Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, posiadam oryginalne felgi VW Interlagos R18, mam zalozone opony: 235 35, i teraz moje pytanie czy jesli zaloze 245 45 nie beda mi w niczym przeszkadzac? Dobrze beda pasowac do mojego samochodu?

 

VW Passat CC 2010r. rekomendowane opony to 235 ... *

Z gory dzieki za odppowiedz.

 

Kolego, pomijając, czy te Twoje "plany" mają sens czy nie, to podpowiem tylko, ze ogólna zasada jest taka, że jak zwiększasz szerokość kapcia, to zmniejszasz profil. Nie odwrotnie, a Ty widzę chciałbyś poszerzyć, ale i podnieść na profilu, a to już się będzie gryzło...

Dobrze mówię pikopiko??? W końcu Ty wszystko wiesz najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam wystarczajaco miejsca? Widzialem ktos tu na forum mial takie zamontowane w b5

 

---------- Dodano o 20:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:31 ----------

 

Aha no okey :) To wiem mniej wiecej o co chodzi.

Zapomanilem dodac ze te co mam na samochodzie to sa zimowki. To zobaczymy dalej bede szukal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jeśli to niewłaściwy wątek - proszę o przeniesienie do odpowieniego - nie mogłem znaleźć nic lepszego.

 

Otóż: mam B6 2010r, na aluminowych felgach 16'. Kupiłem z miesiąc temu na oponeo Nokian Line 215/55R16 93 H.

Założyli mi je i wyważyli w serwisie Warszawie w Reducie (jeden z serwisów polecanych przez OPONEO).

No i zauwazyłem że przy około 90-100 km czuję lekkie bicie w kierownicy i przednim zawieszeniu.

Myślałem że to może wybije, ale pojechał na S8 i to samo.

No i teraz pytanie: co to może być? co po kolei sprawdzać?

Wyważenie opon jeszcze raz? Zbiezność - ale na zimówkach nie było takich problemów.

Zawieszenie?

 

Proszę o radę...

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy ci ciężarek nie odpadł z felgi, a najlepiej podjedź do nich i niech jeszcze raz wyważą. Jak na zimówkach tego nie było to pewnie tylko problem z wyważeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podobają mi się takie felgi

3408244055.jpg

Mają one parametry ET45 7.5J 16". Czy będę mógł je bez problemu założyć na passata b6 jeśli będą miały opony 225/55/16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W homologacji jest info, że do 215/55R16 powinny być felgi 7Jx16 ET45. Ty chcesz założyć opony o 10mm szersze i o nieco "wyższe". Powinno spasować (do 235/45R17 są 7.5Jx17 ET47). Bezpieczniej byłoby zastosować opony 215/55R16 ;)

 

ps.

Chciałem kiedyś takie kupić do B5FL. Jak się jednak okazało sprzedawca miał dwie różne pary (różne szerokości i offsety) i nawet o tym nie wiedział ;) Był mocno zdziwiony, ale z własnej inicjatywy zwrócił kasę mi za paliwo i przeprosił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem: podczas przyspieszania bije mi prawe koło przynajmniej tak mi się wydaje. Sprawdziłałem zawieszenie w warsztacie i powiedziano mo że jest oki. Passta z 2007 roku 215/55/R16, 170 km, wczoraj wyważałem koła i wydaje mi sie że jest tak samo lub gorzej. W czym może być problem???

Edytowane przez konserwatysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Irasiad7

Mam małe pytanie do doswiadczonych forumowiczów:

Stoję przed zakupem kół zimowych do Passata B7 Variant 2.0 TDI 140KM DSG. Czy felgi 17x6,5j, 5x112 ET=42 na oponach 205/50/17 93H bedą pasować do tego modelu?

Drugą opcją jest felga 6.5 16" 5x112 ET=42 z oponą 205/55 16 91H.

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam małe pytanie do doswiadczonych forumowiczów:

Stoję przed zakupem kół zimowych do Passata B7 Variant 2.0 TDI 140KM DSG. Czy felgi 17x6,5j, 5x112 ET=42 na oponach 205/50/17 93H bedą pasować do tego modelu?

Drugą opcją jest felga 6.5 16" 5x112 ET=42 z oponą 205/55 16 91H.

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

 

B7 (kiedyś) mozna było skonfigurować (wedle katalogu z akcesoriami)

z felgami:

St. Moritz 6,5 J x 17 ET39 (5/112)

i oponami:

205/50 R17

 

IMHO te 3 mm na ET (w kierunku wnętrza samochodu) nie powinny mieć u Ciebie wpływu

(gdybym mial kombinować to do tych ET=42 dodałbym dystanse 10mm - wówczas miałbyś zewnętrzne krawędzie kół tak samo jak

w felgach Minneapolis ET47 z oponami 235)

 

 

--------dodane

W aktualnym katalogu passata ze stron vw

widnieje felga zimowa Oslo 6,5J x 17 ET 42

z oponą 205/50/17

 

Więc Twoj wybór wydaje sie być OK.

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez tgrz
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poszukuje dla kolegi kół zimowych do Passata B7 2.0 TDI(170KM). Mógłby mi ktoś powiedzieć jakie parametry dla felg i opon będą optymalne. Letnie opony ma bodajże 215/60/16. Takie same zimowe powinny być dobre? Da się sprawdzić, jakie powinny być katalogowo? ETKA to pokaże? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież cały wątek jest na ten temat... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie parametry dla felg i opon będą optymalne

 

Z homologacji dla 3C5 2.0TDI CBBB:

205/50 R17 93H M+S 6Jx17 ET45

205/55 R16 91V 7Jx16 ET45

215/55 R16 93V 6,5Jx16 ET42

215/55 R16 93V 7Jx16 ET45

235/45 R17 94V 7,5Jx17 ET47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież cały wątek jest na ten temat... :wmorde

 

To po pierwsze...

A po drugie jak już pytasz, to wiedź o co, a nie pisz BODAJŻE!

Mało prawdopodobne, ze masz 215/60R16, a raczej 215/55R16. Jeśli zimówki też chcesz 16', to albo również 215/55, albo 205/55. I mimo, ze różnica we wskazaniach licznika miedzy nimi wynosi +/- 1,7%, to ASO taki zamiennik na zimę poleca.

PS. I poczytaj wątek od początku, to się wszystkiego doczytasz!

AMEN!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież cały wątek jest na ten temat...

Przeczytałem, coś się dowiedziałem, ale dzięki wszystkim za odpowiedzi, teraz mam pewność;)

Nie rozwiązałem jeszcze kwestii felg. Jest sens kupować nowe, czy lepiej znaleźć używki(nastawiam się na nowe stalówki)? A co z czujnikami ciśnienia w tych felgach? Jest możliwość dokupienia samych czujników i programować, czy szukać felg z czujnikami(są w ogóle takie zestawy), czy też olać całkiem temat czujników? Czujniki podchodzą z B6 do B7? Dodam, że Passat jest z 2013r., także czujniki raczej ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że Passat jest z 2013r., także czujniki raczej ma.

 

:wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że Passat jest z 2013r., także czujniki raczej ma.

 

Czujniki to nadal opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze jak wyglada sprawa z nosnoscia opon do paska? Oryginalnie wychodzily na oponach XL (nosnosc 650kg), w dowodzie mam wpisane normalne opony, czyli te z podwyzszona nosnoscia sa "bonusem" od VW. Jest sens kupowac XL, szczegolnie jesli jezdze glownie sam, z lekkim ladunkiem jesli w ogole jakis mam... Roznica w cenie to czasem az do 100zl na oponie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W homologacji mam napisane, że rozmiar 205/55R16 może być z indeksem 91, pozostałe rozmiary mają mieć wyższy indeks nośności, tzn.93 i 94 (kilka postów wyżej wkleiłem te dane). Sam jednak kupiłem opony XL. Zwykle obciążenie jest mniejsze, ale 2-3 razy w roku jeżdżę autem z 4-5 osobami na pokładzie i z wyładowanym bagażnikiem. Wolę uniknąć potencjalnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności