waldi1971
-
Liczba zawartości
64 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
benzyna 2.0 TSI - wypadanie zapłonów, błędów brak
waldi1971 odpowiedział snap171 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
jestem z Bytomia świece były wymienione rok temu, błędów brak, 2 cewki wymienione bo padły , nie bardzo wiem jak sprawdzić fazy rozrządu -
benzyna 2.0 TSI - wypadanie zapłonów, błędów brak
waldi1971 odpowiedział snap171 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Witam podłączę się do wątku bo nie chce zakładać nowego tematu, 1,8 TSI 260000 km od kilku tygodniu pojawia się takie delikatne szarpniecie podczas przyspieszania między 2 a 3 tyś obrotów ,wcześniej szarpanie pojawiało się sporadycznie ale od kilku dni dość często, w mojej ocenie to wypadanie zapłonu ale sterownik nie zapisuje żadnych błędów. Może ktoś podpowie jaka może być przyczyna albo z których grup zrobić logi dynamiczne żeby jakoś namierzyć przyczynę problemu. -
ok dzięki za pomoc
-
witam proszę o pomoc w zakodowaniu akumulatora EFB 60Ah, VCDS 21.9 bo w Gateway jest długa adaptacja nie mam kompletnie pojęcia co i gdzie wpisać w starszej wersji VCDS nie miałem problemu bo w adaptacji były zakładki które wystarczyło uzupełnić.
-
witam niedługo czeka mnie wymiana tarcz i klocków w passacie b7 i mam pytanie czy warto przy okazji rozebrać ręczny hamulec elektryczny żeby sprawdzić w jakim jest stanie, czy w b7 już nie występuje problem utleniających się zacisków, które są powodem awarii silniczków ? pozdrawiam
-
benzyna 2.0 TSI - wymiana łańcucha rozrządu (CCTA)
waldi1971 odpowiedział jarre1987 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
witam od początku roku jeżdżę VW 1,8 TSI i sprzedawca pomimo tego ze przysięgał na wszystkie świętości trochę minął się z prawdą bo zapewniał mnie ze silnik miał wymieniony rozrząd i jest pozbawiony wady olejowej, niestety bierze olej koło 0.5l/1000 i teraz nie wiem czy rozrząd powinienem wymienić załączam wskazania VCD|S, przebieg 246k -
Dziękuję za pomoc i poświęcony czas, po odczytaniu wsadu kabla niby wszystko było ok "bootloader odblokowany ale zaprogramowałem Atmege na nowo i teraz działa tak jak powinien. Pozdrawiam
-
W samochodzie tez nie działa próbowałem na wszelkie sposoby, już się poddałem mam stary działający VAG 3.1.1 ale nim chyba nie wiele zdziałam w b7 1,8 tsi
-
Witam kupiłem klona interfejs HEX-V2 ATMEGA162 do tego dostałem VCDS 21,9 w wersji spolszczonej, zainstalowałem w laptopie z win7 64 zgodnie z instrukcja z wyłączonym na stałe dostępem do Internetu, i wyłączonym antywirusem . Po podłączeniu kabla zainstalowały się sterowniki, menedżer urządzeń widzi kabel jako Ross-Tech, ale po uruchomieniu VCDS nie widzi interfejsu nie można zrobić testu. Odinstalowałem wszystko i zainstalowałem jeszcze raz ale efekt ten sam , instalowałem również na laptopie w win10 64 ale tez tak samo VCDS nie widzi interfejsu. Nie mam już pomysłu jaka jest przyczyna, może ktoś zna rozwiązanie problemu. Pozdrawiam
-
Mam pytanie czy są jakieś różnice w kosztach serwisowaniu 140KM CR vs 170KM CR np. szybciej zużywa się skrzynia biegów ze względu na większą moc i mement, wtryskiwacze , turbosprężarka ?
-
Miałem podobny problem z tym włącznikiem w B5 , po wyciągnięciu elektroniki z obudowy następnie kilkunastokrotne zmiana włącznika z pozycji on off małym wkrętakiem i przedmuchanie sprężonym powietrzem do tej pory załatwiło sprawę błąd poduszek nie powraca.
-
Silniki FSI, TSI oraz TFSI - dyskusja o awaryjności oraz instalacjach LPG
waldi1971 odpowiedział malina88 → na temat → Kupujemy Passata B6/B7
Dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam -
Silniki FSI, TSI oraz TFSI - dyskusja o awaryjności oraz instalacjach LPG
waldi1971 odpowiedział malina88 → na temat → Kupujemy Passata B6/B7
witam czy Passat B7 2.0TSI z 2012 roku będzie już wyposażony w silnik 3 gen. ten, który nie spala nadmiernej ilości oleju, bo z informacji jakie znalazłem w internecie, to silniki TSI/TFSI były poprawione w 2011, ale silnik 1,8TSI najpierw był montowany tylko w Audi A4 a dopiero Passat B8 otrzymał silnik 1,8TSI wolny od wady spalania oleju. -
usterkowość silnika 1,8 TSI - Wasze opinie proszę
waldi1971 odpowiedział temat → Silnik, skrzynia biegów
Dzięki za odpowiedzi bynajmniej mam teraz jakąś wiedzę w tym temacie pozdrawiam -
usterkowość silnika 1,8 TSI - Wasze opinie proszę
waldi1971 odpowiedział temat → Silnik, skrzynia biegów
Witam czy silnik 1.8 TSI przeszedł modernizacje, która wyeliminowała problem z nadmiernym zużyciem oleju? czy lepiej sobie odpuścić ten silnik i szukać coś z 1.4TSI EA211 ?
