Skocz do zawartości
raver32

2.0 TDI - 85.000km czy już czas na wymianę rozrządu?

Rekomendowane odpowiedzi

no ja po dwumasie jestem przy 180 tyś padł jak sw zegarku,ale po kupnie auta taka niespodzianka 4 tysiaki to mi sie nie uśmiechało hehe, ale już po mam nadzieje żę juz do tego wracać nie będę

 

Mój dwumas stuka jak kulka w ruletce, ha ha ha !!!

A dlaczego 4 tys ? Z tego co wiem sprzęgło kosztuje ok 1 tys a dwumas 1,7 tys a ebay oferuje oryginał za 1700 zł kpl gdzieś z fabryki chłopaki mają dojście w Polkowicach prawdopodobnie !

http://cgi.ebay.co.uk/PASSAT-2-0TDI-DUAL-MASS-FLYWHEEL-CLUTCH-KIT_W0QQitemZ330376703727QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item4cebfc6eef

To przykład ceny w UK !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Mój dwumas stuka jak kulka w ruletce, ha ha ha !!!

A dlaczego 4 tys ? Z tego co wiem sprzęgło kosztuje ok 1 tys a dwumas 1,7 tys a ebay oferuje oryginał za 1700 zł kpl gdzieś z fabryki chłopaki mają dojście w Polkowicach prawdopodobnie !

 

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

 

 

 

Napewno piszesz VW ?

 

---------- Post added at 16:16 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

 

http://cgi.ebay.co.uk/PASSAT-2-0TDI-DUAL-MASS-FLYWHEEL-CLUTCH-KIT_W0QQitemZ330376703727QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item4cebfc6eef

To przykład ceny w UK !

 

A dlatego 4 koła że dwumas do dsg kosztuje 3200 i wymiana 800 ;)oczywiście w ASO

kurczak nie będziesz leciał jakoś na Polskę autkiem może byś mi kupił dokładke przednią r line bo tam u was to taniej na emigracji;)

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebastiangda

juz masz za 5 tys wymiane rozrzadu wraz z pompa wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 BMP 140KM co 120.000 sam pasek, co 240.000 pasek,napinacz,rolki i pompa wody

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlatego 4 koła że dwumas do dsg kosztuje 3200 i wymiana 800 ;)oczywiście w ASO

kurczak nie będziesz leciał jakoś na Polskę autkiem może byś mi kupił dokładke przednią r line bo tam u was to taniej na emigracji;)

Byłem miesiąc temu ale jak chcesz to Ci wyślę !

No dobra w ASO 4.000 zł a to z ebaya to co niedobre ???.A ile to samemu wymienić i jak zobaczyć dsg czy nie !

 

---------- Post added at 13:10 ---------- Previous post was at 13:08 ----------

 

dobra już wiem nie mam automatica to taniej jak myśle !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam paska dosłownie od paru dni i odnośnie rozrządu chciałem zapytać,bo widze w książce serwisowej że był wymieniony przy 147 000 i nawet naklejkę mam na atrapie z przodu z datą i przebiegiem.Jednak zastanawia mnie fakt że w książce przy punkcie ..spannrolle...zaznaczono ..nein... Rozumiem że nie wymieniono napinacza,czy to jakieś nowe normy czy mam się martwić i go wymienić.Aktualnie mam przejechane 153 tyś i nie słyszę jakiś niepokojących dźwięków.Bardzo prosze o wypowiedz w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie to pomyłka we wpisie do książki,w niemieckim aso to raczej niedopuszczalne,rozrząd wymienia się w komplecie pasek,napinacz,rolka i pompa.

Edytowane przez azrael
n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki trochę mnie to uspokoiło ale chyba odżałuje te parę zł i dowiem się w ASO po numerze win jak to wygląda.Wiecie,żeby mieć spokojny sen.. No i dokopałem się,że w modelach 2007 a takowego posiadam wymiana rozrządu co 150 tyś,a napinacza co 300 000 tyś.Strach się bać....chyba panowie z VW trochę przegięli nie sądzicie ?;)

Edytowane przez maxel2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam passata maj 2006 silnik 2.0 16V BKP kupiony w polskim salonie pasek rolki i pompa byly wymieniony przy 98 000km w książce wyrażnie pisze wymiana przy 120 000km dowiadywałem sie w 3 serwisach i niby faktycznie przy 120tys ale zalecają przy 90-100 bo nie wytrzymuja , a tumaczyli mi że w polsce te auta są ekspoatowane w trybie miejskim dlatego, dzwonilem do 3 serwisów bo myślalem ze naciagaja na czeste wymiany :):):) wszyscy musza sami decydować jak czesto wymieniać , czekać czy nie:confused::confused::confused: mam polska instrukcje i jak ktoś nie wierzy to prześle foto . podobno modele od 2007 maja wpisane ze wymiana co 150 000km ale nie widzialem ,jak sprawdze to napisze:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatek do książki serwisowej o wprowadzonych zmianach w Pasatach i nie tylko,i do konkretnych silników od maja 2006.Zrobiłem skan tej mini książeczki ale jak to wrzucić na forum to dla mnie na razie jeszcze czarna magia;)Jednak nie przypuszczam by w polskich serwisach dawali taką gwarancję na swoją robote.Ja miałem wymieniony rozrząd i pompe wody w Niemczech i według nowego harmonogramu serwisu.Czyli bez napinacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wymianie rozrządu polecam Zmiana rozrzadu w B6 z 2005r.

Zamieściłem tam też foto w poście #7 z: Uzupełnienie - Książka przeglądów serwisowych - wydanie 08.2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.. teddybar.. :)Dokładnie takie zmiany wprowadzono w tym czasie i taki też dodatek do instrukcji posiadam więc nie ma co więcej w to wnikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może głupie pytanie ale aby rozwiać watpliwości - informacje/zmiany zawarte w dodatku dotyczą wszystkich czy tylko modeli wyprodukowanych po wydaniu dodatku?

Pytam bo mój Pasek jest z kwietnia 2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
informacje/zmiany zawarte w dodatku dotyczą wszystkich czy tylko modeli wyprodukowanych po wydaniu dodatku?

Sam nie jestem pewien, bo gdzieś czytałem, że te zmiany dotyczą pasków produkowanych od 2007, a dodatek jest z połowy 2006, więc to już jest zastanawiające. Raczej w większości ASO i tak zalecają wymianę przy ok 100kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana rozrządu w Passacie B5 2.0tdi 136KM , tak samo co 120tkm ? Tak jak w Passat B6 2.0tdi 140KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile biora za wymiane rozrzadu? 650zł rozrzad ... + ile wymiana? w 1000 zmieszcze sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile biora za wymiane rozrzadu? 650zł rozrzad ... + ile wymiana? w 1000 zmieszcze sie?

Zależy gdzie to robisz. W ASO tzw. "duży przegląd" + wymiana rozrządu z częściami kosztuje od 1800-2500, zależy jaki serwis.

Na pewno wszystko wliczyłeś? Przy wymianie rozrządu wymienia sie także pompę płynu chłodzącego.

Elementy do wymiany to: pasek zębaty, roka napinajaca, rolka odwracająca i pompa wody. Koszta samych części w ASO to ponad 1200pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak właśnie czytam i czytam tu i nie wiem przy ilu się w końcu wymienia rozrząd czy przy 90.000 tyś km czy przy 120.000 ?, a dlaczego pytam bo już mam 88 tyś km przejechane. :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem przy 76 tys. mill = 120 tys.km

 

zestaw razem z pompa wody i wymiana poza ASO kosztował mnie 1150 zł, o ile pasek był ok to jedna z rolek była w takim stanie ze mchanik powiedział ze juz dawno powinien pierdzielnac i dziwił sie :zeco ze to sie nie stało:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wymieniałem przy 76 tys. mill = 120 tys.km

to czyli mam rozumieć że się powinno wymieniać przy 120 tyś Km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności