Skocz do zawartości
LeGo88

Tweetery w przednich słupkach !!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie mojego tematu, interesuje mnie zrobienie tych tweeterów w przednich słupkach ale z tego co wiem to znajdują się tam poduszki. I teraz pytanie, czy można to zrobić i czy by miało to jakiś negatywny wpływ na te poduszki?? Dodam że jest to passat B5FL Z góry dzięki !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego chcesz przenosic tweetery, skoro masz juz je w "trojkatach" na drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że, nowe tweetery są większe i się nie mieszczą w trójkąty a po drugie bardziej efektownie wygląda w słupkach przynajmniej moje takie odczucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym plusem jest możliwość ukierunkowania tweetera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mówisz bosss tylko dalej niewiem czy mogę to zrobić czy to nie będzie miało jakiegoś wpływu na te poduszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie będzie miało jakiegoś wpływu na te poduszki
jeśli masz faktycznie kurtyny boczne to odradzam modzenia słupków bo bezpieczeństwo przede wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurtyna boczna i tak nie jest na całej długości słupka tylko z tego co kojarzę to około 10cm w górnej części pod słupek poduszka nachodzi. W razie wystrzału kurtyny nie odpada cały słupek tylko on się odczepia w górnej części i jest przytrzymywany przez taką materiałową taśmę.

 

Zdemontuj sobie i sam oceń lub zapytaj w jakiejś firmie Car-Audio czy praktykowali przeróbkę słupków z kurtynami bocznymi. Ale myślę że taki mod możesz wykonać bez problemu.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie , że możesz szczególnie że nie musisz ingerować w słupek. Wystarczy jak zrobić komorę dla tweetera nie w słupku tylko na słupku i po kłopocie. Jedyny kłopot związany z kurtyną to demontaż słupka do późniejszej jego obróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki materiał użyjesz do ich obicia? flok, alcantara? ja szukam taki jak jest w oryginale, ale nie wiem czy gdzieś to sprzedają;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ma już ktoś to zrobione??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzam. Chłopaki na Strefie Car-Audio maja zrobione w 3BG i całkiem ładnie to wygląda. Przykład: IMG_2509.JPG

Edytowane przez bosss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to można bardzo łatwo i bardzo ładnie zrobić ...

 

kwestia dobrania materiału wykończeniowego ... jest wiele "manuali" jak to dobrze zrobić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tw w słupkach graja zdecydowanie lepiej niż te w fabrycznym miejscu. na początku miałem zamontowane właśnie w drzwiach, ale raz ze nie wyglądało to za dobrze bo sam tw jest spory i odstawał od trójkąta to i marnie grało. po przełożeniu w słupki odrazu słychać różnice. a jeśli na tym komuś zależy to i widać :)

ja swoje odkupiłem od kolegi, są obite materiałem z podsufitki. delikatnie się rożni, ale nie rzuca się w oczy. sam materiał można znaleźć na allegro np. http://allegro.pl/sam01-tkanina-welur-podsufitka-podsufitke-boczki-i2020596736.html

myślałem ze mam zdjęcia jak to u mnie wygląda,postaram się jutro wrzucić.

kurtyna raczej nie powinna przeszkadzać. nie zajmuje całej powierzchni słupka dodatkowo przy wystrzale słupek jest przypięty taśma a z dołu w ciśnięty pod deskę. moim zdaniem śmiało można rzeźbić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może podpowie ktoś jak zdjąć tą obudowę słupka nie urywając nic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie myle to sciagasz gume (uszczelka drzwi) i odwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a może podpowie ktoś jak zdjąć tą obudowę słupka nie urywając nic..

 

musisz zdjąć uszczelkę. wymacać gdzie są spinki... i uwaga... są ciężko dostępne oraz.... się łamią ;)

 

nic sie nie stanie bo poduszka nie wychodzi ze słupka tylko zza niego ;)

 

w b5tce spokojnie można zrobić ładną obudowe w trójkącie;)

 

mam warsztacik car-audio, zapraszam ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając doświadczenie z poprzednich aut tak właśnie się za to zabrałem ale czułem że tylko jedną spinkę ruszyłem wiec postanowiłem zostawić i zapytać, no nic będę z tym walczył. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę stary ale wrzucę parę foto z mojego grzebania przy słupkach.

Tweetery z zestawu Morel Maximo 6.2 montowane w słupek na wcisk.

 

Po kolei:

1.Pierscienie z mdf pod obudowy gwizdków

dafota.2.29w1438718790p.jpg.smIMAG2842.jpg&th=7512 dafota.2.txk1438718836m.jpg.smIMAG2844.jpg&th=5706

 

2. Ukierunkowanie na słupkach w aucie za pomocą zapałek, wkrętów, kleju na ciepło (co jest pod ręką;) )

dafota.2.1na1438718971h.jpg.smIMAG2899.jpg&th=5818

 

3. Rajtuza/pończocha + klej typu SuperGlue, z drugiej strony słupka przydadzą się jakieś spinki/klamerki

dafota.2.7ju1438719153l.jpg.smIMAG2900.jpg&th=5343

 

4. Warstwa żywicy a po jej zaschnieciu 1-2 warstwy włókna szkalenego i żywicy, czekamy az zyschnie po czym szlifujemy papierem ok 100

dafota.2.3eq1438719205s.jpg.smIMAG2901.jpg&th=3116 dafota.2.f381438719317p.jpg.smIMAG2902.jpg&th=4996 dafota.2.2781438719348y.jpg.smIMAG2903.jpg&th=5140

 

5. 1-2 warstwy szpachlówki żeby wyrównać wszystkie nierównosci

dafota.2.dxw1438719423r.jpg.smIMAG2904.jpg&th=2866 dafota.2.g2d1438719453x.jpg.smIMAG2905.jpg&th=1109

 

6. Wykończenie materiałem- ja użyłem 2-warstwowej tkaniny z jakąś struktutą w środku (nie pianka) grubości ok 2-3mm, świetnie się razciągał, kupiony w sklepie z tkaninami, 29zł/mb, wałek o szer 155cm. 20cm z takiego wałka starczyło na 2 słupki.

Jerśli chcemy użuć jakiejś cienkiej tkaniny lub pomalować słupki strukturą to niestety trzeba się bardziej przyłożyć ze szpachówką i szlifowaniem

dafota.2.h6n1438719845f.jpg.smIMAG2917.jpg&th=4289 dafota.2.2cu1438719900w.jpg.smIMAG2918.jpg&th=1456

 

I na aucie :hurra

dafota.2.8zf1438719980f.jpg.smIMAG2921.jpg&th=6799 dafota.2.8wf1438720032r.jpg.smIMAG2929.jpg&th=8875 dafota.2.85t1438720096h.jpg.smIMAG2925.jpg&th=4012

 

Całość wykonana w warunkach domowo-warsztatowych beż żadnych specjalistycznuch narzedzi, myśle że w jeden dzień idzie się z tym na spokojnie wyrobić.

 

W razie pytań: słupki oklejone na czarno bo w najblizszym czasie cała podsufitka idzie w czerń.

Dziękuje za uwage;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi przypomniałeś moje pierwsze słupki:) aż odgrzebałem starą fotkę.

Technologia podobna - tyle że flok - kolor przypadkowy bo miszczu któremu dałem do flokowania okazał się kompletnym ignorantem - aleee w sumie nie było źle :)

a wyglądały tak

 

sl2.jpg

sl1.jpg

 

Polecam wszystkim ten w sumie prosty zabieg - bo różnica odbioru sceny jest bardzo odczuwalna.

 

Potem już jest tylko gorzej, choroba postępuje:) ale dalej polecam bo takie "gonienie zajączka" to fajne hobby.

A obecny stan - nieco bardziej zaawansowany i już nie w Passacie wygląda mniej więcej tak:

 

1228.JPG

Edytowane przez Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności