Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pewien problem, a mianowicie nie mam kompletnego pojęcia jakimi kablami i jak podłączyć Wzmacniacz z radiem i głośnikami.

Posiadam wzmacniacz carpower hpb-602 2-channel amplifier 350w i zamierzam do niego dokupić głośniki GMS 1968 lub Excursion SX-6C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam pewien problem, a mianowicie nie mam kompletnego pojęcia jakimi kablami i jak podłączyć Wzmacniacz z radiem i głośnikami.

Posiadam wzmacniacz carpower hpb-602 2-channel amplifier 350w i zamierzam do niego dokupić głośniki GMS 1968 lub Excursion SX-6C.

 

Proponuję bezprzewodowe.

 

A tak na serio. Wzmacniacz podłącz przewodem spawalniczym 16mm2, radio ze wzmacniaczem kablem RCA, do tego jednożyowy cienki kabel do wzbudzenia wzmacniacza, a do głośników normalne przewody głośnikowe 1,5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Przemo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja troszkę nie w temacie, ale chciałabym właśnie kupić głośniki na przód Signat H16. Czy powie mi ktoś, gdzie mogę takie dostać? Szukałam na internecie, ale wszystko to zarchiwizowane oferty. :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na używki, bo już ich nie ma. Albo kup coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jesteście mi w stanie koledzy podpowiedzieć ile kosztowałoby zrobienie jakiegoś sensownego zestawu do mojego Passata. Wiem, że najpierw powinno się określić budżet bo rozpiętości cenowe są duże ale sam jeszcze nie wiem. Chciałbym coś co gra w miarę przyzwoicie. Chciałbym ogarnąć to na seryjnej gammie i raczej bez wzmacniacza. Robienie czegoś takiego ma sens czy lepiej zmieniać radio, wzmacniacz. Jaki byłby koszt głośników, wygłuszenia, kabli i ogólnie robocizny bo sam samemu sobie raczej tego nie ogarnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na seryjnej gammie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens cokolwiek dokładać do gammy, żeby to trochę lepiej grało? I tak chyba będę musiał kiedyś zmienić głośniki bo chyba już są zmęczone. A jeśli nie z gammą to z czym i w jakich pieniądzach, żeby to miało ręce i nogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gammy bez sensu. Zacznij od wymiany radia. Dobre radio kupisz już ok 300-400 zł. Od siebie polecę Pioneer'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ori radia nie widzę większego sensu aby pakować lepsze głośniki. Może pomyśl nad nowym pioneerem z końcówką FD w nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w jakiej kwocie można by coś sensownego zrobić z nowym radiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przód i radio to ok.800-1000, do tego najlepiej od razu wygluszenie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mniej więcej ile trzeba by jeszcze do tego doliczyć na wygłuszenie, kable i montaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie licz minimum 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za około 1500zł z robocizną idzie coś sensownego sklecić? Jakiś wzmacniacz się daje do takiego zestawu? I jak z subwooferem? Da się coś znaleźć, żeby nie zajmowało niepotrzebnie miejsca w bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma nieco pojęcia o sprzęcie i nieco szczęścia to można za 1500zł zrobić cały system przedni pod wzmakiem razem z subem i wygłuszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety za wiele pojęcia o sprzęcie to nie mam. Wiadomo, że można się Was poradzić, poczytać różne fora ale sam raczej tego nie zamontuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci napisze tak. Dobre radio i dobre głośniki i sub będzie zbędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to też bym wolałbym go uniknąć bo zajmuje trochę miejsca w bagażniku a tego wolałbym uniknąć. Chyba, że jest jakieś inne rozwiązanie?

Czyli radio, głośniki na przód, okablowanie i wygłuszenie? Wzmacniacz na przód? Z tyłem coś robić czy nie ma sensu? Kiedyś gdzieś czytałem, że jak robić zestaw to z przodu a z tyłu może nie być głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest. Sub zamontowany w boczku.

Jeśli zastosujesz radio które wspominał Przemek czyli Pionner z końcówką FD w nazwie (o ile mnie pamięć nie myli MVH 280 FL i DEH 4800 FD) to wzmak do przodu możesz odpuścić. Radio ma 4x45W RMS (4x100W max). Jak nie chcesz suba to możesz zrobić wszystkie drzwi i też będzie fajnie grało. Wiem. Niektórzy mnie zrobić to zbesztają ale ja uważam że przód + tył bardzo fajnie zrobić zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności