Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, pietrek_g napisał:

Za te pieniądze nie kupisz dobrych głośników. Zepsujesz tylko audio. Kup ori głośniki z tylnych drzwi od passata B6/B7/CC o nr 3C8 035 453. Pasują P&P zamiast ori, a ceny na alledrogo zaczynają się od 20 zł.

No kurcze stracham trochę kupić używki, co prawda swoim passatem jeżdżę 7 rok i sukcesywnie seryjne dopiero teraz w przeciągu tego roku zaczęły padać, ale boję się, że dostane jakieś skrzeczki które urwą mi głowę, bo przyznaję, ze lubie posłuchać głośniej muzyki z dość wyraźnie podkręconym bassem 

3 godziny temu, marcin_pesel napisał:

z tymi wymaganiami to każde będą  OK

wolę zapytać bo jak napisałem wyżej, lubię czasem posłuchać głośniej muzyki, a patrząc na te zestawy no name z allegro za 130pln jakoś im nie za bardzo ufam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 te głośniki grają pod wzmakiem więc i tu dadzą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem głośniki z tylnych drzwi od B8 o kodzie 3G0 035 453.

Z oględzin "na oko" wyglądają identycznie jak te z b7, tylko kształt membrany trochę się różni

Jak dojdą i podłączę, to dam znać czy wszystko jest ok :)

Uważam, że fajna opcja, bo za śmieszne pieniążki (w moim wypadku 100zł + KW za 4szt.) można dostać głośniki z niedużym przebiegiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aspyre napisał:

można dostać głośniki z niedużym przebiegiem

I napewno z nie najgorszą jakością dźwięku. Dobra opcja. 

Kupiłeś 4 sztuki. Obecnie masz 4 sztuki w aucie czy dokładasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, StreamHD napisał:

I napewno z nie najgorszą jakością dźwięku. Dobra opcja. 

Kupiłeś 4 sztuki. Obecnie masz 4 sztuki w aucie czy dokładasz?

Mam 4 już w standardzie i po prostu je wymieniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki właśnie doszły, rozmiar wydaje się ten sam, ale puki co nie sprawdzałem.

Na pierwszy rzut oka różnica jest we wtyczce, w b5 wtyczka ma 4 piny, a ten głośnik ma tylko dwa, taki jak by tylko pierwszy i czwarty, rozmieszczenie jest raczej identyczne, tylko teraz pytanie, jak to podłączyć. Wpiąć wtyczkę i sprawdzać? czy jest możliwość, że to spalę.

For-font-b-VW-b-font-SEAT-PASSAT-GOLF-PO

Podejrzewam, że tego typu mostek załatwi sprawę, a raczej taką mam nadzieję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie głośnik ma 2 styki + i -. W B5 mogło być więcej pinów bo pod niskotonowy podpinało się równolegle wysokotonowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Obywatel napisał:

Normalnie głośnik ma 2 styki + i -. W B5 mogło być więcej pinów bo pod niskotonowy podpinało się równolegle wysokotonowy.

Stąd wniosek, że mostek załatwi sprawę, bo wątpię, że głośnik pełnił w b5 jakąś więcej funkcję niż tylko mostka w tym wypadku

 

Edit. Właśnie wyczytałem, że w głośnikach z B5 są wbudowane zwrotnice. Pójdzie to bez zwrotnic, czy szukać czegoś ?

 

Edit2. Wyczytałem jeszcze coś takiego

"Jeśli chcesz zostawić oryginalną zwrotnicę midbasa, a składa się ona z cewki na ferrycie i kondensatora elektrolitycznego, możesz tak zrobić. To rozwiązanie mało profesjonalne, ale lepsze niż nie posiadanie żadnej. Oderwij zwrotnicę z kosza oryginalnego głośnika, odklej cewkę, odlutuj kondensator i przylutuj do signata. Kondensator równolegle, a cewka szeregowo.

 

Warto zmienić ten kondensator. Elektrolity po latach tracą swoje właściwości. Zastosuj kondensatore na ok 100mF i ok 16V. Im większy woltarz tym większe gabaryty, więc 16V będzie najlepszym wyjściem. Dla midbasa mniejszego niż 100mF również raczej nie stosuj."

I chyba, na takie rozwiązanie się skuszę

Edytowane przez Aspyre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aspyre a nie jest tak, że "zwrotnica" jest przy tweeterze? Wg mnie musisz tylko zastosować przejściówkę, która zasili tweetery, bo te wewnętrzne 2 piny zapewne do tego służą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jihad napisał:

@Aspyre a nie jest tak, że "zwrotnica" jest przy tweeterze? Wg mnie musisz tylko zastosować przejściówkę, która zasili tweetery, bo te wewnętrzne 2 piny zapewne do tego służą.

Tak, przejściówka gra rolę mostka dla tweeta, a tweet ma wlutowaną swoją zwrotniczkę, z tym, że niskotonowy prawdopodobnie też

1b6a35164b07979e247549136781

Zdjęcie z portalu aukcyjnego, dzisiaj zobacze jak jest u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aspyre, nie każdy głośnik w B5 miał zwrotnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pietrek_g Dokładnie tak jak mówisz ;) Trzy z czterech miały, jeden nie miał

@jihad Tak, grają, cały komplet od dzisiaj :P

Ogólnie cała operacja się przedłużyła z powodu choroby i krótkich dni, bo całość byłem zmuszony robić w warunkach spartańskich pod blokiem ;).

Tak więc dla potomnych, głośniki o numerze 3G0 035 453 idealnie pasują do B5 po delikatnej zabawie z kablami

Do rzeczy, głośniki rozmiarem i obudową w żaden sposób nie różnią się od głośników z b5/b5fl/b6/b7/cc. Jest tylko jedna mała różnica, otóż nie mają wbudowanego mostka do tweetera we wtyczce.

Gniazdo w żaden sposób nie różni się prócz właśnie tego mostka o którym pisałem wcześniej, mamy po prostu w gnieździe tylko Pin 1 i Pin 4. Jedyne co trzeba zrobić, to przerzucić Sobie mostki na kable.

Ja zrobiłem to w ten sposób:

IMG_20171210_142150.thumb.jpg.559c6484b3ace9468324d11081937f59.jpg

Cały patent polega na zmostkowaniu ze Sobą przewodów 1-2 oraz 3-4, oryginalnie przewodem zasilającym we wtyczce jest przewód 1 oraz 3, są one odpowiednio grubsze, dlatego też zdecydowałem przełożyć przewód z 3 pola do 4 i domostkować się w nie bezpośrednio bez rozcinani.

Mój patent na wyciągniecie pinów z wtyczki jest banalny, po dwóch stronach pina od strony gdzie NIE ma przewodów wciskamy na siłę dwa imbusy 1,5mm  (z góry i dołu widoczne są miejsca gdzie powinny wchodzić) tam są skrzydełka które blokują zacisk,

potem łapiemy z przewód szczypcami/kombinerkami i z wyczuciem wyciągamy z obudowy wtyczki zacisk.

Zanim do tego doszedłem, jeden uszkodziłem szarpiąc się z nim na siłę :P

Finalnie zamontowany głośnik wygląda tak.

IMG_20171210_150810.thumb.jpg.eb09398f5a3d756308dda72f395acee6.jpg

Co do tego jak grają, wydaje mi się, że mają troszkę głębszy bass od standardów które miałem "Made in Tunisia", odczuwam to przede wszystkim po tym, że na starych głośnikach, przy większej mocy nie rezonował mi boczek z tylnych drzwi w którym brakuję jednego zaczepu, a teraz potrafi zabrzęczeć. Ogólnie, jestem mega zadowolony, bo za śmieszne pieniądze osiągnąłem to co chciałem, bez większych problemów i przeróbek.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aspyre, grają lepiej bo zarówno te w B7/CC jak i te w B8 grają pod fabrycznym wzmacniaczem więc muszą być odpowiednio mocniejsze. Tak jak np głośniki DSP w B5/B5 fl ale za to ceny głośników nie są tak wyjęte z kosmosu jak te od DSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a czy mozna wstawic inne glosniki zamiast ori do DSP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz kolego czy lepiej szukac uzywki od b6 7 cc ,czy nowy komplet kupic na przod -jak nowy to doradz jakie glosniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kownas19 napisał:

lepiej szukac uzywki od b6 7 cc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2017 o 18:15, Aspyre napisał:

@pietrek_g Dokładnie tak jak mówisz ;) Trzy z czterech miały, jeden nie miał

@jihad Tak, grają, cały komplet od dzisiaj :P

Ogólnie cała operacja się przedłużyła z powodu choroby i krótkich dni, bo całość byłem zmuszony robić w warunkach spartańskich pod blokiem ;).

Tak więc dla potomnych, głośniki o numerze 3G0 035 453 idealnie pasują do B5 po delikatnej zabawie z kablami

Do rzeczy, głośniki rozmiarem i obudową w żaden sposób nie różnią się od głośników z b5/b5fl/b6/b7/cc. Jest tylko jedna mała różnica, otóż nie mają wbudowanego mostka do tweetera we wtyczce.

Gniazdo w żaden sposób nie różni się prócz właśnie tego mostka o którym pisałem wcześniej, mamy po prostu w gnieździe tylko Pin 1 i Pin 4. Jedyne co trzeba zrobić, to przerzucić Sobie mostki na kable.

Ja zrobiłem to w ten sposób:

IMG_20171210_142150.thumb.jpg.559c6484b3ace9468324d11081937f59.jpg

Cały patent polega na zmostkowaniu ze Sobą przewodów 1-2 oraz 3-4, oryginalnie przewodem zasilającym we wtyczce jest przewód 1 oraz 3, są one odpowiednio grubsze, dlatego też zdecydowałem przełożyć przewód z 3 pola do 4 i domostkować się w nie bezpośrednio bez rozcinani.

Mój patent na wyciągniecie pinów z wtyczki jest banalny, po dwóch stronach pina od strony gdzie NIE ma przewodów wciskamy na siłę dwa imbusy 1,5mm  (z góry i dołu widoczne są miejsca gdzie powinny wchodzić) tam są skrzydełka które blokują zacisk,

potem łapiemy z przewód szczypcami/kombinerkami i z wyczuciem wyciągamy z obudowy wtyczki zacisk.

Zanim do tego doszedłem, jeden uszkodziłem szarpiąc się z nim na siłę :P

Finalnie zamontowany głośnik wygląda tak.

IMG_20171210_150810.thumb.jpg.eb09398f5a3d756308dda72f395acee6.jpg

Co do tego jak grają, wydaje mi się, że mają troszkę głębszy bass od standardów które miałem "Made in Tunisia", odczuwam to przede wszystkim po tym, że na starych głośnikach, przy większej mocy nie rezonował mi boczek z tylnych drzwi w którym brakuję jednego zaczepu, a teraz potrafi zabrzęczeć. Ogólnie, jestem mega zadowolony, bo za śmieszne pieniądze osiągnąłem to co chciałem, bez większych problemów i przeróbek.

 

heja , ate kolego glosniki od jakiego modelu /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności