Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

JBL to taka mocno średnia , a nawet mocno naciągana średnia półka w tym pieniążkach masz duży wybór nowych dobrze grających zestawów np:

-excursion sx-6c

- U-dimension el-comp 6

- helix b62c

 

głośniki najlpiej zamontować na dystansach z mdf zamiast przynitowanych oryginalnych , Jeżeli miałbym pod radio brać to zdecydowałbym się na Excursion'y . Możesz napisać badź też zadzwonić do Użytkownika Osiah napewno wiecej Ci powie o tych głośnikach , naprawdę fachowo doradza , numer znajdziesz w podpisie na jego profilu lub też www.audioplaneta.pl

 

 

Chwila, chwila, moment. Że niby za 300 zł kupuje nowy, zdrowy komplet głośników na front auta które grają na poziomie ?

http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-sx-6c-glosniki-samochodowe-p1585.html to naprawdę coś warte czy opcja dla Kowalskich którym tylko aby pyrkało bo róznicy i tak nie usłyszą ?

 

Tak się składa, że mam już wielką ochotę wymienić te 15 letnie wymęczone starocie i taka opcja za 300 zł wygląda bardzo smakowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam swojego Passata od tygodnia. Zauważyłem, że często podczas słuchania wiadomości i tam gdzie jest więcej niskich częstotliwości "brzęczą" mi głośniki w drzwiach przednich w związku z czym loudness mam wyłączone i i korektor w radiu na zero aby zminimalizować ten efekt. Czy dobrze myślę, że poprzedni właściciel za dużo dawał czadu i głośniki są do wymiany, jeśli tak to dużo z tym pracy? Co byście polecili na ich wymianę do maks 200zł?

Edytowane przez simono_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kable w przelotce między dzwiami a budą do sprawdzenia

 

 

Za dużo niestety tam nie sprawdziłem. Gumę ściągnąłem. Kabla ani w lewo ani w prawo nie idzie wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wyciągaj - sprawdź multimetrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon. Za 200 zł to nie poszalejesz. Do tej kwoty to tylko powerbass z rozsądnych głośników. Stare głośniki są po prostu już zmęczone życiem i resory nie wytrzymują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chwila, chwila, moment. Że niby za 300 zł kupuje nowy, zdrowy komplet głośników na front auta które grają na poziomie ?

zagrają jeśli je odpowiednio zaaplikujesz w drzwi (czyt. wygłuszenie drzwi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie czy znacie kogoś z okolic Olsztyna ( War-Maz ) kto dobrze wygłuszy drzwi, wstawi nowe głośniki, przepuści nowe kable głośnikowe w miejsce starych ?

Piszę tutaj bo nie mogę jeszcze założyć tematu w dziale usług. Oczywiście nie wszystko na raz bo bym podjeżdżał kiedy by pasowało i powoli by się go robiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze mam pytanie czy znacie kogoś z okolic Olsztyna ( War-Maz ) kto dobrze wygłuszy drzwi, wstawi nowe głośniki, przepuści nowe kable głośnikowe w miejsce starych ?

Piszę tutaj bo nie mogę jeszcze założyć tematu w dziale usług. Oczywiście nie wszystko na raz bo bym podjeżdżał kiedy by pasowało i powoli by się go robiło.

 

w olsztynie masz StrefęCiszy . strefaciszy.net .Tam się udaj , pewnie pomogą . Ewentualnie lektura jest jak prawidłowo wygłuszyć drzwi w b5 . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam głośniki excr oraz dimension te 1 graja w miarę nisko a znowu te drugie wysoko. zobaczymy jak bd to wyglądać po dołożeniu wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam głośniki excr oraz dimension te 1 graja w miarę nisko a znowu te drugie wysoko. zobaczymy jak bd to wyglądać po dołożeniu wzmacniacza.

 

większą wagę przywiązałbym do głuszenia drzwi. Sam to dziś u siebie poprawiałem (czyt. wygłuszyłem na nowo) drzwi. Różnica miedzy "źle"niedokładnie wygłuszonymi drzwiami a prawidłowo jest duża .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chciał nie chciał za dużo się naczytałem o wyciszaniu auta i też w to pójdę. Tym bardziej, że gdy zasuwam szybę to w połowie słychać dziwny dźwięk. Takie typowe uderzenie kamykiem o szybę. Trzeba będzie to sprawdzić i przy okazji wygłuszę drzwi i wstawię głośniki.

 

Ja pójdę tylko w najlżejsze maty. Typowe bitumiczne są ciężkie. Wzmacniałem bitumicznymi obudowę komputera i ciężar zauważalnie wzrósł, a zrobiłem tylko lewy bok i kawałek przodu i góry. W drzwi nie mam zamiaru pchać ciężkich mat bo zawiasy mogą nie wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie potrzebuje zmienić głośniki w wv passat b5 jaki zestaw doradzicie i jaki wzmacniacz na wszystkie głośniki łącznie 4 bo z przodu i tyłu w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie potrzebuje zmienić głośniki w wv passat b5 jaki zestaw doradzicie i jaki wzmacniacz na wszystkie głośniki łącznie 4 bo z przodu i tyłu w drzwiach.

 

poczytaj wcześniejsze posty , dużo na ten temat było. a szczególnie głośników z tyłu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem

Hertz ESK 165.5 lub u-Dimension EL Comp 6 Które lepiej zagrają w passacie b5 ? no i jaki najlepiej wzmacniacz pod ten zestaw najlepiej 6 kanałowy w przyszłości na jakąś skrzynie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej na dwa wzmaki? Z tych dwóch zestawów wziął bym u Dimension.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Hertz jest dość piskliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok może też być 2 wzmacniacze a jaki doradzisz do tych głośników wzmacniacz ?

 

co myślicie o tym WZMACNIACZ CRUNCH GTX 4600

Edytowane przez Technik92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim dysponujesz budżetem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę wasze doświadczenia to na co stawiacie jeżeli lewy przód przestał grać w 15 letnim pasku B5 FL ?

Jak kupiłem kilka miechów temu grał ale co jakiś czas zdarzało mu się grać ciszej lub wcale i wrażenie mam, że jak auto się trochę pobimbało na nierównym terenie to dźwięk wracał. Teraz już nie gra wcale lewy przód. Ani dół, ani góra.

 

Według was kable, głośniki czy radio ?

 

 

Ok, a co powiecie teraz jeżeli dodam, że lewa strona zaczyna grać kiedy dam radio głośno ? Wystarczy dać głośno dosłownie na sekundkę i lewa zaczyna grać. Potem czasem samo z siebie przestanie grać, a czasem gra długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakim dysponujesz budżetem?

 

Cześć mam do kupienia WZMACNIACZ CRUNCH GTX 4600 za 350zł używkę co myślisz o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że za 350 zł można kupić coś ze 2-3 klasy wyżej od tego cruncha , na allegro jest np emphaser ea490. Jest dużo fajnych wzmaków zależy tez jaki piec Ci potrzebny i do czego ? i Pioneer GM-X944 jest na olx za dobre pieniądze. Masz w czym wybierać. Konstrukcje Rodek , Signat , ESX , Xetec, ROckford'y, Stare serie SONY XM (nie xplod) czy też Alpine to już fajne wzmaki . Jest w czym wybierać . Zależy też co chcesz nim napędzać?

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności