Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem. Ile osób będzie korzystać z czasów i aktywki. Jedynie ci których to wciągnie.

 

P.S CZ703 mam w ducato, całkiem spoko radyjko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem. Ile osób będzie korzystać z czasów i aktywki. Jedynie ci których to wciągnie.

 

P.S CZ703 mam w ducato, całkiem spoko radyjko.

 

Wiem , że raczej nikt ale bardziej chodzi mi o sam fakt wyposażenia i możliwości , wg mnie jest bardziej oplacalne:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje porady znawcy tematu caraudio. Mianowicie mam passata b5 FL sedan. Chce zrobić w nim nagłośnienie z grató jakie obecnie mam. To znaczy:

1. Radio fabryczne zastąpione JVC KD-X50

2. Przednie głośniki w drzwiach zostały wymienione na POWERBASS S-6C+dystanse MDF. Obecnie zasilane tylko z radia.

3. W bagażniku wzmacniacz ze skrzynią zamknięta. Wzmacniacz Carpower HPB-602 350 Wat. Głośnik w skrzyni jbl gto 804.

4. Drzwi wygłuszone matami.

5. Teraz dostałem wzmacniacz Carpower HPB-1502 do własnego użytku- brat sprzedał auto i mi użyczył na kilka lat ( jest za granicą i nie potrzebuje teraz).

Niestety bas jest bardzo cichy, z tej skrzyni w połączeniu z głośnikiem jbl gto 804. Z racji chęci nie zagracania sobie wielką skrzynią basową w bagażniku chciałbym wymienić ten głośniczek na coś większego i podpiąć go pd wzmacniacz Carpower HPB-1502 oczywiście też skrzynia zamknięta. A mniejszy wzmacniacz wykorzystać do zasilania głośników z przodu. do tego kable zasilające 20mm.

Moje pytanie co o tym sądzicie? Jaki wybrać głośnik do skrzyni? Słucham różnego gatunku muzyki. Czasem rege, hip- hop, rap...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebuje porady znawcy tematu caraudio. Mianowicie mam passata b5 FL sedan. Chce zrobić w nim nagłośnienie z grató jakie obecnie mam. To znaczy:

1. Radio fabryczne zastąpione JVC KD-X50

2. Przednie głośniki w drzwiach zostały wymienione na POWERBASS S-6C+dystanse MDF. Obecnie zasilane tylko z radia.

3. W bagażniku wzmacniacz ze skrzynią zamknięta. Wzmacniacz Carpower HPB-602 350 Wat. Głośnik w skrzyni jbl gto 804.

4. Drzwi wygłuszone matami.

5. Teraz dostałem wzmacniacz Carpower HPB-1502 do własnego użytku- brat sprzedał auto i mi użyczył na kilka lat ( jest za granicą i nie potrzebuje teraz).

Niestety bas jest bardzo cichy, z tej skrzyni w połączeniu z głośnikiem jbl gto 804. Z racji chęci nie zagracania sobie wielką skrzynią basową w bagażniku chciałbym wymienić ten głośniczek na coś większego i podpiąć go pd wzmacniacz Carpower HPB-1502 oczywiście też skrzynia zamknięta. A mniejszy wzmacniacz wykorzystać do zasilania głośników z przodu. do tego kable zasilające 20mm.

Moje pytanie co o tym sądzicie? Jaki wybrać głośnik do skrzyni? Słucham różnego gatunku muzyki. Czasem rege, hip- hop, rap...

 

hej , przyjedz do mnie do skarżyska coś podziałamy przy Twoim autku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy głośniki od Polo III generacji sedan pasują do Passata B5 98 rok?

 

Chodzi o głośniki do drzwi z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o polo 6n to na pewno nie będą to takie same głośniki. Z 9n by pasowały. Na każdym szrocie znajdziesz głośniki z jakiegoś Paska albo Superba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Mam radio Pioneer DEH-140UBB ( wiem stare słabe itd. ale nie będę inwestował w nowe)

 

Chciałem kupić jakieś głośniki , ale czym dłużej zagłębiam się w temat caraudio to stwierdzam że powoli głupieje.

Co jest najlepsze zestaw dwudrożny czy odseparowany ?

Nie jestem jakimś audiofilem ale lubie bas, nie będę montował żadnych wzmacniaczy ani wygłuszał drzwi.

Najpierw wybrałem sobie taki zestaw PIONEER TS-G173CI lub HERTZ DCX 165.3 (przeczytałem że hertze nie dają basu).

 

Potem stwierdziłem że może dołożę parę złotych i może będzie coś lepszego.

Następnie wyczytałem że lepiej zestaw odseparowany np taki HERTZ DSK 165.3. ale ktoś napisał że samo radio tego nie pociągnie i będzie się gotować.

 

I jaki dystanse się montuje 3mn czy 6mn?

 

I czy zestawy które polecacie Excursion SX-6C lub GMS 1968 uciągnie moje radio ?

 

Proszę o sugestie i wyrozumiałość dzięki .

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zmieniać jednostki sterującej, nie będziesz się bawił we wzmacniacze i wygłuszanie drzwi, a zależy Ci na dobrym basie, to według mnie musisz przemyśleć swoje plany.

Wbrew pozorom sama jednostka sterująca znacząco wpływa na brzmienie. Niewielkimi pieniędzmi można zmienić radio i nawet na samych seryjnych głośnikach odczuć zmianę charakterystyki brzmienia.

Zestaw odseparowany - w mnie w 3BG seryjnie był taki zamontowany. Jest to najlepsza opcja i radzę Ci poszukać czegoś takiego. Zwrotnicę umieścisz sobie gdzieś w drzwiach i problem będzie rozwiązany. Dodatkowo zaletą naszych pasków jest to, że seryjne miejsce zamontowania gwizdków jest stosunkowo dobre i nie trzeba za bardzo bawić się w przenoszenie tweeterów w słupki.

Ja u siebie na przód wrzuciłem Helixy B62C i jestem mega zadowolony.

A co do dystansów - to wszystko zależy od głębokości głośnika. Musisz go tak dobrać, żeby po zamontowaniu głośnika podnośnik z szybą po prostu o niego nie zawadzał.

Powodzenia życzę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 3 czy 6mm do B5 standardowy dystans to 30 albo 36 mm.

 

Pod samo radio dałbym excursiona, ma wysoką efektywność więc będzie grał całkiem spoko, ale pod wzmacniaczem będzie znacznie lepiej.

GMS pokazuje pazur pod wzmacniaczem, moim zdaniem najciekawszy zestawik w cenie 300zł.

DSK Hertza ma najgorszy tweeter pod ori zwrotką. Nie kupiłbym, nie polecam, każdemu odradzam.

Pioneery wyglądają bardzo tanio ale nie jest z nimi aż tak źle, w sam raz aby zamontować jakieś głośniki do auta na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat.

Mam radio Pioneer DEH-140UBB ( wiem stare słabe itd. ale nie będę inwestował w nowe)

 

Chciałem kupić jakieś głośniki , ale czym dłużej zagłębiam się w temat caraudio to stwierdzam że powoli głupieje.

Co jest najlepsze zestaw dwudrożny czy odseparowany ?

Nie jestem jakimś audiofilem ale lubie bas, nie będę montował żadnych wzmacniaczy ani wygłuszał drzwi.

Najpierw wybrałem sobie taki zestaw PIONEER TS-G173CI lub HERTZ DCX 165.3 (przeczytałem że hertze nie dają basu).

 

Potem stwierdziłem że może dołożę parę złotych i może będzie coś lepszego.

Następnie wyczytałem że lepiej zestaw odseparowany np taki HERTZ DSK 165.3. ale ktoś napisał że samo radio tego nie pociągnie i będzie się gotować.

 

I jaki dystanse się montuje 3mn czy 6mn?

 

I czy zestawy które polecacie Excursion SX-6C lub GMS 1968 uciągnie moje radio ?

 

Proszę o sugestie i wyrozumiałość dzięki .

 

 

Miałem mocne SHX-6C pod radiem pionka o bardzo podobnej mocy. Nawet na takim słabym radyjku trzęsło fotelami i drzwiami.

Potem wstawiłem mniej wymagające GMS 1968 i grają do tej pory. Teraz mam już mocniejsze radio ale GMS 1968 zostały.

 

Masz podstawowe radio więc nie spodziewaj się czystego grania i zagłuszania wszystkich obok ale to doskonale wiesz.

Będzie grało całkowicie wystarczająco aby z przyjemnością się przemieszczać. Śmiało możesz brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja coraz bardziej rozważam montaż ori głośników ale od Golfa V/VI lub tylne głośniki od Passata B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herce to jak mnie pamięć nie myli to z serii dsk grają jako tako.

Mam u siebie SX-6C i nie narzekam. Głośnik lubi głębie i nie pierdzi przy podkręceniu Volume. Z basu też nie zjeżdżam przy głośniejszym słuchaniu.

Z tego co mi wiadomo to generalnie polecają GMS-y ale ja się skusiłem na SX-6c i do tyłu też chyba je wrzuce bo grają wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba te zestawy Excursion SX-6c i GMS 1968 to bardzo przyzwoite głośniki. Ale ciężko będzie uzyskać dobry dól pasma bez wygłuszonych drzwi , w dodatku sztucznie go podbijać na radiu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matlis poleciłbyś jakiś mały sensowny wzmacniacz pod radio JVC KD-X210 i głośniki Excursion SX-6c? Radio mam w aucie od 2 lat (wiem, że nie jest szałowe ale na chwilę obecną nie chciałbym inwestować w nowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy twoje radio ma dość wyjść RCA.

A z małych sensownych wzmacniaczy to stare sony albo alpine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matlis poleciłbyś jakiś mały sensowny wzmacniacz pod radio JVC KD-X210 i głośniki Excursion SX-6c? Radio mam w aucie od 2 lat (wiem, że nie jest szałowe ale na chwilę obecną nie chciałbym inwestować w nowe).

 

tak jak kolega Jankus wyżej napisał poszukałbym jakiegoś Sony XM np. Xm-4020. ewentualnie Audio Art 70.2- zależy od budżetu. Ale jeśli miałbym wybierać miedy wygłuszeniem a wzmacniaczem wybrałbym wygłuszenie. To radio ma jedną parę wyjść RCA .

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak kolega Jankus wyżej napisał poszukałbym jakiegoś Sony XM np. Xm-4020. ewentualnie Audio Art 70.2- zależy od budżetu. Ale jeśli miałbym wybierać miedy wygłuszeniem a wzmacniaczem wybrałbym wygłuszenie. To radio ma jedną parę wyjść RCA .

 

Czyli na dzień dobry masz do wymiany radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, czas zacząć odkładać na coś bardziej sensownego niż to JVC. Już raczej polecę w jakiegoś Pioneera FD, tak jak wyżej pisaliście, zależy mi na BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę założyć nowego tematu więc napiszę tutaj. Mam B5 FL, w prawy przodu membrana się przerwała i głośnik charczy. I teraz nie wiem czy lepiej wymienić tą membranę (o ile się wgl da?) czy kupić nowy głośnik, a jeśli nowy to styknie jeden czy od razu dwa po obu stronach?? No i jaki polecicie wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy radio jest ori czy jakieś inne no i jaki budżet chciałbyś na to przeznaczyć. Jak coś taniego to lepiej szukać nawet jednej sztuki ori niż jakieś tanie g....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności