Jump to content

Osiah

 • Content Count

  500
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About Osiah

 • Birthday 07/12/1975

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Radom

Samochód

 • Silnik
  B5(3B) 1.9TDI 110KM (AFN)
 • Rok produkcji
  1999

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I zabieg ten jest celowy - bo nie zawsze jest możliwość schowania dużej zwrotnicy - a tu są malutkie.
 2. Montuj cały nowy zestaw - zgodnie ze schematem w instrukcji. Zwrotnica nie jest elementem przypadkowym - jest budowana pod głośniki które ma filtrować.
 3. Wyrzucasz ten plastikowy dystans - kupujesz dedykowane dystanse do passata - masz w nich gotowe dziury - przykręcasz dystans w miejsce plastikowego a do dystansu głośnik - i tyle. Zwracasz uwagę żeby było szczelnie przykręcone. Głośniki Excursion SX-6C - El Compy 6 podrożały i to sporo więc w tej cenie już się nie zmieścisz.
 4. Dwa posty wyżej masz rozwiązanie dylematu:)
 5. Można kupić Excursion SX-6M - same woofery ze zwrotkami - ale dalej twierdzę że to nie ma sensu. Jak ma to być na zasadzie "oby coś grało…" to wsadź oryginał za kilka złotówek z allegro Jak chcesz coś poprawić to wsadź CAŁY zestaw dwudrożny (może być wspomniany SX-6C) - to ma tworzyć całość, zapewnić spójność, każdy głośnik ma swoje pasmo w "porozumieniu" z resztą zestawu a nie grać z d..y każdy swoje. Trzeba jednak do założonego budżetu kilka złotówek dołożyć.
 6. jak po radio montuj do tego co jest, jak masz piec to nowe okablowanie.
 7. Kup sobie jakąś Alpinke - starą albo nową - nie patrz na te "moce" bo szkoda oczu Alpina będzie grała dość dynamicznie, bez ocieplania i koloryzowania.
 8. Z piecem byłoby zdecydowanie lepiej, końcówka radia nawet fabrycznych nie wysteruje właściwie - ot, ma grać i tyle. Ale ze wszystkich dostępnych przeważnie każdy producent ma przygotowany jeden model który daje sobie w takich warunkach radę. SX-6c, Morel Maximo czy El Comp 6 to właśnie przykłady takich zestawów.
 9. Hertz'a odpuść - bo góra jest nieprzyjemnie ostra - Helix? który wytypowałeś? może popatrz np na sprawdzone Excrusion SX-6C. czy będzie poprawa - będzie - chociaż nie taka jak ze wzmacniaczem i wygłuszeniem
 10. Nie każdy musi mieć scenę tam gdzie my chcemy mieć ułatwiłbyś sprawę gdybyś napisał w jakim budżecie mamy się poruszać. potrzebna Ci jest czterokanałówka - dwa kanały na przód (lewy i prawy) i dwa na tył - wówczas jest szansa że zadziała i balans i fader - tylko to "przesunięcie" będzie trochę złudne… no ale. Mocą RMS nie ma się co sugerować - większość wzmacniaczy wysteruje te głośniki lepiej niż końcówka radia. To że w specyfikacji zestawu widzisz 150W RMS oznacza tylko i wyłącznie DEKLAROWANĄ moc którą te głośniki są w stanie PRZYJĄĆ - nie oznacza że piec musi mieć możliwość oddania 150W łącznie czy na kanał czy cokolwiek innego. Dobry piec 4x60W już ma szanse sobie z tymi głośnikami wybornie poradzić.
 11. Na portalach aukcyjnych nowych nie znajdziesz - oferta Dego to oferta głównie dla montażystów i zarówno producent jak i dystrybutorzy nie pozwalają na handel na aukcjach a i nie każdy sklep internetowy może oferować te produkty.
 12. Nie do końca dobrze się wyraziłem - pianka zapobiega w jakimś stopniu wibracjami ale w tym, interesującym nas przypadku jest to stopień znikomy. Jej zastosowanie antywibracyjne odczuwalne jest wówczas gdy jest czymś mocno dociśnięta - szczelnie i ściśle wypełnia prrzestrzeń miedzy pracującymi powierzchniami. Klejoną powierzchnioeo - bez docisku nie jest wg mnie absorberem drgań i niczego nie jest w stanie usztywnić.
 13. Pianka niczego nie usztywni ani nie ma możliwości absorpcji drań. Jej zadaniem jest redukcja docierającego dźwięku - tego z zewnątrz ale rownież tego z drzwi. Usztywnienie to mata na tapicerkę (na łączenia albo na całość ), pasta antywibracyjne i zmiana spinek na nowe.
 14. Możesz przykleić ale nie jest to konieczne - dla jej skuteczności powinna być gdzieś na wierzchu i raczej blisko szyby. Najlepiej przetestować. Wymaga podłączenia do zasilania.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy