Skocz do zawartości
StreamHD

Signat H16 + T5 czy Excursion SHX-6C ?

Rekomendowane odpowiedzi

Waszym zdaniem który zestaw jest lepszym wyborem ?

 

Cena jest ta sama.

 

 

Signat H16 http://www.audiosklep.pl/signat-h16-p-1844.html

Signat T5 http://www.audiosklep.pl/signat-t5-p-1852.html

 

VS

 

Excursion SHX-6C http://audioplaneta.pl/Excursion-SHX-6C

 

 

Cel to jakość dźwięku lepsza niż seryjne głośniki, a jednocześnie najlepsza możliwa w tej cenie z tym, że nie zamierzam dopłacać kolejny setek do wyższej klasy dźwięku. Zostajemy na tym co jest + 50 zł w razie czego. Passat ma po prostu grać miło dla ucha podczas trasy, a nie bić rekordy jakości dźwięku.

 

Całość będzie napędzana przez PIONEER MVH-280DAB

 

Excursion jest lepiej wyposażony bo ma 4 zwrotnice.

Signat daje do T5 kable z kondensatorem określane też jako zwrotnice. Tylko 2 sztuki. Excursion daje lepsze rozwiązanie w tej cenie prawda ?

 

 

Muzyki słucham każdego gatunku. Tak samo zależy mi na czystości wysokich tonów co na głębokim basie z tym, że ten z dobrych wooferów jest wystarczający. Nie ma żadnej opcji na skrzynie, tuby i inne takie cuda.

 

Dystanse naturalnie z MDFu, a drzwi będą wygłuszone w przyszłości. Najpierw głośniki które już WYMAGAJĄ wymiany.

 

Co sądzicie, co polecacie na rok 2016 w cenie około 550 zł na front auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz już nic dokładać to raczej Excursion bo ma kpl zwrotnic.

H16 bez zwrotki zagra Ci całym pasmem co jest raczej niepożądane w CA.

 

Co sądzicie, co polecacie na rok 2016 w cenie około 550 zł na front auta ?

Głośniki masz na myśli?

Od siebie bym polecił morel maximo 6.2 (takie mam i jestem zadowolony ale grają pod wzmakiem i w wygłuszonych drzwiach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Waszym zdaniem który zestaw jest lepszym wyborem ?

 

Cena jest ta sama.

 

 

Signat H16 http://www.audiosklep.pl/signat-h16-p-1844.html

Signat T5 http://www.audiosklep.pl/signat-t5-p-1852.html

 

VS

 

Excursion SHX-6C http://audioplaneta.pl/Excursion-SHX-6C

 

 

Cel to jakość dźwięku lepsza niż seryjne głośniki, a jednocześnie najlepsza możliwa w tej cenie z tym, że nie zamierzam dopłacać kolejny setek do wyższej klasy dźwięku. Zostajemy na tym co jest + 50 zł w razie czego. Passat ma po prostu grać miło dla ucha podczas trasy, a nie bić rekordy jakości dźwięku.

 

Całość będzie napędzana przez PIONEER MVH-280DAB

 

Excursion jest lepiej wyposażony bo ma 4 zwrotnice.

Signat daje do T5 kable z kondensatorem określane też jako zwrotnice. Tylko 2 sztuki. Excursion daje lepsze rozwiązanie w tej cenie prawda ?

 

 

Muzyki słucham każdego gatunku. Tak samo zależy mi na czystości wysokich tonów co na głębokim basie z tym, że ten z dobrych wooferów jest wystarczający. Nie ma żadnej opcji na skrzynie, tuby i inne takie cuda.

 

Dystanse naturalnie z MDFu, a drzwi będą wygłuszone w przyszłości. Najpierw głośniki które już WYMAGAJĄ wymiany.

 

Co sądzicie, co polecacie na rok 2016 w cenie około 550 zł na front auta ?

Jesli jak "najlepsza jakosc" w stosunku do ceny to moze u-dimension el comp Cie zainteresuje. Do 550 zl ale w nowych zestawach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o zestaw na front auta. 2 x wysokie tony 2x woofery i komplet zwrotnic. Tylko i wyłacznie nowe zestawy.

Jak wiecie sami co chwila ktoś pisze o innej marce i że gra mu to super i poleca. Tematy są tego pełne stąd ciągle pojawia się to samo pytanie: "jakie głośniki ?" I nagle się okazuje, że wszystkie dobrei albo kupujesz któreś z nich i masz to gdzieś albo spędzasz miesiąc na kopaniu neta dla testów i nadal nie wiesz co kupić.

Pewnie w 80% przypadków każdy z zestawów które bym kupił grały by dla mnie miło ale musi być któryś ten jedyny który opłaca się najbardziej.

 

O Signatach H16 się naczytałem wiele dobrego i tak mi się wbiły ale brak im zwrotnic co podniesie cenę. Jeżeli warto to dokupię te zwrotnice ale nie wiem jakie i za ile. A trzeba kupić jeszcze dystanse, śruby i cholera wie co jeszcze. Nie kalkuluje mi się to. Owszem na postoju może bym różnice usłyszał ale nie jak się jedzie 90 km/h po kijowym asfalcie i połowa detali ucieka w szumie, wibracjach i buczeniu silnika.

 

 

Gdybym postawił na H16 + T5 :

 

- to jakie zwrotnice mam kupić do H16 ?

- czy te niby zwrotnice które dają do T5 to rozwiązanie ogólnie gorsze od tych które są w Excursion SHX-6c ?

 

 

EDIT: polecane przez was zestawy zamykają się w cenie około 350zł. To ma szanse lepiej zagrać niż to co ja podlinkowałem ?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnic nie zrobi Ci pierwszy lepszy elektronik, a taki kumaty nie zrobi tego "za flaszkę". To nie jest prosty temat więc tanio niestety nie będzie. Chyba ze kupisz z jakiegoś innego zestawu al jak to sie zgra...?

Chyba ze masz aktywną zwrotkę w radio to problem odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwrotnic nie zrobi Ci pierwszy lepszy elektronik, a taki kumaty nie zrobi tego "za flaszkę". To nie jest prosty temat więc tanio niestety nie będzie. Chyba ze kupisz z jakiegoś innego zestawu al jak to sie zgra...?

Chyba ze masz aktywną zwrotkę w radio to problem odpada.

 

zrobienie zwrotnic wyniesie więcej niż ten zestaw.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tak chodzi mi o zestaw na front auta. 2 x wysokie tony 2x woofery i komplet zwrotnic. Tylko i wyłacznie nowe zestawy.

Jak wiecie sami co chwila ktoś pisze o innej marce i że gra mu to super i poleca. Tematy są tego pełne stąd ciągle pojawia się to samo pytanie: "jakie głośniki ?" I nagle się okazuje, że wszystkie dobrei albo kupujesz któreś z nich i masz to gdzieś albo spędzasz miesiąc na kopaniu neta dla testów i nadal nie wiesz co kupić.

Pewnie w 80% przypadków każdy z zestawów które bym kupił grały by dla mnie miło ale musi być któryś ten jedyny który opłaca się najbardziej.

 

O Signatach H16 się naczytałem wiele dobrego i tak mi się wbiły ale brak im zwrotnic co podniesie cenę. Jeżeli warto to dokupię te zwrotnice ale nie wiem jakie i za ile. A trzeba kupić jeszcze dystanse, śruby i cholera wie co jeszcze. Nie kalkuluje mi się to. Owszem na postoju może bym różnice usłyszał ale nie jak się jedzie 90 km/h po kijowym asfalcie i połowa detali ucieka w szumie, wibracjach i buczeniu silnika.

 

 

Gdybym postawił na H16 + T5 :

 

- to jakie zwrotnice mam kupić do H16 ?

- czy te niby zwrotnice które dają do T5 to rozwiązanie ogólnie gorsze od tych które są w Excursion SHX-6c ?

 

 

EDIT: polecane przez was zestawy zamykają się w cenie około 350zł. To ma szanse lepiej zagrać niż to co ja podlinkowałem ?

 

Każdy chwali swoje w większości. Wybór głośników to nie wszystko:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Muzyki słucham każdego gatunku. Tak samo zależy mi na czystości wysokich tonów co na głębokim basie z tym, że ten z dobrych wooferów jest wystarczający. Nie ma żadnej opcji na skrzynie, tuby i inne takie cuda.

 

wybierz excursion'y grają bardziej basowo , mocniejszym dołem i tw też ostry nie jest, tylko żeby to zagrało jak trzeba to koniecznością jest wygłuszenie . I wybrałbym bym ten tańszy model Excursion'a ! Pod samym radiem już potrafi fajnie zagrać i myślę że równica w ich jakości będzie dla Ciebie odczuwalna.

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tańszy byś brał ? http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-sx-6c-glosniki-samochodowe-p1585.html

 

Dlaczego? Bez problemu mogę kupić te droższe SHX-6C http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-shx-6c-glosniki-samochodowe-p1734.html

Jeżeli droższe oferują wyższą jakość dźwięku to dla mnie sprawa jest jasna.

 

 

Co do dystansów to te są ok ? http://www.caraudiosklepy.pl/vw-golf-46-bora-passat-b165-dystanse-mdf-p813.html

Są w tym samym sklepie.

 

 

Wygłuszenie będzie na 100%. Po prostu nie teraz lecz w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz je podłączyć tylko pod samo radio. To kup tańszy zestaw. Szkoda kasy na droższy.

 

Jeżeli droższe oferują wyższą jakość dźwięku to dla mnie sprawa jest jasna.

Dużo zależy od aplikacji, wygłuszenia, kierunków, radia, wzmacniacza, i wielu innych. Droższy nie zawsze znaczy lepszy. SX-6C jest już sprawdzony pod samym radiem, a ten droższy to już o wzmacniacz się prosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

No a weźmy pod uwagę to, że wygłuszenie nastąpi na 100%. Być może zmieni się radio na wyższej jakości, podmiana kabli na nowe zamiast tych 15 letnich, być może wygłuszenie większej części auta niż tylko drzwi no i zainwestowanie w wzmacniacz. W takim przypadku SHX zaprocentują mocniej w stosunku do SX. Popieram wasze zdanie ale jednocześnie mogę kupić te SHX które lepiej potem dadzą sobie radę jak kupie wzmacniacz, a kupię jak zdarzy się premia ( no a zdarzy się nie raz ). Wtedy SHX dadzą mi więcej niż SX.

 

Powiedzmy, że ten SHX to taki grunt na przyszłość i jakieś pole do modernizacji.

 

 

 

Pytanie jest takie: które zagrają lepiej pod radiem PIONEER MVH-280DAB. W opisie ma 4 x 50 W RMS ale wiadomo, nie trzeba kończyć ile faktycznie ma. SX mają 4 Ohm i 75 RMS. SHX mają 3 ohm i 90 RMS. Czy to wpłynie jakoś na jakość dźwięku kiedy są podczepione tylko pod radio ?

 

I ponawiam pytanko: Kupie lepsze niż te ? http://www.caraudiosklepy.pl/vw-golf-46-bora-passat-b165-dystanse-mdf-p813.html

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem.

 

No a weźmy pod uwagę to, że wygłuszenie nastąpi na 100%. Być może zmieni się radio na wyższej jakości, podmiana kabli na nowe zamiast tych 15 letnich, być może wygłuszenie większej części auta niż tylko drzwi no i zainwestowanie w wzmacniacz. W takim przypadku SHX zaprocentują mocniej w stosunku do SX. Popieram wasze zdanie ale jednocześnie mogę kupić te SHX które lepiej potem dadzą sobie radę jak kupie wzmacniacz, a kupię jak zdarzy się premia ( no a zdarzy się nie raz ). Wtedy SHX dadzą mi więcej niż SX.

 

 

Nie bylbym tego taki pewien , mysle ze zagraja na podobnym poziomie. Jesli miał bym szukać czegos przyszlosciowego to rozglądalbym sie za morel tempo 6 albo uzywanymi Helix p236 choc je bardzo ciezko znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo, drogo, za drogo. A więc póki co stawiam Excursion SHX-6C. Zbytnio kusi mnie ten być może marketingowy bełkot który mówi mi, że SHX to jednak klasa wyżej. Być może ledwie odczuwalnie ale wyżej. Będę się lepiej czuł kupując to niż potem pluć sobie, że trzeba było dorzucić te 150zł.

 

Daję sobie kilka dni na wybór sprzętu i zamawiam. Narazie to SHX-6C. Potem wygłuszenie auta, a za jakiś czas wzmacniacz.

Myślę aby razem z głośnikami zmienić przewody głośnikowe aż do samego radia ale nie wiem jeszcze jak bardzo to będzie skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może nie do końca taki bełkot :)

SHX pod radio raczej odradzam. One w porównaniu do SX mają woofer o większej skuteczności (i niższej impedancji) - grają mocniej dołem, bardziej basowo ale muszą mieć napęd solidniejszy niż końcówka radia - nawet bardzo dobrego radia.

Wolałbym SX plus mata w drzwi niż SHX - masz auto, którego konstrukcja drzwi zdecydowanie sprzyja wooferom - zadbaj o właściwą aplikację a będzie fajne granie.

Jak chcesz mierzyć docelowo w wyższą jakość o zaczekaj, dozbieraj i celuj np w Morel Tempo albo Dego, drożej ale coś za cośâ€Ś :))) (oczywiście z piecem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporawo taniej niż reszta sklepów i wysyłka + dystanse gratis.

Jeżeli warto to niech was szlag jasny trafi :lol2 ale kupie je. Pytam bo naczytałem się o podróbkach sporawo.

 

http://allegro.pl/morel-tempo-6-165mm-dystanse-i-pendrive-16gb-i5605566087.html

 

 

EDIT: powtarzam wygłuszenie i wzmacniacz to tylko kwestia czasu. Po prostu teraz tylko głośniki ponieważ wymagają wymiany.

 

EDIT: na necie krążą nieciekawe historie w Morelami i tym sprzedawcą. Na jego nie korzyść.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sporawo taniej niż reszta sklepów i wysyłka + dystanse gratis. .

Jeżeli warto to niech was szlag jasny trafi :lol2 ale kupie je. Pytam bo naczytałem się o podróbkach sporawo.

 

http://allegro.pl/morel-tempo-6-165mm-dystanse-i-pendrive-16gb-i5605566087.html

o tym sklpie to akurat dużo mozna na forach CA poczytać . Nie cieszy się dobrą opinią . Moreli tempo 6 duzo podróbek było , jeśli już je kupowac to z dobrego i pewnego źródła a ten sprzedawca takowym nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie człowiek chce kupić jak najtaniej ale strach. Gdyby to był pewniak to biorę i koniec z tym tematem..

 

No ale oferuje odbiór osobisty. Chyba by sobie nie psuł opinii ? Gdybym wiedział jak to bym kupił i porównał czy to oryginały. Najwyżej by się zwróciło.

 

EDIT: http://audio-cars.com.pl/glosniki/346-morel-tempo-6.html tu też w dobrej cenie. Kojarzycie ten sklep ? Pewniak ?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech to hooy strzeli, ciągle jestem w dylematach.

Patrzyłem na zwrotnice w Morelach. Wyglądają prymitywnie w porównaniu z innymi choć pewnie nie musi to oznaczać niskiej jakości.

Druga sprawa, że te Morele kiedyś latały chyba nawet delikatnie poniżej 500 zł. Nie wiem ile przepłacam za samą nazwę i wysoki kurs dolara jeśli ma wpływ. Być może faktycznie Excursiony całkowicie mi wystarczą i nie ma potrzeby płacić 600 zł za same Morele, a potem wzmacniacz aby wykorzystać potencjał. Założenia były aby poprawić to co pasek oferuje w standardzie.

 

Czy Morele będą grały jakąś obniżoną jakością dzwieku na samym radiu? Przypominam, że to nie będzie głośne słuchanie muzyki.

Nie słucham głośno. Lubię dać głośniej ale nie tak, że podczas jazdy się nie słyszmy. Ciężko to opisać ale muzyki słucham tak, że jest ponad przeciętnie ale nie tak, że nie słychać co mówi do mnie osoba z tyłu. Czy na takim umownym poziomie głośności te Morele albo SHX-6C dadzą z siebie wysoką jakość dźwięku czy naprawdę są typu głośników których bez wzmacniacza nie dotykać ?

 

Chodzi o to, ze ja za chwile otwieram firmę i nie mam teraz kasy wywalać ponad pół tysiaka na głośniki, kolejne pół na wzmacniacz i pół na maty, dystanse, kabel i akcesoria. A głośniki muszę zmienić tu i teraz bo nie wytrzymam bez muzyki. Nie mam też czasu na tłamszenie ich słabym radiem. Ma to grać ładnie, ale nie musi być głośno.

 

Jeżeli mają grać pod radiem byle jak to wolę zostać przy SX-6C i zaraz założyć maty. Jeżeli zagrają pełną jakością dźwięku na radiu ( przypominam bez robienia dyskoteki w samochodzie ) to kupię Morele i jak wyjdę na prostą wtedy wzmacniacz.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Excursion SX6M to świetny woofer. W wygłuszonych drzwiach kopie jak szalony, średnicy mu nie brakuje, a kosztuje raptem 200zł :) Tweeterów nie słuchałem. Można kupić same woofery ze zwrotnicą za 200zł, a za drugie tyle kupić jakieś dobre, sprawdzone, używane TW.

Ten exkurszion bardziej mi leży jak mityczna legenda mocnego "dołu" i braku średnicy: DLS R6A, które sprzedałem po założeniu excursiona. Ot spaczony gust :D

Edytowane przez failure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze po przeczytaniu jeszcze raz tego tematu to słuchając rad powinienem kupić SX i zamiast dopłacać do droższych to wstawić maty.

SHX mają 3 ohm i z tego co ogarniam to wymagają przez to jeszcze więcej od radia które i tak już pewnie ledwo obsłuży SX.

 

Wygląda na to, że kupie SX i komplet mat, kabli, dystanse i co tam jeszcze trzeba i to chyba będzie optymalne rozwiązanie na teraz. Traci na tym potencjał rozwoju bo mógłbym kupić SHX czy morele i potem wygłuszać i dokupić wzmacniacz ale za to lepszy start będzie teraz i kto wie, może w pełni wystarczający.

 

 

 

Co jeszcze mogę powiedzieć to to, że Tempo pewnie są przepłacone. Znam to doskonale z doświadczenia. Mam Microlaby Solo 6C. Kiedy były jeszcze "nieodkryte" kosztowały swoje ale kiedy po forach rozlało się info, że to "super sprzęt, najlepszy w swojej cenie i wyższej" to cena w sklepie odrazu im skoczyła o + 100 / 200 zł

 

To samo było z pewnymi słuchawkami JVC. Na allegro latały po około 99zł. Kiedy uznany blog wziął je na testy i odkrył ich super potencjał to cena z miejsca skoczyła na ponad 200 zł.

 

To samo pewnie dotyczy Moreli bo jak czytam to kilka lat temu były do kupienia w okolicach 500 zł a nie 750 zł. Pozatym elektronicy śmieją się ich prymitywnych zwrotnic co też mi nie pasuje w tej cenie.

 

 

Czyli jak ? SX + maty ?

 

 

EDIT: http://docs.pioneer.eu/Manuals/MVH_280DAB_QRD3331_manual/ - na stronie 15 są dane o wzmacniaczu z radia.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SX+Maty i zobaczysz co dalej. Głośniki Cie zaskoczą nawet pod radiem jeśli drzwi będą porządnie zrobione. Wtedy zdecydujesz czy potrzebujesz wzmaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to będzie baza na przyszłość. Zobaczę jak z jakością dźwięku i jego mocą. Na dniach coś muszę zamówić i jak tylko będzie plusowa temp to montuję. Trochę nie chce mi się rozbrajać drzwi na dworzu. Z chęcią bym je zdjął i w domu powoli i dokładnie kleił maty i kombinował sobie.

Gdyby operacją zdemontowania drzwi była prosta to kto wie. Bym mógł montować jak tylko zamówię sprzęt.

 

No ale zanim zamówię to otwiera się temat mat. Muszę ogarnąć jakie.

 

 

Rozumiem, że kostki upierdzielić i łączyć wszystko bezpośrednio ze sobą ? Im mniej tych kostek tym mniej strat sygnałów.

 

 

Osiah - załatwiaj jakieś tańsze i niezłe maty na sklep to bym u Ciebie wszystko zamówił :ok Szkoda, że nie ma czegoś tańszego. Kasy w dynamat nie będę topił bo pewnie połowie się płaci za markę.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności