Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedz mi jak wygląda dolna rozpórka bo mi się wydaje ze właśnie tak jak opisałeś

 

dolna tak wygląda: http://tablica.pl/oferta/passat-rozporka-dolna-CID5-ID19q5J.html#9cc47b26;r:;s:

 

---------- Dodano o 22:32 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:31 ----------

 

a spoko jak wygląda to cenowo i kiedy będziesz miał najbliższy spodziewany taki termin

 

takie sprawy to się na PW załatwia a nie na ogólnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nie ma różnicy pomijając wykręcone i dodane gratsy uszy z auta :P, nie przesadzaj na dole nie ma magi ma rozeprzeć i tyle kolega z forum robi dosyć solidnie rozstaw się zgadza, rozporka solidna chyba ze koniecznie musi mieć jakiś markowy znaczek, poza tym to malowanie w kolorze rdzy nie jestem zwolennikiem rusti :)

 

takie sprawy to się na PW załatwia a nie na ogólnym

spoko jak będę kupował to się odezwę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie nie ma różnicy pomijając wykręcone i dodane gratsy uszy z auta , nie przesadzaj na dole nie ma magi ma rozeprzeć i tyle kolega z forum robi dosyć solidnie rozstaw się zgadza, rozporka solidna chyba ze koniecznie musi mieć jakiś markowy znaczek, poza tym to malowanie w kolorze rdzy nie jestem zwolennikiem rusti
jedź do salonu i kup sobie nową będzie czarna a nie zardzewiała używana

 

---------- Dodano o 11:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:14 ----------

 

spoko jak będę kupował to się odezwę

 

raczej nie musisz nic pisać. bo zapewne miał nie będę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedź do salonu i kup sobie nową będzie czarna a nie zardzewiała używana

to był żart sens taki że się niczym nie różnią, chyba ze z innej stali ale żeby mówić że jedna to chłam i lipa a druga super nie wystarczy to że jedna jest z aso a druga to lipa bo nie z aso masz jakieś konkrety żeby mi to wyłożyć jak 5 letniemu dziecku czemu tamta jest a a tamta be??

 

takie sprawy to się na PW załatwia a nie na ogólnym
spoko jak będę kupował to się odezwę
raczej nie musisz nic pisać. bo zapewne miał nie będę

to po co ta gadka jakoś nie zrozumiałem twojego toku myślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to był żart sens taki że się niczym nie różnią, chyba ze z innej stali ale żeby mówić że jedna to chłam i lipa a druga super nie wystarczy to że jedna jest z aso a druga to lipa bo nie z aso masz jakieś konkrety żeby mi to wyłożyć jak 5 letniemu dziecku czemu tamta jest a a tamta be??

 

to po prostu kup sobie jaką chcesz i nie pytaj o opinie innych

 

---------- Dodano o 14:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:06 ----------

 

to po co ta gadka jakoś nie zrozumiałem twojego toku myślenia

 

jak innym sprzedam to może i dla ciebie się znajdzie bo jesteś jakiś 10 w kolejce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o po prostu kup sobie jaką chcesz i nie pytaj o opinie innych

dobra rozmowa z Tobą nie ma sensu pytam bo opinia innych jest ważna, ale konstruktywna opinia a nie w stylu nie kupuj bo to shit i nie potrafisz uzasadnić dlaczego piszesz o czyimś produkcie negatywne opinie bez kometarza

 

jak innym sprzedam to może i dla ciebie się znajdzie bo jesteś jakiś 10 w kolejce

oooo jaka szkoda postaram się powstrzymać łzy smutku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, wrzuciłem parę dni temu tą dolną rozpórkę z allegro za 25zł. Deska wcześniej skrzypiała na wielu nierównościach - szczególnie po obniżeniu autka a po zamontowaniu jest o niebo, nieporównywalnie ciszej. Nie jestem jakimś rajdowcem ale po prostu czuć usztywnienie budy. NIE WIEM CZY JEST TAK U WSZYSTKICH ale u mnie efekt jest wyraźny. Jeżeli ktoś potrzebuje mieć znaczek OOOO na rozpórce to jego sprawa ale nie należy też oczekiwać że oryginał zrobi z passata rajdówke... W każdym razie ja mam lipnego pręta zamiast ori i jestem zadowolony że mam taką fajną rozpórke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem tak, wrzuciłem parę dni temu tą dolną rozpórkę z allegro za 25zł. Deska wcześniej skrzypiała na wielu nierównościach - szczególnie po obniżeniu autka a po zamontowaniu jest o niebo, nieporównywalnie ciszej. Nie jestem jakimś rajdowcem ale po prostu czuć usztywnienie budy. NIE WIEM CZY JEST TAK U WSZYSTKICH ale u mnie efekt jest wyraźny. Jeżeli ktoś potrzebuje mieć znaczek OOOO na rozpórce to jego sprawa ale nie należy też oczekiwać że oryginał zrobi z passata rajdówke... W każdym razie ja mam lipnego pręta zamiast ori i jestem zadowolony że mam taką fajną rozpórke

 

to jest właśnie konstruktywna opinia dziękuję :), ja tez ją zamówiłem leży już na półce czekam tylko na górną i trochę wolnego czasu, u mnie nic nie skrzypi wiec nie wiem czy cokolwiek zauważę, montuje profilaktyczne ze względu na nasze drogi chce trochę odciążyć budę, zamontuj jeszcze górna efekt będzie pełniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie wiesz do czego służy rozpórka to po zakładać ? Bo inni też mają ? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem tak, wrzuciłem parę dni temu tą dolną rozpórkę z allegro za 25zł. Deska wcześniej skrzypiała na wielu nierównościach - szczególnie po obniżeniu autka a po zamontowaniu jest o niebo, nieporównywalnie ciszej. Nie jestem jakimś rajdowcem ale po prostu czuć usztywnienie budy. NIE WIEM CZY JEST TAK U WSZYSTKICH ale u mnie efekt jest wyraźny. Jeżeli ktoś potrzebuje mieć znaczek OOOO na rozpórce to jego sprawa ale nie należy też oczekiwać że oryginał zrobi z passata rajdówke... W każdym razie ja mam lipnego pręta zamiast ori i jestem zadowolony że mam taką fajną rozpórke ;)

 

Również polecam, kupiłem z ciekawości i potwierdzam że usztywnia auto, nawet moja żona - laik motoryzacyjny zwróciła uwagę że auto lepiej się prowadzi. Ta rozpórka z Allegro dokładnie pasuje w otwory w podwoziu. Trzeba tylko porządnie ją przykręcić twardymi śrubami. Pierwszy raz dałem za miękkie śruby i popuściły, pięknie było słychać jak sanki z rozpórką pracują na nierównościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i czytam tutaj wypowiedzi i mam pytanie jak już kupiłem górną rozpórkę kielichów to kupować tą dolną ?? czy już nie potrzebna

 

I czy własnie ta http://allegro.pl/rozporka-dolna-a4-b5-vw-passat-b5-b5-fl-i2748297967.html podejdzie jakoś pod passata B4 ?

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro nie wiesz do czego służy rozpórka to po zakładać ? Bo inni też mają ?

wiem czemu służy, kolego to auto nie nadaje się do wyczynów sportowych, nie ważne jak bardzo chcesz w to uwierzyć co ty chcesz od kombi czy sedana z rozpórkami czy bez, zrozumiesz jak przesiądziesz się do auta które jest stworzone do agresywnej jazdy, rozpórka usztywnia auto i w takim celu je montuje, już kiedyś pisałem mam w preludzie taka i jestem zadowolony dlatego chcę zamontować w pasku ze względu na prowadzenie i na to że usztywnia karoserie

 

Również polecam, kupiłem z ciekawości i potwierdzam że usztywnia auto, nawet moja żona - laik motoryzacyjny zwróciła uwagę że auto lepiej się prowadzi.

jak tylko zamontuje tez podzielę się spostrzeżeniami jak sprawują się w pasku, dziękuję wszystkim za pomoc i opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja się nie nastawiałem na to że z pasiastego zrobi się taczkowóz i tak też się nie stało. Prawdę powiedziawszy trudno jest zauważyć różnicę, a już zupełnie trudno moim zdaniem, by zauważył to laik - bez różnicy czy to Kobieta czy facet.

Ale na pewno coś tam daje... coś tam ;)

 

P.S.:

też mam obydwie oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia:

1. usztywnia budę i zmniejsza komfort jazdy ( mam na myśli pracę zawieszenia )

2. poprawia docisk kół do nawierzchni w zakrętach - nieoceniona funkcja

3. trochę ratuje kielichy w dziadkach, szczególnie na spawach.

 

i na koniec - moje poprzednie auto kupił jakiś leser, bez pojęcia o bezpieczeństwie jazdy itp. Gdyby nie rozpórka górna pewnie poskładał by się razem z autem w czasie dachowania, a tak...przynajmniej silnik został cały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO i ja dodam 2 grosze ; mam gorna rozporke ori audi , byla duza poprawa w prowadzeni po do daniu dolnej ma miescie i w kolo komina auto usztywnillo sie nawet mocno skrecalo lepiej ,ale na 2 -3 zaczelo mi tracic trakcje przy mocniejszym bucie (wczesniej tego nie bylo ), drgania kierownicy , z owiele wieksza sila musialem czymac kier w zakretach co dokuczalo w trasie ,do 100km dalo sie jezdzic, powyzej auto jechalo gdzie chcialo sztywno przodem a tyl miotalo az mialem cykora jechac szybciej ;) jak dla mnie dolana to juz za duzo chyda ze dodac jeszcze tylna .po demontazu auto wrucio do normy i mozna zapierad....c .pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzieś już czytałem o takim zachowaniu auta po montażu rozporki.

Pomogła zmiana zawieszenia z tylu na -40mm.

 

Ja mam obie i nie zauważyłem takich zachowań ... może dlatego ze kucy mam połowę mniej :D

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś już czytałem o takim zachowaniu auta po montażu rozporki.

Pomogła zmiana zawieszenia z tylu na -40mm.

 

U mnie zawieszenie jest fabrycznie sportowe, utwardzone sprężyny zobaczymy jak zareaguje na rozpórki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W skodzie felicji montowali fabrycznie rozpórkę ponieważ buda nie wytrzymywała naprężeń bo była za słabo usztywniona i pękała np.przednia szyba.

Dodam jeszcze że inżynierowie tak bystro podeszli to tematu, usztywnili rozpórką i były przypadki gdzie szyba pękała od drgań:D

 

Wracając do tematu. Dużą różnicę zrobi mi rozpórka na ori zawieszeniu czy poczekać na glebe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz zapytam czy ta rozpórka dolna podejdzie do passata b4 ? http://allegro.pl/rozporka-dolna-a4-...748297967.html

Czy muszę inną ?

 

No przecież B4 to zupełnie inna konstrukcja, to jest zrobione pod wymiar sanek w B5, dopasowane pod fabryczne otwory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności