Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Od B8 z tylnych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki ,a jak mam system dsp ze wzmacniaczem ori to nic sie nie stanie jak wloze w/w glosniki ? i czy lepsze sa od b8 czy b6 , b7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie grają pod wzmakiem i w B6/B7 i w B8 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuje kilku rad dotyczących modyfikacji nagłośnienia. 

Od dłuższego czasu myślę o poprawienia tego co posiadam ale z wielu przyczyn się do tego nie zabrałem.  Aktualnie posiadam Betę i głośniki z przodu, więc gorzej być nie może :P

W aucie było coś kombinowane przez wcześniejszych właścicieli bo w tylnych drzwiach są głośnikowe maskownice i znalazłem resztki okablowania. Moje doświadczenie z audio jest bliskie zeru natomiast podstawowe pojęcia potrafię rozróżnić. 

Wszedłem właśnie w posiadanie radia Gamma i w związku z tym chciałbym zamontować głośniki na tył. Z tego co tutaj widzę polecacie przeszczep z nowszych passatów, właściwie powinno mi to wystarczyć. Dodatkowo chcę wygłuszyć drzwi więc mam nadzieję na wyraźny efekt. 

I tutaj moje pytanie, czy nic lepszego od w/w głośników się nie znajdzie?  Sam nie wiem co mam z przodu ale dramatycznie nie gra.  A jeśli te głośniki od B8 to jakie tweetery i zwrotnice szukać? 

Zależy mi na pozostawieniu fabrycznego radia ze względu na wygląd i sterowanie z kierownicy a do tego mam podpiętą cyfrową zmieniarkę (emulator). 

 

Edytowane przez marcin1011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, marcin1011 napisał:

I tutaj moje pytanie, czy nic lepszego od w/w głośników się nie znajdzie?

Pod samo radio (bez wzmacniacza) nie ma co kombinować z innymi bo oryginały są bardzo dobre.

43 minuty temu, marcin1011 napisał:

A jeśli te głośniki od B8 to jakie tweetery i zwrotnice szukać? 

Jeśli zastosujesz oryginalne tweetery od B5, to temat zwrotnicy masz z głowy bo one maja wszczepiony kondensator. Bywały też wersje, że kondensator był przy głośniku niskotonowym. W takiej sytuacji - gdyby Ci się trafiły wersje z kondensatorami zarówno przy tweeterze jak i przy wooferze - któryś musisz pominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kondensator tylko mała zwrotnica była przy głośniku. I nie musisz pomijać kondka przy tweeterze.

 

received_10210870446855708.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze żyłem z nadzieją, że droższe głośniki dadzą jakiś ciekawszy efekt nawet pod fabrycznym radiem ale faktycznie spróbuję coś zdziałać na fabrycznych głośnikach. 

Rozumiem, że gwizdki z nowszych passatów też mają wbudowane te zwrotnice?  Podejrzewam, że głośnik z nowszego auta będzie w lepszym stanie niż używki z B5 :P

Waszym zdaniem warto do tego zestawu wygłuszać drzwi (choćby przednie) i zamontować głośniki na dystansach z MDFu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod fabrycznym radiem nic nie zagra lepiej od ori. Owszem, wygłuszenie drzwi poprawi dźwięk ale lepsze głośniki akurat pod ori radiem nie zagrają lepiej.

Ori tweetery z B5 nie będą mocno zmęczone. Co innego basowe. Głośników z B6/B7/CC nie musisz montować na MDF bo mają plastikowe dystanse tak jak fabryczne. Nie wiem czy czytałeś ale w tych z B8 musisz przerobić wiązkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale znając życie u mnie dużo z fabrycznej instalacji nie zostało :P  

Ale chyba dobrze by było zaopatrzyć się w odpowiednią wtyczkę pod ten głośnik żeby przy nim nie grzebać. A tak w sumie B8 nie ma jednakowych głośników na przodzie i tyle? 

http://allegro.pl/vw-passat-b8-glosnik-tyl-tylny-3g0035453-i7006714626.html#thumb/1  

Tego typu basowe...

Nie jestem jeszcze pewien jak jest z tweeterami.  One są jakoś wciskane?  Przednie i tylne drzwi tak samo to wygląda?  Na allegro są najczęściej dostępne z obudową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie było nic przerabiane to instalacja będzie ok. Zmiana kostki Ci nic nie da. Bo w B5 w kostce jest mostek który przekazuje sygnał do tweetera, a w B8 do tweetera idzie oddzielna wiązką. Dlatego trzeba zrobić mostek na kablach (2-3 strony wcześniej masz zdjęcie i opis). Tweetery są zgrzewane z obudową dlatego jeśli nie wkładasz innych głośników to mało kto się bawi w ich rozdzielanie. Jeśli nie brzęczą to ja bym je zostawił (na tył możesz kupić razem z klamką). Założył tylko nowe basowe. Co do kształtów. Od B6 do B8 przednie głośniki mają inny kształt dystansu co uniemożliwia ich montaż do B5. Poza tym mają chyba większą średnicę. W B5 wszystkie cztery głośniki średnioniskotonowe (bo to nie są typowo basowe głośniki) są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem sobie prawy przedni i tylny boczek w celach rekonesansu. 

Z przodu jeszcze od nowości na nitach siedzi, w co wątpiłem. A tył tak jak mówiłem coś było grzebane ale nie wiadomo do końca co. Nawiasem mówiąc dość podejrzana ta konfiguracja xD Przód seria, z tyłu coś w drzwiach jest a radio beta i kabli na tył brak :P 

Trochę martwi mnie rozbieranie całych drzwi z przodu żeby to wygłuszyć, więc najpierw ogarnę tył lepiej. 

20180129_193344.jpg

20180129_193013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam ewidentnie coś montował. Zabezpiecz otwory aby rdza się nie zbierała w tych nawiertach. Co do radia. Beta ma tylko dwa kanały na wyjściu więc i tak by tylnych głośników nie podłączył. Te kabelki co wystają to mogą być od głośników ale coś za cienkie są. Ja bym tam pociągnął 2x1mm jeśli do seryjnych głośników miały by iść. Co do przodu to rozwiercenie nitów zajmuje chwilę.

A osobiście nawet do seryjnych głośników nie założyłbym ani bety ani gammy tylko chociażby jakieś markowe radio typu Pioneer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te cienkie idą do tweetera chyba. Zobaczę później dokładnie czy te kable dokądś idą a jak nie to nowe pociągnę.  Właściwie no kostki głośnikowej przy radiu wystarczy po prostu wcisnąć kolejne 4 piny, można je gdzieś dostać? 

Przedniego głośnika w sumie nie chcę ruszać, tylko chciałem jedynie drzwi wygłuszyć ale  trochę za dużo roboty jak dla mnie póki co. A jeszcze zamkiem w tylnych drzwiach muszę się zająć bo czasem nie łapie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kostki przy radiu powinny wychodzić kable na 4 głośniki. Prawdopodobnie kończą się w przednich słupkach. Ale zaraz za kostką możesz się dolutować z nowymi kablami i ciągnąć do głośnika. Ori kostki do głośników dorwiesz za parę groszy na każdym szrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pietrek_g napisał:

Z kostki przy radiu powinny wychodzić kable na 4 głośniki. Prawdopodobnie kończą się w przednich słupkach. 

Radio wyjmowałem kilkukrotnie i w kostce są tylko 4 kable (dwa głośniki). Ale będę szukał :P 

Tylne głośniki z B8 zamówione. Tweetery biorę w takim razie z B5 razem z maskownicami i sobie je wydłubię. Mam zamiar je wkleić w tylny boczek, powinny się zmieścić w ten otwór co nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup zwykłe kostki ISO do radia i tą jedną będziesz miał piny do dorobienia.

Tylny tweeter załóż razem z całą klamką. Powinien wejść. A nie masz z tyłu tweeterów? Może są przy klamkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy klamkach jest tylko miejsce na nie, głośników tam nie było.  :D

Dlatego zastanawiam się czy te z przodu pójdzie tam zamontować bo tylko takie są na alledrogo. 

Chyba, że można coś po prostu w sklepie z car_audio dopasować? 

Edytowane przez marcin1011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na FB grup VW passat i tam popytaj. Jest tam sporo pasków na części

A jak nie to na olx wpisz sobie passat B5 Gołdap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności