gałkami bo albo paruje przednia szyba albo boczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie denerwuje to, że z powodu głupich liści w podszybiu można mieć wodę w środku i narazić się na zalanie modułu comfortu
Jest to do załatwienia, wyciągasz spod akumulatora zatyczki gumowe i już nie musisz się martwić o stojącą wodę.:P
Jak by było mało miejsca debilnie umieścili go pod fotelem.
Też jest na to rada, wyciągasz spod fotela i umieszczasz go wyżej
Dostanie się do zamka drzwi to po prostu horror.
Również to przeżyłem szczególnie ja drzwi nie chcą się otworzyć. :(
Wiecznie pękająca rurka tylnego spryskiwacza!
U mnie się tylko rozłączyła i to tylko raz.
Wskaźnik temperatury - u mnie działa kiedy che.
Pewnie też jest rada, tylko której temp. ;)
Źle rozwiązane obiegi powietrza, cały czas trzeba brandzlować gałkami bo albo paruje przednia szyba albo boczne.
Przyczyną może być już wilgoć w kabinie, to a'propos zapchania odpływów lub filtr kabinowy do wymiany.

Jak widać na wszystko jest rada, tylko dlaczego konstruktorzy tak ładnego auta o tym nie pomyśleli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie denerwuje to, że z powodu głupich liści w podszybiu można mieć wodę w środku

Miałem to samo. W końcu zamontowałem osłonę i wyjąłem zatyczki gumowe jak radzi J@ceq i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z poprzednim dieslem(2.0 hdi) to pasek jest głośniejszy i to jest ciut denerwujące. Prawie w każdym VW denerwuje mnie oszczędność na niektórych materiałach np mieszek lewarka wykonany ze skaju. No ale przymykając oko ......... Można to przeżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie w każdym VW denerwuje mnie oszczędność na niektórych materiałach np mieszek lewarka wykonany ze skaju.

W porównaniu do np. Audi A4 A6 to passat 3B 3BG ma wnętrze takie sobie... Jeszcze w B4 licznik jest podświetlany żaróweczkami z wierzchu. Kurde nawet w bobie od rocznika 86 licznik jest podświetlany po ludzku. Niby pierdoła, ale....

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze o swoim B6 które niedługo będe miał 2 lata ( kupione nowe w salonie )

 

- Beznadziejnej jakości skóry

- Strzelające plastiki

- W niektórych przyoadkach jednak stara technologia jak np Kessy, miało byc wygodne okazało się kłopotliwe

- Wycieraczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wycieraczki...

 

rozwiń swoją myśl.u mnie pióra wycieraczek nie były wymieniane od prawie 2 lat i ścierają jak nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że wycieraja strasznie niedokładnie i bardzo małą część szyby, zwłaszcza teraz gdy jest zima i masa soli na drodze, mimo spryskania pozostaja białe smugi na szybie niekiedy trzeba spryskiwaczy 2-3 razu uzywać, mase róznych płynów już używałem łącznie z orginalnym VW i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie największa wadą ,są...CENY CZĘŚCI!!!

-zamki(dostęp jest co prawda intuicyjny,ale czemu tak często trzeba sobie to udowadniać...)

-dość duże spalanie jak na taki motor(1,8T)

-chodliwość wśród złodziei a co za tym idzie wysokość składki AC ,po prostu morduje:D

-patent z brakiem osłony podszybia.Wiem ,że jest na to sposób ,ale wydaje mi się ,ze jednak ,to producent powinien być bardziej przewidujący;)

-awaryjność i ceny zawieszenia(swoja drogą w Krakowie drogi są po prostu "miód":doh

-sporo za dużo elektroniki ,zaworków ,pajęczyna podciśnień jednym słowem dużo rzeczy mogących się łatwo spier....a czasem trudnych do zdiagnozowania.

 

Reasumując w porównaniu do B4 ,B5 jest trochę jakby ...przekombinowane!Bardziej zaawansowane technicznie ,nowocześniejsze i t.p. lecz w tym wszystkim nie do końca dopracowane...Ale i tak go lubię!!!:serducho

 

Pozdrawiam wszystkich passato-maniaków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pojawił się u nas w domu Passat B4 '96 mogę mu zarzucić:

- beznadziejne klamki zewnętrzne

- hałasująca na dziurach roleta w bagażniku

- wewnętrzne plastiki na drzwiach z których schodzi farba.

Ale poza tym git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak klamki ,to Volkswagen zawsze miał gówn.ane!Pamiętam przejścia w Santanie...W B5 też jakoś takie "luźne" z kolei są...

AAaaaaaaaa..... Zapomniałem dodać o zaje.istym wspomaganiu kierownicy!W B5 ,lepiej płynu nie wymieniać ,jak chcesz mieć spokój;)Chociaż ,to już nie we wszystkich przypadkach!

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale mnie osobiście wkurza, że nie mogę sobie ustawić w moim pasku B5 w zimie temp np. 16 - 17C, minimum którym jest 18C to dla mnie za gorąco. Po wyłączeniu LO jest już za zimno.

 

Jest za głośno powyżej 120Km/h i w porównaniu z golfem kombi (ten sam rocznik) jest sporo gorzej.

 

Za mało schowków

 

Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to najbardziej mnie denerwuje ze trzeba do niego tankować :P a ogólnie jest wszystko ok. niema co narzekać na starsze auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności