Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

To już wina samego zamka, albo zalanych kabli przy module komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam problem z MK4 2002r z drzwiami pasażera zamek wymieniony miesiąc temu lampki działają wszystko niby dobrze ale jak te drzwi mam otwarte a zamykam auto choćby z pilota wszystkie drzwi się ryglują oprócz prawych dioda miga moduł z anglika 1c0959799b jakie mogą być przyczyny po zamianie modułu na stary wszystko gra przy otwartych prawych drzwiacg zamki nie ryglują się dioda nie świeci więc myślę że to coś w eepromie modułu proszę o jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś z Mysłowic lub okolic kto mógłby mi pomóc z ogarnięciem tematu domykania szyb z pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kogoś z okolicy piły z komputer i dał by rade przerobić moduł komfortu by otwierała się tylna klapa w kombi z przycisku.

 

Laptop z rs i vcds z dosa

Edytowane przez grbrandys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj udało mi się zabrać za uruchomienie domykania szyb z pilota - w sumie prosta sprawa, jak się ma wszystko podane. Po 5 minutach szybki działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem zrobić automatycznie otwierana klape w kombi 2002 rok .Może ktoś udostępnić bootowalną płytę z dosem i vdsem

 

i czy innym program można edytować moduł komfortu

 

jeśli tak jaki program i kabel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chciałem zrobić automatycznie otwierana klape w kombi 2002 rok .Może ktoś udostępnić bootowalną płytę z dosem i vdsem

 

i czy innym program można edytować moduł komfortu

 

jeśli tak jaki program i kabel ?

 

tutaj masz obraz płyty z DOS+VDS Pro

 

http://www.ocp.3maj.info/vdc_pro_cd-image.zip

 

a czy w FL nie działa czeski MKM Motordiag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tutaj masz obraz płyty z DOS+VDS Pro

 

http://www.ocp.3maj.info/vdc_pro_cd-image.zip

 

a czy w FL nie działa czeski MKM Motordiag?

 

 

dzięki za program.

 

i jeszcze do znawców czy jest jakiś inny program lub kabel co by nie na rs podłączać moduł komfortu by móc edytować.

 

Chodzi mi zrobienie otwierania klapy z pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem szczęśliwym posiadaczem passata od kliku dni i troszkę mnie drażni to, ze nie mrugają kierunkowskazy ani przy zamknięciu ani przy otwarciu drzwi i nie wiem dokładnie czy w module komfortu z adaptacjach uaktywnić funkcje tylko w bloku 7 czy w bloku 7 i 8.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kierunkowskazy ani przy zamknięciu ani przy otwarciu drzwi i nie wiem dokładnie czy w module komfortu z adaptacjach uaktywnić funkcje tylko w bloku 7 czy w bloku 7 i 8.

Jak mają mrugać przy zamknięciu i otwarciu,to w 8 i 9.W 7 włączasz sygnał dźwiękowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomimo tego ze zmieniłem wartości w bloku 8 i 9 z 0 na 1 to kierunki nadal nie mrugają, jak zmienię w bloku 6 i 7 to odzywa się sygnał podczas otwierania i zamykania ale wolał bym jednak kierunki niż sygnał, nie wiem gdzie szukać przyczyny barku kierunkowskazów podczas otwierania i zamykania drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie sa metody zakodowania pilota do alarmu panowie? Borykał się z tym ktoś?

Mam dwa piloty i dwa klucze. Wcześniej nie było żadnych problemów do czasu gdy nie znalazłem kałuży wody w aucie, po osuszeniu tego i uszczelnieniu, centralny działał ale nie sygnalizowal zamknięcia/otwarcia samochodu kierunkowskazami. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seat Leon 1M z 1999r., moduł komfortu: 1J0 959 799 AH. Aktywowałem go poprzez VDC_Pro wpisując odpowiednie wartości. Problem jest taki, że po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku pilota działają tylko 3 szyby - opuszczają się i podnoszą, nie działa szyba tylna od kierowcy. W czym może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, czeski program działa ( FL 2002r )

 

Jak ktoś z okolic i chcę podjechać to zapraszam. Zrobię.

 

Dodam iż mam wersję z dachem, który jeśli jest otwarty po zamknięciu szyb i ponownym naciśnięciu zamyka go również.Bardzo mile się zaskoczyłem faktem i odkryłem przypadkowo :):)

 

Przy okazji włączyłem sobie autolock i unlock ( po przekroczeniu 15km/h ) i dźwięk zamykania i otwierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum, gdyż od tygodnia jestem posiadaczem passata z 2000 r. przed FL. Przejrzałem prawie cały temat i już się pogubiłem. Może ktoś łopatologicznie wytłumaczyć w jaki sposób zakodować vag żebym mógł domykać i otwierać szyby. Doczytałem że ten czeski program działa w paskach od 2001 r. Posiadam taki interfejs http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-usb-high-speed-ftdi-232-polski-i4273506056.html Dodam że interfejs łączyłem z polskim vagiem 4.9, łączył się bez problemu. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez Fanatyk82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2000 a wyczytałeś że od 2001. Czego nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy jest już jakiś inny sposób przekodowania modułu, niż ten czeski program, na interfejsie który podałem wyżej. Szyby zamykają się jak i otwierają z kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to czy jest już jakiś inny sposób przekodowania modułu, niż ten czeski program, na interfejsie który podałem wyżej.

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest może ktoś z okolic Kalisza lub Ostrowa Wlkp. co by mi to zrobił ? oczywiście za niewielką opłatą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności