Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie intersuje mnie rozmiar 205/65r15

 

Cos nie teges ten rozmiar. Albo 195/65/15 albo 205/55/16.

 

Sam jeżdżę na Dunlop SP SPORT 01... i powiem krótko - nie jeździłem nigdy na lepszych. Są ciche, nie ścierają się tak szybko

 

Ja rowniez jezdze na SP 01 i wrazenia mam troche inne. Powiem tak, ze sa dosyc glosne :) i zadko zdarzaly mi sie glosniejsze. Traca rowniez bieznik ale cos za cos - samochod prowadzi sie swietnie, przyczepnosc na najwyzszym poziomie.

 

Krytycy musza cos zrozumiec, to podstawa fizyki - albo zalezy nam na przyczepnosci wiec mamy opone o swietnych wlasciwoscich trakcyjnych ktora szybko gubi bierznik, albo mamy opone twarda jak skala ktora przejedzie 80 tys km ale wrazenia z jazdy beda jak po lodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lysiek

Mam pytanie związane z tym co jest napisane na Brifie. Opny mają byc 195/65R15 lub 205/60/R15. Co myślicie o tych 205? Zapewne spalanie wzrośnie??

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

http://www.ceneo.pl/Opony

witam wszystkich, na tej stronie znajdziecie porównanie tych samych opon w różnych sklepach, aż dziw bierze że te same oponki różnią się ceną aż tak bardzo. Pozdrawiam, też muszę kupic komplecik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

custome, stronka jest rzeczywiście spoko. Jest jednak tylko jedno malutkie ale. Upatrzyłem sobie oponki, wysłałem maila do sklepu z zapytaniem jaki jest tydzień i rok produkcji opon. A oto odpowiedź: "opony sprzedawane w naszym sklepie są nie starsze niz 15 m-cy do daty sprzedaży." Czyli zamawiając teraz letnie opony mam szansę załapać się na opony z 2004 roku! To ja podziękuję :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100

A jeździ/jeździł ktoś na oponach Ceat Tornado 205/55 R16 z indeksem W?

W necie znalazłem opinie, że są całkiem niezłe, tyle, że trochę twarde. No ale skoro indeks W to chyba muszą być twarde.

Otrzymałem ofertę zakupu kompletu w cenie 260/szt. więc ciekawi mnie jak zachowują się w Passacie :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem Dunlop SP SPORT 01 205/55R16 91 V, cena 300zł + felgi Dezent F ET 35 5x112, mam nadzieję że dobry wybór. Na samym początku miałem kupić 17" ale zrezygnowałem ze względu na nasz stan dróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę wypowiedzieć się w tej kwesti to polecam opony DUNLOP SP 30 91T

Zakupiłem te opony 03 kwietnia i jezdzi sie na SUPER!!

Zapłciłem 250 zł za szt z wymianą i wyważeniem, ale było warto.

Chciałem zaznaczyć na marginesie, ze do Varianta nie każda opona się nadaję ponieważ w tylnej osi niektóre opony się wyząbkowywują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zmieniłem oponki z dunlop sp sport 9000 na

 

UNIROYAL RainSport 1 225/45ZR17 91W cena - 450zl

są o wiele lepsze niż dunlopki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100
Ja dzisiaj zamówiłem Dunlop SP SPORT 01 205/55R16 91 V, cena 300zł

Zamawiałeś je na opony.interia.pl? Dostałeś już przesyłkę? Jaka jest data produkcji na oponach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomop

Ja mam ContiPremiumContact i uwazam ze sa nie najgorsze ale tez nie najlepsze.Dobrze na mokrym ale na suchym tak sobie.Jezdzilem na Michelin Pilot Premacy i tamte byly lepsze(jedyna wada to taka ze szybciej sie zdzieraly)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Ja tak samo mam Coninentale Premium Contact , ale na razie nic nie mogę o nich powiedzieć bo za krótko na nich latam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość reticulan

witam:)

 

dolaczam sie do tematu i chcialbym zapytac co myslicie o GoodYearach Excellence 195/65 91 R15 H badz V??

 

w czestochowie oferuja je mi za: 260 zl za H i 270 zl za V za sztuke:) ale gratis wymiana opon i wywazanie?

 

co wy na ten wybor i co myslicie o tych oponkach:)

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował założyć szersze gumy 205/55R16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość reticulan

tez bym chcial szersze ale braklo mi juz kazski na nowe fele a mam tylko 15 wiec nie moge juz az tak zainwestowac, poprostu nie wyrobie,ale na 15 spokojnie moge zalozyc 205/60.

 

ale co odradzasz te oponki czy jak?? i dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem Dezent F i Dunlop Sport 01, zamawiałem z internetu, wszystko było ok. Opony data produkcji 0806 więc nie są stare (były zakupione w promocji). Zdjęcia zapuszcze później bo jestem w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek

No i kupiłem Firestone'y.

Zimówki były super i made in France.

Letnie są made in Poland ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzejk

osobiście nie polecam Barumek, miałem je poprzednio i po 2 sezonach huczały tak, że nie dało się jechać. Teraz w moim B5 mam Pirelli P6000 205/55/16/ i jak na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia, pogoda nie dopisała, pada deszczyk a poza tym zdjęcia robione były już ok 18:30 więc w aparacie wyszło ciemniej.

obraz0029ln.th.jpg

obraz0033ya.th.jpg

obraz0048pi.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gazsystem

Ja kupilem opony Firestone TZ200 195/65 R15 199zl sztuka. Dobry stosunek ceny do jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa krótkie pytanka do forumowiczów:

- czy ktoś z Was używa oponek fulda cerat extremo i jakie są na ich temat Wasze opinie ?

- oraz czy znacząco wzrosło Wam spalanie po przejściu z rozmiaru 195/65/R15 na 205/55/R16 ???

z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności