Skocz do zawartości
LeGo88

Tweetery w przednich słupkach !!

Rekomendowane odpowiedzi

dego Po650 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozackie:ok flok też świetnie wygląda, a przy Twoich słupkach bez szycia szmaty żadnej by się nie dało naciągnąć.

Ale CB tak na żywca do deski bym nie przykręcił;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - w passacie Dego PO-650 - bardzo fajny zestaw.

 

Marcin - przykręciłbyś, przykręcił:)

Pomijając aspekt estetyki - dla mnie to póki co jedyne miejsce w tym samochodzie które nadaje się na wygodne używanie CB.

Na radio został przerobiony środkowy schowek, MFD zostaje bo wykorzystuje ekran do kamery cofania, a CB przylepione pod deską albo na tunelu mi nie odpowiada. Docelowo jak czasu i weny wystarczy to CB zostanie rozdzielone - panel w inne miejsce (podsufitka) gniazdo gruszki (jeszcze nie wiem) i reszta (tam gdzie wejdzie, bo głośniki pójdą w środkowe słupki albo fotele)

 

A jak zobaczysz na zdjęciu - pod CB jest maskownica ori tweetera - CB jest przymocowane przez tą maskownicę i wykorzystane otwory mocujące ori TW. Jak zechce wrócić do oryginału - jadę do serwisu - kupuję za 25 zł nowiutką maskownicę zamieniam i gotowe:)

 

 

IMG_1226.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie wnetrze wykorzystane w każdyma calu;)

A z rozdzielemiem CB też juz kiedyś myślałem ale chęci brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie widzę gruba instalacja. Supremo Picolo, do tego kopułka Morela. Co w drzwiach, co w bagażniku a co to wszystko napędza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak - w passacie Dego PO-650 - bardzo fajny zestaw.

Fajny fajny na początek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi - Dego Master - zasilany z mostków Helixem A4 (będzie zmiana pieca i drzwi też jeszcze będą modyfikowane)

Sygnał - HX-D2 -> światło -> Helix DSP Pro

Sub - Dego SB-12A MK2 zasilany Helixem A2

TW + MD - zasilany Xtant 604x (modyfikowany dość mocno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sygnał - HX-D2 -> światło -> Helix DSP Pro

tak wgl to HX-D2 jest obecnie jeszcze oferowany czy tylko używki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie i o ile mnie pamięć nie myli w Polsce nigdy nie był. Teraz tylko rynek wtórny.

W ogóle jednostki tej klasy, tzw. referencyjne już nie są produkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprzęt tego formatu jak HX-D2 czu Pioneery serii ODR to tylko na Ebay'u. I często ceny liczone w setkach dolców/euro a czasem i tysiącach.

 

Osiah no nie powiem , gruba instalacja. Mój portfel nie przeżyłby takich zakupów. Chodź nad Helixem A4 bardzo poważnie myślałem jakieś 2 miesiące temu. Ale nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX'a idzie kupić na allegro czy olx w okolicach 2200-3000zł, F1 się trafia, XES tak samo ale ODR cokolwiek by to nie było trafia się od wielkiego święta.

Tych klocków wbrew pozorom u ludzi trochę jest ale nie chcą się ich pozbywać :) - nieużywane kładą na półkę a nie sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie sprzęt tego formatu jak HX-D2 czu Pioneery serii ODR to tylko na Ebay'u. I często ceny liczone w setkach dolców/euro a czasem i tysiącach.

 

Osiah no nie powiem , gruba instalacja. Mój portfel nie przeżyłby takich zakupów. Chodź nad Helixem A4 bardzo poważnie myślałem jakieś 2 miesiące temu. Ale nie wyszło.

 

Instalka Pawła jest mega , zresztą nie ma co dużo mówić wystarczy posłuchać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drzwi - Dego Master - zasilany z mostków Helixem A4 (będzie zmiana pieca i drzwi też jeszcze będą modyfikowane)

Sygnał - HX-D2 -> światło -> Helix DSP Pro

Sub - Dego SB-12A MK2 zasilany Helixem A2

TW + MD - zasilany Xtant 604x (modyfikowany dość mocno)

 

porównywałeś kiedyś brzmienie samego HX-D2 z DSP Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem - przepaść :)

HX na tle innych jednostek gra świetnie - ale nawet w porównaniu z Helix'owym DSP (nie Pro) wypada gorzej i w moim odczuciu różnica jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miło to słyszeć bo będę na dniach montował u siebie DSP PRO .

wyprowadzam optyka z RNS510 i cheja światełkiem do dsp:)

na przodzie dego mastery i supremo picollo , sb12a w bagażniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie moc :)

co w napędzie?? Master lubi prąd :) nawet bardzo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie DLS A7, ale na mastery może będzie trzeba coś mocniejszego. ewentualnie zmostkuję na A7 kanały dla mastera i dokupię coś fajnego na Picollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę stary ale nie ma sensu zakładać nowego. Planuję dokupić kopułki na słupki coś jak na zdjęciu poniżej. Pytanie do osób którzy mają lub mieli takie głośniki zamontowane. 

Jak to wpływa na jazdę ? Czy nie przeszkadza to w "widoczności" podczas jazdy ? Może ktoś posiada w B7 i podzieli się zdjęciem. Dzięki :) 

 

 

s-l1600.jpg

Edytowane przez kalvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kalvinW B7 słupek jest dosyć szeroki. Ogólnie możesz poszukać u skośnookich kinkietów pod głośniki, ewentualnie jakiś wydruków 3d. Bo te też się czasem stosuje żeby nie odstawało za bardzo. Będziesz montować sam tweeter czy tweeter i mida?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest taka aby robić  aktywny 3 way. Raz i konkretnie a nie później że brakuje średnich tonów itp...  Tylko właśnie montując 2 głośniki to trochę robią się takie kulfony. Generalnie średniaka w B7 można zamontować w drzwiach tak jak były montowane w systemie DynaAudio. Tylko trzeba odizolować średniaka od midbassu. Puszki na to już znalazłem i pasują idealnie do Micro-Precision 5.8 MKII bo takie chciałbym zamontować. Co do tweetera to najlepiej w słupki lub bezpośrednio na deskę. Zobaczę na ali .. może coś znajdę :) 

 

Edytowane przez kalvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności