Skocz do zawartości
jedrus

Co Ci sie nie podoba w passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RONINO

Trzeszczała troszkę półka pod kierownicą, ale po instalacji głośników, wymianie kabli w dobrym zakładzie przestało trzeszczeć. Po 60 tysiach miało prawo na polskich drogach się trochę poluzować na gwintach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak,zrobiłem Paskiem ok.15 tys od grudnia,jest to moje pierwsze auto w dieslu i niestety ostatnie,przynajmniej z silnikiem VW,chodzi to jak czołg klekocze jak STAR załadowany do pełna piachem,następnie tapicerka to jakieś nieporozumienie,zawieszenie konfortowe ale drogie i mało wytrzymałe.Ale i tak mi sie podoba,zawsze chciałem takiego:)następne autko tylko benzynka i spokuj pod maską:)osiągi słabsze ale uszy spokojniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRZESZCZĄCE PLASTIKI - zmora jakich mało...

wcześniej miałem 16-letnie AUDI 80 B4 (92r) 2.0 benzyna+LPG - od 2001r w kraju (wcześniej Niemcy) i to cały czas na Górnym Śląsku jeżdżone <kto wie jakie tu mamy drogi to wie o czym mówię, a kto nie wie to polecam google.pl :P ) ==&gt; NIC mi w środku nie trzeszczało, a teraz mam Paska B5(3B) 1.9TDI-PD 115KM (AJM) z 99r... i trzeszczenie wszelkich plastikowych elementów (zwłaszcza plastikowe boczki drzwi) jest TOTALNIE żanujące... (a auto w PL od 2 tygodni, wcześniej Włochy)

...MA-SA-KRA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TRZESZCZĄCE PLASTIKI - zmora jakich mało...

wcześniej miałem 16-letnie AUDI 80 B4 (92r) 2.0 benzyna+LPG - od 2001r w kraju (wcześniej Niemcy) i to cały czas na Górnym Śląsku jeżdżone <kto wie jakie tu mamy drogi to wie o czym mówię, a kto nie wie to polecam google.pl :P ) ==&gt; NIC mi w środku nie trzeszczało, a teraz mam Paska B5(3B) 1.9TDI-PD 115KM (AJM) z 99r... i trzeszczenie wszelkich plastikowych elementów (zwłaszcza plastikowe boczki drzwi) jest TOTALNIE żanujące... (a auto w PL od 2 tygodni, wcześniej Włochy)

...MA-SA-KRA...

no w 2 tygodnie sie nie poluzowały.Było się najpierw przejechac zanim kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej nim pół roku we Włoszech jeździłem i wszystko było cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcześniej nim pół roku we Włoszech jeździłem i wszystko było cacy

Widocznie twoje auto woli południowe klimaty :P

 

Mam passata już miesiąc, więc i ja dorzucę 3 grosze -

- koszmarna pozycja za kierownicą (mam 2 m wzrostu, w vectrze A którą pomyka moja żona jest o niebo lepiej)

- nie dająca się ustawiś klapa bagażnika w kombi (albo telepie jak głupia na najmniejszej dziurze, albo trzeba zamykać ją z całej siły w zależności jak sie wyreguluje zamek)

- dosyć twarda zawiecha

- trzeszczące wnętrze (jak u wszystkich :P)

 

Jest też kilka rzeczy które są dla mnie miłym zaskoczeniem, jak np. lekko pracująca kierownica, pomimo braku wspomy i umiarkowane spalanie pomimo jazdy głównie po mieście i z wieszającymi sie wolnymi obrotami (nie mam kiedy się za to zabrać :( ), a także wyśmienity stan blacharski 20-letniej budy w moim aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzi.g

:Ja mam passjonata dopiero 2 dni więc nic nie powiem na niego bo.... jestem jeszcze pod wrażeniem (przesiadłem sie z cytrynki BX 1.9D ) Słyszałem że VW jest twardy a tu miła niespodzianka :) nie czuję różnicy między paskiem a hydrozawieszeniem z benia :) Ale moge wszystkim polecić 2 dni jazdy malaczem (126) i różne wady napewno znikną z waszych wspaniałych bolidów :D Myśle że jeszcze sie odezwe na tym forum ale puki co to jestem jeszcze pod wrażeniem :D

No może coś dorzuce.... Wyciek spod pokrywy zaworów i mokre turbo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie jeżdzę be5-ątką, ale mogłyby być wykonane lepiej następujące rzeczy:

- podłokietnik - mam 177 cm i jak ustawie fotel calkiem daleko od pedałów i wysunę kierownicę to i tak łokieć opiera mi sie o sam jego koniec i musze zwracać uwagę na to aby reka się nie zsuneła, czy trzeba mieć od 190 w wzywc aby w pelni z niego skorzystać? W octavi jest idealny, a tutaj zonk:/ Moim zdaniem zdecydowanie zbyt daleko w glab auta.

- gumowane uchwyty od dzwi, zadna to ergonomia a szybko zchodzi ta guma i wyglada to paskudnie.

- opuszczenie oparcia siedziska poprzez kręcenie gałką - niezrozumialy dla mnie wynalazek, nawet w tanim fiacie uno jest bardzo sprytny patent na regulacje oparcia za pomoca sprezyny i jej blokady - zwalniamy blokade i ustawiamy sobie oparcie luzujac dzwignia blokade. Rzadko spotykane w samochodach rozwiazanie.

- padajace podgrzewanie foteli

Doczepic moge sie tylko do tych kosmetycznych spraw, bo mechanicznie jestem bardzo zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeszcząca deska...Aaaaale, mój Dealer, tj. aso zaproponował bezpłatną usługę polegającą na demontażu całej deski i zlikwidowaniu usterek :)

Podobny patent robią w niemczech w niektórych aso, w przypadku kiedy autko od nowości jest serwisowane u nich...taka ot gwarancja niby...zadośćuczynienie za ten feler ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

8bf81fff67d5a620.jpg

 

Bardzo dziwny wynalazek - po co to komu to 1, a 2 czyszczenie z kurzu itp jest zmorą

 

2.

 

Materiały wykończeniowe - źle nie jest jak na auto z tych lat jednakże tu i tam coś potrafi szrypieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szczelina nadaje się idealnie na monety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta szczelina nadaje się idealnie na monety :)

Bo do tego ona jest :D Czasami z niej korzystam, ale najczęściej drobne lądują w popielniczce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo do tego ona jest :D Czasami z niej korzystam, ale najczęściej drobne lądują w popielniczce :)

 

no wiem, że do tego jest, bo sam z takim przeznaczeniem jej używam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz złodzieje wam drobne będą kraść widząc je przez szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz złodzieje wam drobne będą kraść widząc je przez szybę

Dlatego najczęściej rzucam do popielniczki :P Licho czycha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ prezes861 - z nawiewem na przednią szybę taka sama bolączka jest w B3. Rano niekiedy trzeba nieco poczekać zanim poradzi sobie on z odparowaniem przedniej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temacik, dopiero teraz zauważyłem. I żeby się nie uprzedzać do konkretnych przypadłości nie czytałem jeszcze żadnego postu ;) Więc niejako 100% od siebie mogę wymienić rzeczy, które dokuczają ale nie wiem na 100% czy są to typowe felery dla pasków B3 czy wynikają z mojej niedbałości, usterek czy czegoś innego.

1. parujące szyby

2. trzeszczące: 1. plastiki (zasadniczo cała konsola), 2. styki szyber. z podsufitką, 3. sam szyberdach klekoczący choć 100% sprawny.

3. podsufitka (sedan, szyberdach - do dziś szukam po szrotach po nieudanej próbie regeneracji)

4. światła pozycyjne w nocy trochę słabe choć wyglądają na solidne szperacze.

5. nie podoba mi się ;) tez rdza, ale komu się ona podoba

I pewnie napisłabym "zamki w zimie", gdybym się za nie w końcu nie zabrał w 2007 i nie posmarował grafitowym pewnego dzyndzla.

A poza tym mi się podoba! Hehe.

Edytowane przez kaszanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
światła pozycyjne w nocy trochę słabe choć wyglądają na solidne szperacze

No jesli na pozycyjnych smigasz w nocy, to nie dziwie sie, ze g**no widzisz :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i szyber chyba tez nie taki 100% sprawny skoro klekocze :D u mnie nic nie klekocze.. a mialem juz dwa takie passaty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kappa00

-Klamki zewnętrzne często się psują.

-brak kontrolki rezerwy- jakoś czegoś brakuje mi z "malucha"

-tylna klapa szybko się brudzi.

-tapicerka trzeszczy na każdej dzierce na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności