Skocz do zawartości
raver32

2.0 TDI - 85.000km czy już czas na wymianę rozrządu?

Rekomendowane odpowiedzi

"ile kosztuje wymiana rozrządu"

ja bym ta kwestie przemilczal :D po co sie dolowac hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile kosztuje wymiana rozrządu

za robotę płaciłem 350zł,części(orginalne)ok.600zł,w serwisie zaśpiewali 1800zł,decyzja należy do ciebie,tylko wybierz taki gdzie będziesz widział,czy naprawdę zrobili to za co wzięli kasę,z tego właśnie powodu zrezygnowałem z ich usług,koledzy z forum+dobry(myślący)mechanik to klucz do prawidłowego serwisowania i ewentualnych napraw paska,pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość turbo919

dzięki mam 143tyś kupiłem z niemiec i niewiem czy byl wymieniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki mam 143tyś kupiłem z niemiec i niewiem czy byl wymieniany

jeśli auto było serwisowane jak należy(możesz to sprawdzić w ASO)to do 240tyskm powinieneś mieć święty spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość turbo919

czyli jade do aso podaję im nr. vin i mi sprawdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymiana miała miejsce w niemieckim ASO, to wpis w historii powinien być. Przede wszystkim w książce przegladów musi byc ślad.

Jeżeli nie masz mozliwości sprawdzenia, to chyba lepiej wymienić teraz pasek niż silnik później :634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pioszef

zakupiłem niedawno B6 Variant, we Francji gość co mi go sprzedawał (salon używanych) sprawdził w nr silnika i powiedział ze ten model silnika 2.0TDI z oznacznikiem "7" wymienia sie pasek rozrządu co 150tyś km?! nie wiem czy mu wierzyć aczkolwiek powinien się znać bo handlują tylko Audi i VW !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj nr nadwozia(moze byc na pW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pioszef

nr.nadwozia WVWZZZ3CZ7E045544

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"co 120.000 km - Czynność: * wymienić pasek zębaty napędu wałka rozrządu - tylko 2,0 SDI"

"co 150.000 km - Czynność: * wymienić pasek zębaty napędu wałka rozrządu - tylko 4-cylindrowe silniki z pompowtryskiwaczami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. moze ktoś wiep przy jakim przebiegu wymienic rozząd silnik 2.0 TFSI aktualnie mam 66tys km przbieg 100% prawdziwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"co 180.000 km - Czynność: * wymienić pasek zębaty napędu wałka rozrządu - tylko 2,0 FSI i 2,0 TFSI"

"przy 90.000 km a następnie co 30.000 km - Czynność: * Sprawdzić pasek zębaty napędu wałka rozrządu - tylko 4-cylindrowe silniki benzynowe bez określonego terminu wymiany"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie teoretycznie co 120 kkm, ale na oryginalnej książce serwisowej jest pomarańczowa naklejka i napisane, żeby zmieniać co 90 kkm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę sobie te wywody i się zastanawiam, czy faktycznie czymś różnią się paski z modelu B5, gdzie jak wiemy zalecana wymiana jest co 90 tys. km a tym z B6? Może faktycznie i zalecenia serwisowe nakazują jeździć po 120 tys km, jednak po stówce bez wahania wymieniłbym, a jeśli autko świeżo po zakupie, to bez wahania do zrobienia kompleksówka. Zawsze tak robię z każdym zakupionym autem i zawsze po obejrzeniu paska widzę, że ma już trochę nakulane. Nie wierzę nigdy licznikom, a tym bardziej handlarzom!

No ale są to rzeczy, o których pewnie wszyscy wiemy! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 3B10

VW mówi tak:

wszystkie 2.0 TDI 16v do 2006r. wymiana paska co 130 tys. km

od 2007r co 160 tys.

dla obydwu wersji nie rzadziej niż co 4 lata

osobiście uważam to za bardzo życzeniowe ze strony VW, lepiej w obydwu przypadkach nie przekraczać 100 tyś, u mnie komplet (pasek, trzy rolki i pompa) 660zł

 

http://www.rozrzad.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto z:

Uzupełnienie - Książka przeglądów serwisowych - wydanie 08.2006

7806cd0dd00fe445.jpg

 

Polecam też

Zmiana rozrzadu w B6 z 2005r.

Edytowane przez teddybar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid1

Wymiana razrzadu 600-1000 + robocizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie co 150tyś o d roku modelowego 2007

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafik

Ja mam 2.0 TDI mam przebiegu 102000 i jeszcze niewymnieniałem paska dzwoniłem do serwisu zalecają od 90 tyś. książce pisze wymiana paska przy 120tyś i niewiem co robić czy wymieniać czy dojeżdzic do 120tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 2.0 TDI mam przebiegu 102000 i jeszcze niewymnieniałem paska dzwoniłem do serwisu zalecają od 90 tyś. książce pisze wymiana paska przy 120tyś i niewiem co robić czy wymieniać czy dojeżdzic do 120tyś

Jak strzeli pasek to potem odwołaj się do książki dlaczego taka droga naprawa . Ja już raz przerobiłem temat bo w książce pisało 120 tyś . Teraz nie patrzę na książkę tylko MAX przy 80 tyś wymieniam (dużo mniejsze koszty niż te książkowe ) . ALE DECYZJA TWOJA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności