Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marewel

A6 C5 quatro ma fabrycznie rozpórkę z przodu,ciekawe po co jak nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpórki sa przydatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozpórki sa przydatne

 

 

powietrze taz jest PRZYDATNE :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam miałem kiedyś skodę favorit i miała zajebiaszczą rozpórkę :D

 

skoro w niej pękały szyby od wyginania się budy, i po zamontowaniu rozpórki problem ustawał to coś to chyba owa rozpórka daje... conie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
owa rozpórka daje... conie?

Daje ale nie w aucie zuse 400niuta i xx koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie wogole taka rozporka ma, do wielowachaczowego zawieszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydała by się ale może samemu coś zrobię i dam zdjęcia tylko skoczę do kolegi po nierdzewkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja odgrzeje kotleta

akurat pozbierałem już części na warsztat by wymienic komplet zawieszenia w pasacie wahacze amorki łożyska i tak myślałem co by tu jeszcze i przyszła mi do głowy rozpórka

ktoś napisał że ma sens przy obniżonym zawieszeniu ale jak ma się faktycznie do standardowego zwieszenia w niedługim czasie planuje zakupic sprężyny -40 co najmniej albo jak się fundusz zbierze to gwint próbował już to jak to wychodzi zakładał ktoś do passka jakie wrażenia wspomnę że u mnie felgi przód 9J i tył 10J opona 225/45/R17 naciąg bo ktoś napisał ze to też ma znaczenie albo czy to będzie miało sens u mnie

Pozdrawiam

Edytowane przez independent87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w prowadzeniu jest kolosalna, auto nie lata na środek drogi po każdym wyboju z prawej strony, jest bardziej "sztywne na boki". W zakrętach gdzie kiedyś wyrzucało przy 100-110 teraz śmiało 140 przy lekkim przechyle. Do kolegi który tak bardzo wątpi w rozpórki, passek ma z przodu wózek do którego są przykęcone dolne wahacze, wózek jest w kształcie litery "U" i rozpórke montujemy właśnie od tej otwartej strony żeby ją usztywnić, co do górnej to niby nadwozie samonośne - ale skoro volkswagen coś wyprodukował to widocznie czemuś to ma służyć.. Jeżeli ktoś ma szerokie opony jak u mnie (235/45R17) i standartowe zawieszenie gdzie na koleinach pasek ożywał i sam próbował zmieniać tor jazdy to róznica jest niebotyczna. NIE TO AUTO. Montować czy nie ? Sami zdecydujcie, ja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś ma szerokie opony jak u mnie (235/45R17) i standartowe zawieszenie gdzie na koleinach pasek ożywał i sam próbował zmieniać tor jazdy to róznica jest niebotyczna
w moim przypadku po zalozeniu rozporki na ori amory w miescie byla duza roznica w prowadzeniu na + ale autostrada i szybsze predkosci to koszmar przod jechal prosto sztywno a tyl plywal ze az strach bylo jechac, wszystko ustalo i sie poprawilo na wielki + po zalozeniu -35 koni street kit .konfort zostal a auto nie do poznania w prowadzeniu . pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy do passata b5 można zaadaptować dolna poprzeczke, podpore skrzyni od a4 czy szerokość i rozstaw śrub pasuje? np taka:http://img683.imageshack.us/img683/2717/img0151os.jpg lub http://moto.allegro.pl/lapa-podpora-skrzyni-8e0399263-ab-ag-audi-a4-2-0-i1794183434.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sami zdecydujcie, ja polecam.

Trotyll powiedz jaką masz rozpórkę wrzuć jakieś foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie dzisiaj zamontowałem fabryczną rozpórkę do swojego paska (zdybałem na alledrogo za ok140zł), dolną zrobiłem z stalowego profilu z starej belki od bagaznika i powiem jedno wyrażnie czuc różnicę ze przód jest sztywniejszy, auto szybciej reaguje na ruch kierownicy (tak jakby twardo), lepiej prowadzi sie w zakręcie i idzie jak po sznurku, a na wybojach deska juz nie skrzypi. Minusy to ten ze holernie ciasno sie zrobiło za grodzią, profil dotyka akumulatora i samo ustrojstwo chyba ma w całosci ze 5 kg... (nie wazyłem wiec moge się mylic o jakies kilo)

 

generalnie warto zakładać, szczegolnie polecam tym co mają cięzszą prawą stope....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie dzisiaj zamontowałem fabryczną rozpórkę do swojego paska (zdybałem na alledrogo za ok140zł), dolną zrobiłem z stalowego profilu z starej belki od bagaznika i powiem jedno wyrażnie czuc różnicę ze przód jest sztywniejszy, auto szybciej reaguje na ruch kierownicy (tak jakby twardo), lepiej prowadzi sie w zakręcie i idzie jak po sznurku, a na wybojach deska juz nie skrzypi. Minusy to ten ze holernie ciasno sie zrobiło za grodzią, profil dotyka akumulatora i samo ustrojstwo chyba ma w całosci ze 5 kg... (nie wazyłem wiec moge się mylic o jakies kilo)

 

generalnie warto zakładać, szczegolnie polecam tym co mają cięzszą prawą stope....

Zapodaj jakieś foty tych rozpurek szczegulnie dolnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skwaru, górna to ori do passata więc zdjęc nie podam,nic szczególnego gdzies na forum był juz poruszony temat ori rozp. i były podane nr wszystkich elementów (dwa mocowania, płaskownik, sruby) aby mozna było bez problemów zamówic w serwisie. Niestety cena kpl wynosiła ok 350-420 zł. i dałem sobie spokój , na szczęscie czasem mozna dostać znacznie taniej na allegrogo, ja polowałem prawie rok czasu i udało mi się!

Natomiast dolną zrobiłem juz jakis czas temu z profilu wykorzystując stara belke z bagaznika dachowego, koncówki tylko sklepałem i wywierciłem otwory, przykreciłem gdzies przy mocowaniu sań.(o dziwo sa juz tam otwory pod sróbki) Dodatkowo do belki mam przykreconą osłone i nie musze sie bac ze ją wyrwie czy połamie szorują np o snieg czy ziemie...

narazie nie mam mozliwosci wejscia na kanał więc fotki odpadaja... powiem jedno dolna rozporke jest bardzo łatwo zrobic bo wystarczy kawałek profilu...

Jak tylko bede musiał wejsc pod auto i pojade na kanał to zrobie fotki.

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem ta górna nie jest taka sama jak np. w A6 ?

 

[ATTACH=CONFIG]69720[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serek rozstaw srób do przykręcenia jest identyczny w audi i w pasku ale tą poprzeczke aluminiowa trzeba skrucic tylko nie pamiętam juz o ile jak znajdę ten kawałek który odciołem to ci powiem i wywiercic nowe dwa otwory żeby przykręcic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak znajdę ten kawałek który odciołem to ci powiem i wywiercic nowe dwa otwory żeby przykręcic

 

Ja tez bym byl bardzo wdzieczny poniewaz woze juz rok rozporke w bagazniku i nie wiem jak zabrac sie za montaz :D

Montowales na podniesionym aucie czy na opuszczonym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez pawelvw

jak znajdę ten kawałek który odciołem to ci powiem i wywiercic nowe dwa otwory żeby przykręcic

Ja tez bym byl bardzo wdzieczny poniewaz woze juz rok rozporke w bagazniku i nie wiem jak zabrac sie za montaz

Montowales na podniesionym aucie czy na opuszczonym ??

ja mam u siebie wlasnie z audi a6 quatro , skracasz dokladnie o jedna dlugosc roztawu srob i wywiercasz dziure reszte odcinasz a montuje sie na prostym podlozu bez podnosnika , troszke zabay z upchniecien jest od strony kompa bo przeszkadzaja rury od klimy .pozder[ATTACH=CONFIG]69726[/ATTACH] Edytowane przez LADA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności