Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mexicano343

Jaki jest sposób ustawienia komfortu, tak żeby nie opuszczaly szyby przy otwieraniu drzwi z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrotna do procedury aktywowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I też idzie tego dokonać czeskim programem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z moim passatem. Otóż musiałem wymienić moduł komfortu i od tego czasu nie działa mi pilot od centralnego zamka., oczywiście można otworzyć samochód kluczykiem, centralny działa immo czyta i w ogóle. Kupiłem sobie głownie po to vag+k commander 3,6 aby sprawdzić przebieg i spróbować dopisać sobie ten pilot. I teraz mam taki problem iż nie ma w całym internecie poradnika jak to zrobić i czy może ktoś z Was miał podobny problem i jakoś to rozwiązał. Dodam, że to mój jedyny pilot. Nie mam niestety drugiego. Dużo jest jakiś instrukcji dotyczących dopasowania jednego od drugiego i właśnie u mnie to się nie sprawdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy jest mozliwosc odryglowania drzwi vagiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pewien problem z moim passatem. Otóż musiałem wymienić moduł komfortu i od tego czasu nie działa mi pilot od centralnego zamka., oczywiście można otworzyć samochód kluczykiem, centralny działa immo czyta i w ogóle. Kupiłem sobie głownie po to vag+k commander 3,6 aby sprawdzić przebieg i spróbować dopisać sobie ten pilot. I teraz mam taki problem iż nie ma w całym internecie poradnika jak to zrobić i czy może ktoś z Was miał podobny problem i jakoś to rozwiązał. Dodam, że to mój jedyny pilot. Nie mam niestety drugiego. Dużo jest jakiś instrukcji dotyczących dopasowania jednego od drugiego i właśnie u mnie to się nie sprawdzi...

 

A czy moduł kupiłeś o dokładnie takich samych numerach? Bo jeżeli różni się literka na końcu, to nie zadziała. A jeżeli jest taki jak ma być, to zwykły kluczyk na zapłon w stacyjce, a drugi, ten do dopasowania w drzwi, i przekrecajac na zamknięcie nacisnij guzik zamykania. Po chwili naciśnij drugi raz, powinna piknac syrenka, i wtedy już powinno być si.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł dokładnie o takich samych numerach. Tak jak pisałem wcześniej nie mam dwóch kluczyków. Mam tylko jeden i nie mogę go tak dopasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć ochronę przed przytrzaśnięciem palców ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduł dokładnie o takich samych numerach. Tak jak pisałem wcześniej nie mam dwóch kluczyków. Mam tylko jeden i nie mogę go tak dopasować...

 

No to jak masz jeden to go tak nie dopasujesz, bo jeden musi być w stacyjce a a ten który chcesz dopasować w drzwiach.

Chyba że jest jakiś inny sposób z vagiem, ale podejrzewam że i tak potrzebny jest drugi, żeby był w stacyjce żeby była łączność z programem :-) pozostaje dorobić sobie drugi najciekawszy kluczyk. Przyda się chociażby na zapas :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się wyłączyć ochronę przed przytrzaśnięciem palców ?

 

A jak ja włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie pamiętam. Kiedyś wydaje mi się że o tym czytałem i miało to związek z kodowaniem, ale ostatnio próbowałem odświeżyć informacje i nie widze takiej opcji w kodowaniu.

Liczyłem na to że choć raz ktoś mi coś podpowie a nie zawsze w druga stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam passata z 96 b5 i padla mi kostka od modulu konfortu 3BO959799 jak nia rusze to raz dziala a raz nie bylem w serisie i pytalem

o nowa kostke sama klastikowa kostka 15 zl a jeden kabel ze wsuwka 20zl w tej kosce jest okolo 20 pinow wiec to jest koszt rzedu 400 zl moze ktos posiada taka kostke lub wie jak to rozebrac lub jakos przerobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro pinów (weź jeden na wzór i szukaj) albo popytaj w sklepach z elektroniką. Trochę zabawy z tym jest, ale temat da się ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny w kostkach modułu komfortu mają dwa różne rozmiary.

Poszukaj na allegro niektórzy sprzedają całe moduły z kostkami i kilka cm przewodów za nieduże pieniądze.

Samą kostkę raczej ciężej trafić, ale niektórzy też wystawiają elementy instalacji lub gdzieś zajechać na szrot i wyciąć sobie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piny w kostkach modułu komfortu mają dwa różne rozmiary.

Poszukaj na allegro niektórzy sprzedają całe moduły z kostkami i kilka cm przewodów za nieduże pieniądze.

Samą kostkę raczej ciężej trafić, ale niektórzy też wystawiają elementy instalacji lub gdzieś zajechać na szrot i wyciąć sobie. ;)

 

obiechalem szroty w okolicy i jak cos jest to juz ma nowszy model modulu albo juz kostka jest wycieta

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

chyba bede musial tak zrobic dzieki z rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś podpowie jakim numerem komfortu można zastąpić 1C0 959 799 A taki pokazuje w VAGu (trzy wtyczki) na obudowie jednak jest 1C0 959 799 E - niestety jest zielony w środku, nie chodzą na nim tylne zamki, otwieranie tylnej klapy z przycisku oraz klucze 434mhz, podpiąłem 1C0 959 799B (2 wtyczki) ten jest znowu pod 4 szyby w prądzie, z tego też powodu nie działają mi tylne zamki, poza tym wszystko chodzi, może ktoś będzie wiedział jaki moduł na 3 wtyki zakupić żeby wszystko działało? Ew. przepiąłbym kable od tylnych zamków, jeśli ktoś podpowie co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem w stanie włączyć przez vag/vcds, otwarcie klapy z pilota? Posiadam 1C0 959 799 B. Wiem, że w nowszych modelach da się to zrobić poprzez long coding, jak jest u nas? Ja u siebie nie widzę tej opcji po wejściu w 46.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kodowanie komfortu raczej nie, też nie widziałem tej opcji, dlaczego to nie działa u Ciebie? To powinno latać bez żadnego problemu, chyba, że zmieniałeś klucze lub moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o "odskoczenie" klapy, co jest z tego co wyczytałem standardem w sedanie, ja niestety mam warianta i muszę dostać się do eepromu mk :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymieniłem moduł komfortu w Passacie B5 fl Sedan, moduł o nr. 1c0 959 799 B, nowy taki sam. Stary był zalany i miał utlenioną płytkę. Kostkę również musiałem wymienić.

Problem polega na tym, że tylna klapa się nie otwiera.

Tzn. otwiera się tak jak nie powinna, bo po naciśnięciu na pilocie przycisku zamknięcia siłownik w tylnej klapie dostaje napięcie i klapa odskakuje.

Podejrzewam, że moduł kupiłem od kombi i trzeba go przeprogramować.

Mam dostęp do kabelka, tylko chciałbym żeby mi ktoś podpowiedział jak to zrobić.

Przejrzałem wszystkie 60str. wątku, pojawiły się takie problemy jak mój ale nie było rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności