Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

że za 350 zł można kupić coś ze 2-3 klasy wyżej od tego cruncha , na allegro jest np emphaser ea490. Jest dużo fajnych wzmaków zależy tez jaki piec Ci potrzebny i do czego ? i Pioneer GM-X944 jest na olx za dobre pieniądze. Masz w czym wybierać. Konstrukcje Rodek , Signat , ESX , Xetec, ROckford'y, Stare serie SONY XM (nie xplod) czy też Alpine to już fajne wzmaki . Jest w czym wybierać . Zależy też co chcesz nim napędzać?

 

Chce napędzać 4 głośniki u-Dimension EL Comp 6 w vw passacie b5 przód i tył to który byś polecił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce napędzać 4 głośniki u-Dimension EL Comp 6 w vw passacie b5 przód i tył to który byś polecił ?

 

ma to być podpiętę pasywnie ? suba też będziesz podpinał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma to być podpiętę pasywnie ? suba też będziesz podpinał ?

 

to będzie wpięte tak głośnik + tweeter do zwrotnicy co jest w zestawie i z tego do wzmacniacza kabel i tak każdy głośnik czyli 4 kanały potrzeba, a subwooferana chwile obecną nie. Od radia do wzmacniacza sygnał będzie przez cinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to będzie wpięte tak głośnik + tweeter do zwrotnicy co jest w zestawie i z tego do wzmacniacza kabel i tak każdy głośnik czyli 4 kanały potrzeba, a subwooferana chwile obecną nie. Od radia do wzmacniacza sygnał będzie przez cinch

 

ja wziąłbym pioneera gm-x944 bo w dobrej cenie widziałem za 280 zł na olx chyba , ewentualnie Sony XM-4040 :) tylko zamiast Tyłu wolałbym subika podpiąć a tył sobie podarować:) Ale Twoje Auto i Tobie ma się podobać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o wyrozumiałość. Podepnę się do tematu z pewnym problemem.

W moim b5 sedanie z 2000 r mam fabrycznie jedynie głośniki w przednich drzwiach tj malutki wysokotonowy i główny niskotonowy. Pewnego dnia bez żadnej znanej mi przyczyny czy ingerencji w cokolwiek zanikł całkowicie bas w niskotonowych głośnikach po obu stronach. Basy w radiu ustawione na maksa a basów kompletnie nie słychać.Odnosi się wrażenie, że dźwięk płynie tylko z tych sopranowych. Jednak te główne też grają tylko strasznie blado. Całość wypada tak słabo jakby dźwięk płynął z głośnika w telefonie....

Nie jest to wina radia bo sprawdzane było na 3 różnych. Nic nie zmieniałem , nic nowego nie podłączałem. Czy głośniki są do wymiany czy może być jakaś inna przyczyna? Lewy i prawy chyba nie zepsuły się jednocześnie a jeśli coś by się stało z jednym to głośnik po drugiej stronie grałby normalnie czy nie?

Proszę o wszelkie rady gdyż wymiana głośników, demontaż boczków to spory problem. Sam tego nie zrobię a w mojej mieścinie nikt takim czymś się chyba nie zajmuje więc wolałbym tego uniknąć :(

Z góry dzięki i przepraszam ale szukałem długo i nie mam pojęcia co jest...

Edytowane przez leblef1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i proszę o wyrozumiałość. Podepnę się do tematu z pewnym problemem.

W moim b5 sedanie z 2000 r mam fabrycznie jedynie głośniki w przednich drzwiach tj malutki wysokotonowy i główny niskotonowy. Pewnego dnia bez żadnej znanej mi przyczyny czy ingerencji w cokolwiek zanikł całkowicie bas w niskotonowych głośnikach po obu stronach. Basy w radiu ustawione na maksa a basów kompletnie nie słychać.Odnosi się wrażenie, że dźwięk płynie tylko z tych sopranowych. Jednak te główne też grają tylko strasznie blado. Całość wypada tak słabo jakby dźwięk płynął z głośnika w telefonie....

Nie jest to wina radia bo sprawdzane było na 3 różnych. Nic nie zmieniałem , nic nowego nie podłączałem. Czy głośniki są do wymiany czy może być jakaś inna przyczyna? Lewy i prawy chyba nie zepsuły się jednocześnie a jeśli coś by się stało z jednym to głośnik po drugiej stronie grałby normalnie czy nie?

Proszę o wszelkie rady gdyż wymiana głośników, demontaż boczków to spory problem. Sam tego nie zrobię a w mojej mieścinie nikt takim czymś się chyba nie zajmuje więc wolałbym tego uniknąć :(

Z góry dzięki i przepraszam ale szukałem długo i nie mam pojęcia co jest...

 

Pierwsze Co to sprawdź w jakim stanie są głośniki pod tapicerką. Możliwe że już starość je zjadła ,przy duzym podbiciu na radiu wyzionęły ducha :) w następnej kolejność posprawdzaj wiązkę i radio , wepnij jakieś inne jak masz możliwosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem sprawdzane na 3 różnych radiach więc raczej radio, podłączenie jest ok. Zielony jestem w temacie, może po prostu ze starości padł bas. Głośniki grają czysto, nie trzeszczą, nie przerywają tylko straciły niskie tony. Jak bym miał teraz 4 sopranowe...

A co do sprawdzenia stanu głośników z chęcią bym to zrobił ale do złotej rączki dla mnie daleko więc marnie to widzę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień je na inne sprawne i tyle. Nie ma się co dziwić, po 15 latach mają prawo zdechnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Basy w radiu ustawione na maksa a basów kompletnie nie słychać.Odnosi się wrażenie, że dźwięk płynie tylko z tych sopranowych.

 

 

Jeżeli wcześniej też miałeś ustawiony bas na max to i masz przyczynę.

Myślę, że nie miałeś na max bo przecież to już nie ma nic wspolnego z dźwiękiem tylko dudnieniem dla głuchych szpanerów z tubami za 99 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się i od świeże temat...

Robię delikatne audio w pasku i chciał bym wymienić głośniki (już nie domagają).

Chciał bym wymienić 4 głośniki w drzwiach syki zostają i teraz moje pytanie jakie głośniki mogli byście polecić oczywiście pod wzmacniacz.

Ewentualnie pod muzykę będzie trudno, słucham rożnej muzyki od metalu po techno...

Sub już jest na monobloku a czterokanałówka czeka na montaż...

Moje typy

- Excursion SX-6C+

- HELIX B 62C

- Signat H16

- PowerBass S-60c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłeś to Excursiony albo Helixy. Signaty ciężko dostać a Powerbasy to jednak półeczka niżej.

Rozważ jeszcze GMS 1968, Morele Miaximo i AUDIOSYSTEM MX165.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś przygodę jakąś z tymi głośnikami AUDIOSYSTEM MX165 możesz coś o nich więcej powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audio systemów nie słuchałem. Z głośników w tym budżecie miałem do czynienia tylko z EL Comp 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem audio system. Grają bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, moje głośniki również powiedziały papa i zacząłem się za czymś rozglądać, moją uwagę przykuł taki zestaw

http://allegro.pl/hifonics-vx6-2w-do-vw-golf-passat-b5-b6-b7-polo-i5438943136.html

 

Chciałbym te glośniki zastosować na przód i na tył, bez wzmacniacza, dodam że moje radio to JVC EXAD KD-AVX1.

 

Może przesadziłem z tymi głośnikami i ktoś mógłby jeszcze coś doradzić? Z przodu jak i z tyłu chciałbym zostawić seryjne tweetery.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to jeszcze można polecić powerbass chyba tylko. Choć pewnie będą podobnie do tych grały. Wszystko zależy w zasadzie od budżetu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja miałem brać excursion sx6c do siebie ale chyba jednak skuszę się na lanzar max mx6c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym budżecie to jeszcze można polecić powerbass chyba tylko. Choć pewnie będą podobnie do tych grały. Wszystko zależy w zasadzie od budżetu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja miałem brać excursion sx6c do siebie ale chyba jednak skuszę się na lanzar max mx6c.

 

A czym podyktowana taka zmiana zdania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchałem audio system. Grają bardzo fajnie.

Posiadam i jestem zadowolony, a nawet polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miał, ktoś może do czynienia z głośnikami Pionieer TS-G1731i 230W? Możecie coś o nich powiedzieć? Czy szukać zdecydowanie czyegoś innego

 

Typowy marketowy szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, w drzwiach kierowcy zaczął mi okropnie pierdzieć głośnik... Chciałbym wymienić przednie głośniki (tweeterki i głośniki z tyłu mają zostać). Da radę kupić jakiś sensowny komplet w granicach 150 zł?

Jestem totalnym laikiem w w dziedzinie car audio...

 

Znalazłem na allegro coś takiego jak Crunch GTI 6.2W albo DSX62. Dobry wybór?

Edytowane przez daxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności