Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukass
Chciałem zainwestować w Michelin Pilot Primacy ale przy tym samym rozmiarze różnica w cenie ok. 150 zł na sztuce. To chyba dużo.

Dużo tym bardziej , że Michał od 10 lat nie zrobił opony ,która jakoś specjalnie by się wyróżniała - co potwierdzają różne testy. Po prostu płaci się za napis. :dobani:

 

Ps. Tak jak pisałem wcześniej -nie żałuje wyboru Uniroyala , dzisiaj zmusiłem moje oponki do max. wysiłku przy hamowaniu na wodzie - i naprawdę ciężko spowodować załączenie ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo tym bardziej , że Michał od 10 lat nie zrobił opony ,która jakoś specjalnie by się wyróżniała - co potwierdzają różne testy. Po prostu płaci się za napis.

 

sprzeczał bym się,mam pilot primacy i lepszej jeszcze nigdy nie miałem a mam 12 samochód i przejechałem 500tys kilometrów-----no ale może ty wiesz lepiej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
sprzeczał bym się,mam pilot primacy i lepszej jeszcze nigdy nie miałem a mam 12 samochód i przejechałem 500tys kilometrów-----no ale może ty wiesz lepiej

pozdrawiam

Nie napisałem ,że jest to zła opona -tylko że nie wyróżnia się jakimiś super właściwościami, co potwierdzają niezależne testy ADAC ,TUV , AutoŚwiat , Motor i innych pism oraz organizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś w testy nie wierze,a Micheliny oprócz b,dobrych własności na suchym i mokrym,niskiej hałaśliwości jeszcze bardzo powoli się zużywają,więc dla kogoś(bo nie popieram jazdy na oponach 6 czy 8 lat)kto dużo jeździ może mu się zakup Michelinów zwróci i oczywiście ma super opony

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

lukass, pogadaj sobie z wulkanizatorami, którzy bardzo często polecają opony, o których mówi Rafał. Mi każdy poleca właśnie te opony (na razie jeżdżę na Continentalach), więc za rok pewnie kupię albo je, albo Contiego, z ktorego jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
lukass, pogadaj sobie z wulkanizatorami, którzy bardzo często polecają opony, o których mówi Rafał.

Wulkanizator poleca akurat to na czym dobrze zarabia.

Ja polecam lekturę opinii na http://www.opony.com - są i pochlebne , ale i też dużo niekoniecznie najlepszych. Natomiast co do opon które ja polecam są raczej dobre opinie.

Co do ścieralności to albo opona się trzyma drogi albo starcza na długo - to są akurat dwie sprzeczności.

albo Contiego, z ktorego jestem zadowolony.

Co do Contiego to :ok: na pewno nie ząbkują , no i przodują w wszelakich testach, także polecam.

Co do opon z grupy Goodyeara - to odradzam - co 2 lata a nawet co rok zmieniają modele , bo a to ząbkują , a to nikną w oczach lub mają inne wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

ja tylko w sprawie zabkowania chcialem swoje 2 grosze

kupilem Paska na Goodyear Excellence opony z 2005 roku

sa tak pozabkowane ze zalozone na przednie kola po prostu to masakra

- nie da sie jedzic! :dobani:

 

pozabkowany jest bieznik po wewnetrznej stronie (opona jest niesymetryczna)

dla laika trudne do wykrycia (apropos kupowania uzywek na gieldzie)

nawet pierwszy wulkanizator ktory wywazal (myslalem ze to jest problem) nie zorientowal sie

amorki mam po 73% sprawnosci

 

polecono mi Uniroyal Rally 680 i chyba je kupie

 

wiem ze przyczyna zabkowania moze byc zupelnie inna (opony mogly jezdzic na innym gracie), na temat zabkowania opon jest duzo opini, ja np. slyszlem ze zabkowac lubia opony zalozone na tyl w kombikach

jedno jest pewne nie kupie opony ktora ma tendencje do zabkowania

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

a co sadzicie na temat opon Yokohama C Drive AC 01 lub Nokian H?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez jezdze na Dunlop SP 01 Sport. Dalem 250zl/sztuka w rozmiarze 195/65/15 i jestem bardzo zadowolony. Swietne trzymanie i trakcja, Pirelli P6000 sie chowaja. Minusem moze byc dosyc glosna praca i szybsze zuzycie (ale nie ma cudow, jak ma trzymac to musi znikac).

 

Dunlop Sport SP 01 - naprawdę OK. Dobrze że się zużywają, za jakiś czas znów chcę mieć nowe :)

 

Żadnych używek, już mego Tatę wyleczyłem z używek: w ciągu sezonu musiał wymieniać w Mercu kilkukrotnie oponki, bo dostawały guza, oddzielała się osnowa itp.

Potem kupiłem mu najtańsze nowe: Dayton D100 za 159 i już drugi sezon ma święty spokój: a jest taksówkarzem, więc to się bardzo liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Dla mnie już za późno w tym roku, bo zakup dokonany. Jak już pisałem Pirelli P7. Wszystkie gazety polecają Continental Premium Contact 2. Ciekaw jestem opinii uzytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość magger

ale następne będą Uniroyale - najlepiej odprowadzają wodę ale nie nadają się do sportowej jazdy - z polecenia kolegi który już drugi komplecik przerabia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MICHAL200

Jesli chodyi o continentale to ja juz im serdecznie dziekujer, narazie mam GOODYEAR i sa wypas :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

a byscie wybrali Yokohama AC 01 czy Nokian H ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

A ja w sobotę montuję Fuldę Carat Progreso - świetna jakośc i właściwości przy niskiej cenie (205zł sztuka - 195/65/15 91V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prz3m0

Powitali

A mnie z kolei zaprzyjaźniony oponiarz poleca taką oto oponkę i do tego przyjdą takie felgi. W przyszłym tygodniu montaż więc zapewne się wypowiem jakie wrażenia z takim zestawem - jak również zamieszczę parę fotek.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powitali

A mnie z kolei zaprzyjaźniony oponiarz poleca taką oto oponkę i do tego przyjdą takie felgi. W przyszłym tygodniu montaż więc zapewne się wypowiem jakie wrażenia z takim zestawem - jak również zamieszczę parę fotek.

 

Pozdrawiam

Diablo są ładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już wybrałem i założyłem Dunlop SP Sport Maxx 205/55/R16. Jak narazie super w zakrętach i na mokrym i hamowanie jakby jakieś lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

Ja już dwa lata na MONTANACH 195/65/14 jestem z nich bardzo zadowolony. Mój ojciec używa takich opon już od kilku lat polecam

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja w sobotę montuję Fuldę Carat Progreso - świetna jakośc i właściwości przy niskiej cenie (205zł sztuka - 195/65/15 91V)

 

Zawsze ilekroć dawałem się łapać na te dwie sprzeczności (świetna jakość i niska cena) to potem okazywało się, że dałem się zrobić.

Co do tych opon to nie mam osobistych doświadczeń, ale w ostatnim Auto świecie były wyniki testu i była ona na przedostatnim miejscu (ostatnia była chińska, która się rozleciała).

Nie piszę, żeby Cię denerwować, ale może upewnij się jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam cos powiem na temat fuldy: mialem i NIE POLECAM - moja opinia!!!

mialem fuldy raz, zjechalem je moment, sa bardzo glosne a na swoj rozmiar 225, bylo je slychac jakbym w lato na zimowkach jezdzil, mowie- dobra kupie nowe- to samo. Na fulde nikt mnie juz nie namowi. Obecnie mam Dunlopy sport (chyba 9000) i roznica jest olbrzymia. jesli mialbym wybierac miedzy nowymi fuldami a uzywanymi dunlopami w dobrym stanie - wybralbym te drugie. Jak ktos jezdzil na fuldzie to wie o czym mowie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności