Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biedrona

Panowie nie mam chwilowo funduszy na "super" opony - z resztą za rok albo przesiądę się na inne auto, albo podkręcę swoje i wtedy zmienię koła na większe.

Co do samej firmy - mam zimówki i jestem MEGA zadowolony, jeśli chodzi o letnie - ma dwóch znajomych (fakt - jeden ma Exelero) i też są bardzo zadowoleni, A jeśli chodzi o "Auto ....." coś tam - to ja nie bardzo im wierze. To tak samo jakby Wojciechowska miała mi doradzać przy wyborze samochodu - totalna prowizorka połączona z ignorancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
Panowie nie mam chwilowo funduszy na "super" opony - z resztą za rok albo przesiądę się na inne auto, albo podkręcę swoje i wtedy zmienię koła na większe.

Co do samej firmy - mam zimówki i jestem MEGA zadowolony, jeśli chodzi o letnie - ma dwóch znajomych (fakt - jeden ma Exelero) i też są bardzo zadowoleni, A jeśli chodzi o "Auto ....." coś tam - to ja nie bardzo im wierze. To tak samo jakby Wojciechowska miała mi doradzać przy wyborze samochodu - totalna prowizorka połączona z ignorancją.

Ja proponuje Ci Uniroyala 550 - cena ciut wyższa , ale minimalnie - natomiast o tych oponkach złego słowa nie usłyszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem extremo, i pozniej jak je wycofali weszla extremo nie rozniaca sie wiele od poprzedniej (dodali jej z tego co pamietam dwa paski) - nie pisze tego bo kogos nie lubie, badz cos tam.... ja mialem z nimi nauczke a do najtanszych tez nie nalezaly.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rysiek2
Ja wam cos powiem na temat fuldy: mialem i NIE POLECAM - moja opinia!!!

Mój pierwszy post, mam trochę tremy ;)

Ja mam dokładnie odwrotne zdanie nt. opon Fulda.

Moja żona ma je w Micrze (Fulda Diadem Linero) - bez zarzutu już trzeci sezon...

Ja nabyłem Passata kilka dni temu.

Szukałem w sieci opinii nt. opon letnich w przyzwoitej cenie.

Fulda miała b. dobre opinie użytkowników na http://www.opony.com.pl.

Zdecydowałem się na Fulda CARAT PROGRESSO 195/65R15 91H na oryginalne aluminiowe felgi VW... Cena 215 zł za sztukę, montaż i wyważenie gratis w AUTO-TEST w Lubaczowie.

Po kilkuset kilometrach jestem bardzo zadowolony... :ok:

Nadmienię tylko, że jeżdżę najczęściej po fatalnych podkarpackich drogach i niezbyt szybko...

Pozdrawiam wszystkich -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

lukass, ja już zamówiłem Fuldę - we wtorek jadę zakładać. Sezon przejeżdzą, za rok zmienię albo koła, albo auto. Z resztą zrobię na nich w tym roku max 5 tyś km, więc jakoś przeżyję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fulda nie jest złą oponą,może w rozmiarach 225 jest za słaba ale dla przeciętnych kierowców jest jak najbardziej OK.Jak się nie jeździ po mokrym na szerokich kołach z dużą prędkością i nie wchodzi się w zakręty jak na torze,to każda opona renomowanych producentów daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markm1

a jak kupiłem SUMMERSTARA, jest to opona Continentala produkowana na Eurpoe pod logo Point S. Są wg mnie super. Niska cena ok 185 zł cichutkie obre na suchej powierzchni, jak i wodzie. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy testował ktoś w swoim Pasiu nowe oponki NOKIAN H? z tego co piszą to rekordzista w odprowadzaniu wody (43l/s) :zdziwko: Poza tym jest rzekomo bardzo cicha i ma niskie opory toczenia, a nowatorska rzeźba bierznika zwiększa jej żywotność. Muszę powiedzieć, że wyglądają dosyć agresywnie, ale są nieststy też drogie. Jak myslicie - warte tej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NITO, dobre nie moze byc tanie. Ja auto kupilem z dobrymi oponami (tzn nie starymi) Pirelli i wlasciwie niewiele moge o nich powiedziec, bo na innych nie jezdzilem, a w kazdym warsztacie samochodwym mowia co innego, zatem najlepiej sprawdzic samemu i zarazykowac kupno opon zananej firmy, czy to GoodYear, Michelin czy Dunlop. Uniroyal tez jest znany, ale podobno nie tak dobry jak ww.

 

Nie czytalem wszystkich postow, ale nie wiem czy cos pisaliscie o "nalewkach" czy jak je sie nazywa - opony uzywane, max starte, na ktore nalewany jest bieznik. Jak dla mnie to masakra, ale pare osob sobie je chwalilo. Macie jakies doswiadczenie z nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Nie czytalem wszystkich postow, ale nie wiem czy cos pisaliscie o "nalewkach" czy jak je sie nazywa - opony uzywane, max starte, na ktore nalewany jest bieznik. Jak dla mnie to masakra, ale pare osob sobie je chwalilo. Macie jakies doswiadczenie z nimi?

pamiętaj, że opona to nie tylko guma, ważne jest także zbrojenie ("druty"), które z czasem (i z przebiegiem) także ulega zużyciu. Moje opony mają ok 5 mm bieżnika ale niestety na bokach zaczęły pękac "druciki", więc muszę je wymienić. Nalewka to shit jakich mało - lepiej kupić używkę w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaliczylem dzis niezla wtope. najechalem "huge" dziurę i przebilem oponę i pokrzywilem alusa tak ze pekniecia widac wzdluzne. wszystko pewnie wina niskiego profilu (225/40 18) bo tak to pewnie by sie zamortyzowalo uderzenie bi nie byla duza szybkosć ( pewnie kolo 50km/h). jestem ciekaw czy da sie zespawac ta felge i cyz czasem opona nie jest zbyt glęboko uszkodzona. nosze sie z zamiarem wstawienia standarowych felg. co radzicie zrobic?? pewnie tansze byloby naprawienie felgi albo nawet zakup jednej felgi do kompletu i dwóch oponek. ale czy nie warto wydac troszke wiecej i wstawic stalowe normalne felgi i nie patrzec na dziury?? co myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupić alu ale 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupić alu ale 16

 

no tak ale to mi przedraza cala impreze chyb aza bardzo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale warto

wygląda OK i jeździ się normalnie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem zwrócić uwagę, że niekażdy bieżnik nadaje się do Varianta. Opony muszą mieć odpowiednią "fakture", aby się nie wyząbkowały!
Będę wybierał chyba z 3 poniższych:

DUNLOP SP Sport 01

GOOD YEAR EXCELLENCE

Czy te mają odpowiednią fakturę do Varianta?

Czy ktoś może to rzeczowo skomentować? Forum przejrzałem i nic sensownego w tym akurat temacie nie znalazłem, a muszę kupić 2 opony (wybieram między Dunlopami, Goodyearami i Uniroyal RALLYE 550 - po przejrzeniu testów ADAC )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
Uniroyal RALLYE 550

Mogę polecić - sam takie mam -super na mokrym i wodzie. Jak na mocno nacięte opony to wyjątkowo ciche. Nie słyszałem narzekań na ząbkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności