Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Dystans tylko z MDFu. A GMSy kupisz za mniej niż 300zł jak się dobrze poszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Gms 1968 zapłaciłem razem z dystansami mdf 299zł, najbardziej zadowala kickbass ale jakość dźwięku względem oryginału mogę ocenić zdecydowanie na plus, ale przy dużej głośności słychać że radiu brakuje mocy żeby je napędzic, przestaje czysto grać myślę że na wzmacniaczu zagrałyby lepiej. Ale dla mnie tyle wystarczy, chciałem żeby nie grały gorzej od fabryki, a grają nawet lepiej, a więc polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowałem się na Gms 1968 zapłaciłem razem z dystansami mdf 299zł, najbardziej zadowala kickbass ale jakość dźwięku względem oryginału mogę ocenić zdecydowanie na plus, ale przy dużej głośności słychać że radiu brakuje mocy żeby je napędzic, przestaje czysto grać myślę że na wzmacniaczu zagrałyby lepiej. Ale dla mnie tyle wystarczy, chciałem żeby nie grały gorzej od fabryki, a grają nawet lepiej, a więc polecam.

 

Czyli mamy alternatywę dla Excursion'ów SX-6C. Powiem ci że słuchałem, krótko co prawda, ale słuchałem GMSy pod wzmacniaczem Alpine V12. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Basu było całkiem sporo nawet przy włączonym filtrze HPF. Jakbyś jednak zdecydował się na podłączenie ich pod wzmacniacz to dawaj na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki z przodu odmówiły posłuszeństwa (przerwane membrany), więc jeżeli mam budżet 200 zł to lepiej wstawić po prostu oryginały, czy może coś innego. Przeglądałem allegro i znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/magnat-glosniki-vw-golf-4-5-5-6-passat-b5-b6-b7-i6152228922.html i takiego: http://allegro.pl/vw-passat-golf-polo-phonocar-td-jedwab-mdf-wroclaw-i5101838337.html dodam jeszcze, że w media expert widziałem zestaw HERTZ DCX 165.3 za 140 zł. Radio niby 4x50W (Pioneer MVH-160UI), kupna wzmacniacza nie przewiduję. Od nagłośnienia nie wymagam cudów, ma po prostu w miarę grać.

Edytowane przez alex18101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje 2 głośniki(zestawy z twitterami itp) do przodu (b5fl) pod radio jvc kd-r721bt jakie polecacie?

Edytowane przez xxxxdzikusxxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje 2 głośniki(zestawy z twitterami itp) do przodu (b5fl) pod radio jvc kd-r721bt jakie polecacie?

 

przejrzyj ten temat jak i inne o głośnikach w tym dziale . Jest tego na pęczki !:) :) i nic się nie zmienia w naszych typach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://caraudio24.pl/hollywood-pro-sc-14---kabel-glosnikowy-ofc,he-2220,p3739,PL - czy ja takim kablem mogę podłączyć wooefry do zwrotnic i zwrotnice do instalki w pasku b5 ?

 

Głośniki GMS 1968 60 / 70W RMS

Radio Pioneer MVH 280FD daje około 43W na kanał.

 

 

 

Czy będzie problem jeżeli tweetery mają już oryginalne jakiś kabel, a ja do wooferów dam ten z linku ?

W zestawie nie dali kabli żadnych. Tweetery mają oryginalne zamocowany. Mam kilka metrów tego z linku. Mogę go użyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz spokojnie. Dobry kabelek , mam taki na tw i mid:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mamy alternatywę dla Excursion'ów SX-6C. Powiem ci że słuchałem, krótko co prawda, ale słuchałem GMSy pod wzmacniaczem Alpine V12. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Basu było całkiem sporo nawet przy włączonym filtrze HPF. Jakbyś jednak zdecydował się na podłączenie ich pod wzmacniacz to dawaj na PW.

 

 

 

Jako były posiadacz SHX-6C i aktualny posiadacz GMS 1968 zdecydowanie tak - jest to alternatywa albo i lepszy wybór.

To poprostu dobrze gra i w zupełności świetnie dla 95 % użytkowników.

 

Dzięki nowemu radiu Pioneera o mocy 40W na kanał i takim GMS 1968, które są całkiem tanie, otrzymuje się naprawdę godny polecenia zestaw.

 

Ktoś chce czegoś co ładnie zagra na dłuższe trasy i nie chce rozkręcać auto pod wzmaka i ciągać metry kabli ?

Pioneer MVH-280FD + GMS 1968. Radyjko koszt około 390 zł ale zapewnia już tyle mocy, że wystarczy dla 95% ludzi bo to 40W na kanał, gdzie 99% odtwarzaczy ma te 15-20W i ludzie na tym jeżdżą.

Głośniki około 300 zł. GMS poświęcił wszystko na rzecz cena / jakość dźwięku . Pudło jest całe białe, w środku nie ma nawet instrukcji ani kabli. Wykonanie głośników nie powala ale dzięki temu zestaw kosztuje 300zł. Kupujesz czystą jakość dźwięku.

 

 

Nie mam porównania do innych zestawów. Nie wiem jak zagra konkurencja w tej cenie ale wiem, że to jak obecnie gra mi w aucie GMS jest całkowicie wystarczające. Głośniki grają czysto i to na wysokim poziomie skali. Nic nie syczy, nie trzeszczy, nie buczy, woofery naprawdę dają czadu.

 

Oczywiście zestaw wymaga aby nad nim posiedzieć i zestroić z możliwościami radia czyli HPF, equalizer, podbicie tonów przy niskim poziomie głośności itp. Trzeba spędzić nad tym sporo czasu aby wykrzesać potencjał ale potem jakie granie za jaką cenę !

Jak ktoś dowali equalizer na bas + podbicie to mu będzie tam buczało, jak ktoś dowali wysokie tony to będzie syczało. Nie ma nic odrazu, trzeba spasować ze sobą sprzęt.

 

 

Na tą chwilę polecam każdemu kto nie chce mieć w aucie wzmaka, radio Pioneer MVH 280FD bo ma 40W REALNEJ mocy na kanał i głośniki GMS 1968 bo tanie a jakże fajnie grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego StreamHD ładnie mieszasz w głowach i jak się tu zdecydować ;)

 

Jak to jest dokładnie z tymi głośnikami, skoro GMS 1968 są lepsze niż seria w pasku oraz Excursion SX-6C są lepsze niż seria to gdzie by umieścił Excursion SHX-6C ?

I o ile GMS 1968 z Excursion SX-6C są lepsze od serii? Trochę tylko ? czy jest tak duża różnica że można tu mówić niebo a ziemia?

Tak samo jakby to było z Excursion SHX-6C są trochę lepsze od GMS 1968 i od Excursion SX-6C? Tylko trochę lepsze czy również niebo a ziemia?

 

A i najważniejsze nie chcą wydawać "miliony" bo ja nie koneser , będą wygłuszone drzwi 2x mata butylowa i tapicerka pianka akustyczną ( ale to z myślą o komforcie a głośniki to z konieczności bo już prawy przedni siada i bym lewy przód wrzucił na prawy tył - bo ten też padł a w ich miejsce coś nowego nie chcę się już ładować w używki), dodam że seria gra super jak podkręcę basy ALE szkoda że czar mija jak otworzę drzwi wtedy basy uciekają na zewnątrz :( gdy ta tuba się otworzy to normalne niestety.

 

Sorki że tak motam ale będę miał obraz czy warto przepłacać jak różnica będzie kosmetyczna w odczuciach słuchowych?

I oczywiście zawsze całość będzie grać pod tylko radiem JVC KD-X310BT (tak na szybo chyba ten model wizualnie napewno ale nie wiem czy z oznaczeniem modelu to ten) bez wzmaka oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SHX-6C to napewno przynajmniej półka wyżej niż SX-6C. Miałem SHX-6C ale nie chce się o nich wypowiadać ponieważ nigdy nie wykorzystałem ich potencjału. Kiedy je kupowałem miałem w głowie doinstalowanie wzmacniacza. Kiedy pojawiło się info o nowych radiach pionka tych z większą mocą zdecydowałem się wymienić zestaw na taki mniej wymagający, który lepiej współgra z radiem. Nie chciałem bawić się z ciąganie kabli po całym aucie i poszedłem na kompromis.

 

SHX-6C to głośniki 3ohm i 90W RMS. One wręcz błagają o wzmacniacz aby pokazać jak grają co nie znaczy, że nie zagrają na radiu. Zagrają i to głośno, czysto i zupełnie fajnie.

 

Nie chce się wypowiadać o SHX-6C gdyż mam z nimi za mało doświadczenia. Odpalałem je na radiu i byłem zdecydowanie bardzo zadowolony. Jeżeli komuś fajnie gra zestaw za 300zł to taki za 450zł może zagrać tylko lepiej ale i wymaga lepszego napędzenia. Inna sprawa, że trzeba jeszcze umieć odróżnić brzmienie, a czego na szczęście 95% kierowców olewa i totalnie akceptuje jak im gra zestaw za 300zł. Inaczej popadli byśmy w paranoje. Zachorować na wyłapywanie wszelkich szczegółów z każdego zestawu audio to naprawdę problem bo wiecznie czujesz niedosyt :P

 

 

Bez pitolenia powiem Ci tak: czy kupisz SX-6C czy GMS 1968 na bank będziesz bardzo zadowolony bo to poprostu świetnie gra dla takich "nie koneserów".

Masz zamiar radio mieć w aucie to kupuj głośniki, które nie wymagają wzmaka i będziesz się cieszył. Skoro podoba Ci się brzmienie starej, zużytej serii to tym bardziej spodoba Ci się nówka zestaw o lepszych parametrach niż seria.

 

 

Nie kupuj SHX-6C, kupuj głośniki o mniejszej mocy i 4 OHM. Obowiązkowo skoro masz grać tylko na radiu.

 

 

 

A i nie kombinuj z tyłem, że tam gra stara zużyta seria, a z przodu nówki innej klasy. Być może to ja źle rozumuję ale jakim cudem to ma dobrze grać skoro mieszą się dwa różne zestawy, o różnej jakości dzwieku i różnej mocy i głośności w jednym pudle ? Często coś takiego czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powiedz dużo dużo lepiej graja te SX-6C oraz GMS 1968 od seri czy po prostu tylko lepiej ?

 

U mnie wygląda to tak z tym tyłem ---> lewy tył działa gra jest ok, prawy tył sorki "pierdzi" (wiadomo o co chodzi), lewy przód działa jest ok, prawy przód "pierdzi" i teraz ----> lewy przód sprawy speaker---->zamiana na zepsuty prawy tył = uzyskuję serię z tyłu i więcej nie chcę od życia, dalej ----> przód nowy SX-6C lub GMS 1968. Teraz proszę napisz to do czego dążę będzie coś nie tak ?:poddajesie

Edytowane przez pavvlo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania z serią ponieważ jak kupiłem auto to odrazu wymieniłem. Stan serii był tragiczny. Nawet nie pamiętam swoich wrażeń ale napewno nie narzekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując :

Teraz proszę napisz to do czego dążę będzie coś nie tak ?

 

mogę dać jeden przedni w miejsce zepsutego na tył będzie ok?

Edytowane przez pavvlo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale powtarzam MOIM ZDANIEM i według MOJEJ LOGIKI to nie ma sensu instalować w jednym aucie dwóch kompletnie różnych zestawów bo nie będą ze sobą współgrać. Każdy przecież ma inną głośność, skuteczność, brzmienie i charakter ale to tylko moje zdanie. Na krótką metę możesz tak zrobić ale ja jak by miał wstawiać głośniki na tył to zdecydowanie identyczne jak te z przodu.

 

Załóżmy, że przedni zestaw pompuje dobry bas i ładny sopran, a tylni zestaw już zaczyna charczeć i syczeć. Nici z uzyskania dobrych wrażeń bo słyszysz jak się ze sobą kłócą.

 

Zrób jak uważasz i przekonaj się sam bo każdy ma inne wymagania względem dzwieku. Na krótką metę może i bym tak zrobił ale napewno nie na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na początek tylko przód i zobaczymy co z tego wyjdzie a co z tyłem czas pokaże ale dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak czytam wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że odj... odstawiłem manianę... ;)

 

Ok dwa lata temu kupiłem do siebie dwudrożne głośniki Crunch GTX-5.2C na tył, zamieniłem radio Beta na Gamma i dokupiłem zmieniarkę. Dwa tygodnie temu wygłuszyłem podłogę, bo akurat była okazja do wyjęcia wykładziny. Idąc dalej, chcę teraz kupić nowe głośniki na przód i wygłuszyć wszystkie drzwi.

 

I teraz pytanie: czy powinienem kupić na przód takie same głośniki jak już mam założone z tyłu? Według mnie tak, ale mam wrażenie, że ludzie psioczą na Crunche i chyba dałem się wciągnąć na minę z tymi głośnikami - nie znam się na tym temacie, więc koleś w sklepie łatwo mnie na nie namówił. Myślałem o GMSach na przodzie, ale jeżeli mają mi się nie zgrywać z tyłem, to chyba nie ma sensu. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygłusz drzwi i na przód kup zestaw odseparowany, mogą być Crunche jesli ich gra Ci odpowiada. Tył wycisz.

Wtedy będzie jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim wywal tą gamme bo ona za dużo to z siebie nie wyda. Kup jakieś używane markowe radio które dużo lepiej napędzi te głośniki. Chociaż nowe i calkiem przyzwoite radio Pioneer można już za ok 300pln wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I przede wszystkim wywal tą gamme bo ona za dużo to z siebie nie wyda. Kup jakieś używane markowe radio które dużo lepiej napędzi te głośniki. Chociaż nowe i calkiem przyzwoite radio Pioneer można już za ok 300pln wyrwać.

 

I tutaj pojawia się problem, bo chcę żeby nadal deska wyglądała jak fabryczna i nie chcę "dobieranego" radia. Musi zostać Gamma. Nie korzystam z pełnych możliwości sprzętu, bo nie słucham głośno muzyki, więc póki co nie potrzebuję dużej mocy - zależy mi bardziej na jakości. Jeśli będzie brakować mocy, pomyślę o wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności