Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie o oponach GOODYEAR EXCELLENCE?

Zamierzam kupić na lato albo powyższe albo DUNLOP SP SPORT 01.

Rozmiar 205/60/15 (taki rozmiar był oryginalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bez zastanowienia brał bym DUNLOP-a Sp Sport 01 ale to jest moje wyłącznie zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie jeszcze trochę różnych opinii na temat jednych i drugich.

Wygląda na to, ze obie są w miarę ok, ale mają też dużo wad.

Np. nie polecają do kombi tych dunlopów, szybko się zurzywają , są bardzo głośne, a goodyearki, źle się zachowują na drogach z koleinami (a takie są w większości w Polsce).

 

A co myślicie o japońskich oponach TOYO - aktualnie japońce podbijają europejski rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
A co powiecie o oponach GOODYEAR EXCELLENCE?

Zamierzam kupić na lato albo powyższe albo DUNLOP SP SPORT 01.

Rozmiar 205/60/15 (taki rozmiar był oryginalnie).

 

 

No to niestety muszę Cię zmartwić ale nie jest to w żadnym wypadku orginalny rozmiar.

Orginalnymi rozmiarami były 195/65 R15, 205/55 R16 lub 225/45 R17 inne rozmiary to są pomysły użytkowników. Mnie tu pachnie na podmiankę na szersze opony przy zachowaniu 15-calowej obręczy. Proste poszerzenie opony z odjęciem 5% z profilu opony.

 

Jak już to kup sobie oponę 195/65 R15 i w Goodear Excellence kosztuje od 245zł w hurcie do 315zł w Naorauto i innych tego typu punktach sprzedaży. Ale opona jest bardzo dobra a jeszcze lepsza jak jest zrobiona w technologii RunFlat ale kosztuje to jakieś poand 100zł wiecej na sztuce.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemeku

looknij na http://www.opony.com tam sa opinie uzytkownikow nt opon, dosc wysoko (w stosunku do ilosci opinii) stoi np. kleber dynaxer hp 2 (to taki b brand michelina jest) - ciekawa i dosc tania opona

 

pozdrawiam

przemeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 205/65/R15 i chodziło bardzo dobrze... teraz zmieniłem na uniroyal 205/55/R16 i zdecydowanie lepiej mi sie jeździ troszke twardziej ale ładniej sie trzyma itd :)

 

Jak by co mam do sprzedania 4x stalówki z oponami ;) hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orginalnymi rozmiarami były 195/65 R15, 205/55 R16 lub 225/45 R17 inne rozmiary to są pomysły użytkowników. Mnie tu pachnie na podmiankę na szersze opony przy zachowaniu 15-calowej obręczy. Proste poszerzenie opony z odjęciem 5% z profilu opony.

 

Też nad tym rozmiarem polemizowałem, ale w oryginalnych papierach mam właśnie takie opony wpisane. A i nawet zapasówka jest w takim rozmiarze.

No i takie aktualnie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagę, że niekażdy bieżnik nadaje się do Varianta. Opony muszą mieć odpowiednią "fakture", aby się nie wyząbkowały!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

ja polecam Michelin Pilot Primacy

Swietne trzymanie w zakretach na suchym i bardzo dobre hamowanie na mokrym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem zwrócić uwagę, że niekażdy bieżnik nadaje się do Varianta. Opony muszą mieć odpowiednią "fakture", aby się nie wyząbkowały!

 

Będę wybierał chyba z 3 poniższych:

DUNLOP SP Sport 01

GOOD YEAR EXCELLENCE

CONTINENTAL ContiPremiumContact 2

 

Czy te mają odpowiednią fakturę do Varianta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie zastanawiałeś się nad firmą UNIROYAL ja mam takie i nie narzekam

dokładnie UNIROYAL RAIN SPORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie :)

Jak będę miał za duży wybór to nic nie wybiorę :)

I tak mam już problem.

Jakby był tylko jeden model dostępny to nie byłoby problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawronik
a nie zastanawiałeś się nad firmą UNIROYAL ja mam takie i nie narzekam

dokładnie UNIROYAL RAIN SPORT

 

Ojciec ma w lagunie Uniroyal 'e 195/65/15 91 H, model RALLYE 680.

Jeździ głównie po mieście i to dość spokojnie - zawias lagi nie nadaje się raczej do tego, by 'poszaleć' na zakrętach ;) Zimą też na nich jeździł...

Jego opinia jest taka: "Noo jakoś tam jeździ, nie jest źle... Nie zużywają się tak szybko. Prowadzi się nieźle... Tyle tylko, że są głośne, ale jak się okien nie otwiera, to da się 'przeżyć' ;) "

 

Ja sam mam teraz założone goodyear 'y NCT3 195/65/15 91V. Opony generalnie nie najgorsze, ale dość słabe na suchym - wyraźnie słychać przy szybkich zakrętach lub hamowaniu jak piszczą w uślizgu... :( I to wcale nie przy jakichś niewiadomo jak zawrotnych prędkościach... :629: Do tego trzeba zważyć, iż przód jest jeszcze niemal jak nowy (ok. 6-7mm bieżnika). Tył jest trochę bardziej zużyty (ok. 5mm), a przy tym ździebko poząbkowany i stąd głośniejszy, niż powinien... :( Dlatego myślę o zmianie na nowy komplet... :)

Jeżdżę głównie na "trasach" 'podwarszawia' i samego DC. Jeżdżę przy tym dość szybko, czasami 'poszaleję' na zakrętach i lubię czuć samochód. Stąd też laga jest zupełnie nie dla mnie, zaś passat - po przesiadce z mojego byłego 'ryża' (dość sztywnego nissana sunny N14) - ledwo co się jeszcze 'łapie'... ;)

 

Zastanawiałem się nad następującymi opcjami:

 

Uniroyal RALLYE 550 195/65R15 91 V .... (cena: 231/szt.) \

Firestone TZ200 195/65R15 91 V .......... (cena: 243/szt.) |-> ceny za http://www.opony.com

Kleber DYNAXER HP 2 195/65R15 91 V .. (cena: 229/szt.) /

 

Najlepsze oceny zbiera Firestone (5,1 w 77 testach) i Uniroyal (5,1 w 56 testach). Kleber tuż za nimi (5,0 w 179 testach). Mimo niewielkiej ilości testów Firestonów w stosunku do Kleberów, dystans przejechany na nich jest porównywalny (odpowiednio 1,3 mln km i 1,7 mln km). Takie dystanse dają już jakiś punkt odniesienia... Stąd też w zasadzie na polu boju - zważywszy niewiele komentarzy Uniroyali - pozostały tylko te dwie.

Klebery (co prawda Viaxery AS) miałem w nissanie i byłem z nich raczej zadowolony :) I może zdcydował bym się na ich następcę (tj. Dynaxery HP), gdyby nie jedno 'ale': szybka ścieralność... :( Znajduje to się też i w testach Dynaxerów...

Natomiast Firestonów nie znam, choć jako brand Bridgestone powinny być bardzo OK :) Niestety inne modele Fire'ków tego nie potwierdzają - mają słabe opinie... :( Z drugiej strony Fire'ki 'szły' przez pewien czas 'na pierwszy montaż' w passkach i audi A6...

Dlatego bardzo się waham, co wybrać... 'Wewnętrznie' jakoś stawiam jednak na Firestone 'ki... Chyba, że mnie od tego pomysłu odwiedziecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem kilka dni temu

BARUM BRAVURIS 205/60R15 91V TL V-do 240km/h

 

mają być ciche i dobre

 

cena detaliczna jednej to około 270 zł (ja mam za 200 :629: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams podobno guzami Barumy wywala :( napisz jak tam bedzie pod koniec lata ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o guzach to ja nic nie wiedziałem w barumach :( zobaczymy... ta oponka jest wzmocniona (V-do 240km/h) więc może będzie oki... napisze pod koniec lata jak się sprawowała :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pp5585

Ja juz brykam na DUNLOP SP SPORT 01 205/16/55 Bardzo dobrze mi sie na nich jezdzi. Cichutkie czuje sie jak przyklejony do asfaltu. Raczej polecam. A barumki to raczej sobie darujcie. Kolega w escorcie mial na tyle barumki nie wiem dokladnie jakie a na przodzie Continental i przednie kontinental przezyly barumki. Pomomo tego ze te barumki jak bylo nowe to mialy chyba z centymetr bierznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adams podobno guzami Barumy wywala

Mam takie Barumy (195/50R15) w gofie II - po jednym sezonie stan idealny.

A w tej chwili w passacie mam 2 barumy 205/55R16 po poprzednim właścicielu, nie wiem ile on na nich jeździł, teraz wrzuciłem je na tył, ale ich stan określam na bardzo dobry+!

I tylko po przeczytaniu Waszych opinii w tym wątku skusiłem się na Dunlopy SP 01, ale następnym razem, jeżeli nie zauważę problemów z barumami po tym sezonie, to nie będę przepłacać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem GOOD YEARy EXCELLENCE 205/55/16 i pierwsze wrażenia z jazdy są bardzo dobre - niezłe trzymanie w zakrętach no i na trasie sunie jak po szynach (żadnego noszenia na boki itp.). Może toszkę gorzej jeździ sie po moim dziurawym mieście ale na to nie ma rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności