Skocz do zawartości
StreamHD

Tapicerka drzwi wygłuszona samą pianką typu GMS 02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam konkretnego potwierdzenia od osób które ową czynność wykonały w passacie B5: oklejenie tapicerki drzwi tylko pianką kauczukową / gumową czy z gumy butylowej. Jak tam wolicie. Czy sama pianka bez użycia mat butylowych zda egzamin i wyleczy tapicerkę z drgań, które są nieznośne przy głośniejszej muzyce ? Nie chodzi mi tu o filce i jakieś watoliny tylko pianki profesjonalne.

 

Czy sa tu osoby, które mają oklejoną tapicerkę i dadzą mi potwierdzenie, że sama pianka wystarczająco usztywni i wchłonie drgania ? Z tego co u siebie widzę i słyszę to tapicerka lata jak szalona, do tego stopnia, że nie da się słuchać głośniej muzyki.

Po części jest to pewnie efekt uszkodzonych spinek, ale te są już zamówione i zostaną wymienione. Całościowe wygłuszenie drzwi nastąpi w swoim czasie ale narazie chcę uspokoić samą tapicerkę. Nie ma sensu dodatkowo obciążać drzwi matami skoro sama pianka by wystarczyła. Na necie jest milion informacji to fakt ale tu mówimy tylko o pasku B5, bo prawie każde auto ma inaczej zrobione drzwi.

 

Kupno mat + pianki to nie problem ale skoro sama pianka ma wystarczyć to maty tylko będą niepotrzebnie obciążały stare już styrane zawiasy. Pytam bo nie ufam do końca temu, że sama pianka starczy, w momencie kiedy widzę jak mi tapicerka drga przy nawet wcale nie głośniej muzyce.

 

Jak by co audio to SHX-6C ( tak, na dystansach) i radio pionieera. Wzmaka brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Szukam konkretnego potwierdzenia od osób które ową czynność wykonały w passacie B5: oklejenie tapicerki drzwi tylko pianką kauczukową / gumową czy z gumy butylowej. Jak tam wolicie. Czy sama pianka bez użycia mat butylowych zda egzamin i wyleczy tapicerkę z drgań, które są nieznośne przy głośniejszej muzyce ? Nie chodzi mi tu o filce i jakieś watoliny tylko pianki profesjonalne.

 

Czy sa tu osoby, które mają oklejoną tapicerkę i dadzą mi potwierdzenie, że sama pianka wystarczająco usztywni i wchłonie drgania ? Z tego co u siebie widzę i słyszę to tapicerka lata jak szalona, do tego stopnia, że nie da się słuchać głośniej muzyki.

Po części jest to pewnie efekt uszkodzonych spinek, ale te są już zamówione i zostaną wymienione. Całościowe wygłuszenie drzwi nastąpi w swoim czasie ale narazie chcę uspokoić samą tapicerkę. Nie ma sensu dodatkowo obciążać drzwi matami skoro sama pianka by wystarczyła. Na necie jest milion informacji to fakt ale tu mówimy tylko o pasku B5, bo prawie każde auto ma inaczej zrobione drzwi.

 

Kupno mat + pianki to nie problem ale skoro sama pianka ma wystarczyć to maty tylko będą niepotrzebnie obciążały stare już styrane zawiasy. Pytam bo nie ufam do końca temu, że sama pianka starczy, w momencie kiedy widzę jak mi tapicerka drga przy nawet wcale nie głośniej muzyce.

 

Jak by co audio to SHX-6C ( tak, na dystansach) i radio pionieera. Wzmaka brak.

 

Wypadałoby Pierw tapicerkę / boczek usztywnić mata przynajmniej w miejscach "lączenia" się materiałów tapicerki -Message_1456483317337.jpg -tutaj masz foto z mojeo głuszenia , oczywiście to był początek bo wszystkie miejsca łączenia były tak oklejone i na to dopiero pianka poszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianka niczego nie usztywni ani nie ma możliwości absorpcji drań. Jej zadaniem jest redukcja docierającego dźwięku - tego z zewnątrz ale rownież tego z drzwi.

Usztywnienie to mata na tapicerkę (na łączenia albo na całość ), pasta antywibracyjne i zmiana spinek na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matlis - i tapicerka przestała grać w 100% ? Ile Ci wyszło arkuszy maty i pianki na całą tapicerkę ?

Osiah - tak i ja myślałem zawsze ale internet to źródło kolejnych dylematów, a nie konkretów i dlatego pytam :P

Niby piszą, że pianka zapobiega wibracjom. Ta lepsza być może faktycznie to zrobi bo ma w sobie kilka różnych warstw.

 

Tak czy siak dam więc STP GOLD + jakąś piankę od GMS.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca dobrze się wyraziłem - pianka zapobiega w jakimś stopniu wibracjami ale w tym, interesującym nas przypadku jest to stopień znikomy. Jej zastosowanie antywibracyjne odczuwalne jest wówczas gdy jest czymś mocno dociśnięta - szczelnie i ściśle wypełnia prrzestrzeń miedzy pracującymi powierzchniami. Klejoną powierzchnioeo - bez docisku nie jest wg mnie absorberem drgań i niczego nie jest w stanie usztywnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matlis - i tapicerka przestała grać w 100% ? Ile Ci wyszło arkuszy maty i pianki na całą tapicerkę ?

 

Tak czy siak dam więc STP GOLD + jakąś piankę od GMS.

 

Maty wyszło mi 2 arkusze Maty rozm. 81.2x45.7 oraz 1 m2 pianki. czy przestała grać to się okaże ,na chwile obecną przygotowuję instalację i może już w przyszłym tyg zaczanie wydobywać z siebie jakieś pożądane dźwieki ( o ile Osiah będzie miał czas :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace/Wyciszenie-podlogi/GMS-03-Mata-wygluszajaca-2-warstwowa-butyl--pianka - to może być niegłupi wynalazek do tapicerki.

 

Ja już zamówiłem maty i pianki i w tygodniu jak będzie pogoda, czas i chęć to zamontuje i dam znać jak to się sprawuje.

 

Jak ktoś zamawia w sklepie bitmat.pl to wpiszcie ten kod przy zamówieniu:

bitmat10

Cena spadnie o 10% czyli dużo przy porządnych zakupach.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace/Wyciszenie-podlogi/GMS-03-Mata-wygluszajaca-2-warstwowa-butyl--pianka - to może być niegłupi wynalazek do tapicerki.

 

Ja już zamówiłem maty i pianki i w tygodniu jak będzie pogoda, czas i chęć to zamontuje i dam znać jak to się sprawuje.

 

Jak ktoś zamawia w sklepie bitmat.pl to wpiszcie ten kod przy zamówieniu:

Cena spadnie o 10% czyli dużo przy porządnych zakupach.

 

A tak z ciekawości jakiej dokladnie maty uzyles do wygluszenia tapicerki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem STP Silver alubutylowe i pianka GMS-02. Na początku miałem brać STP GOLD ale jest zauważalnie droższa przy wiekszej ilości i na tapicerkę nie ma sensu dopłacać bo silver zrobi co trzeba.

 

 

http://www.bitmat.pl/pl/p/STP-SILVER-maty-butylowe-38x27-cm/188

http://www.bitmat.pl/pl/p/GMS-02-pianka-wygluszajaca-samoprzylepna/148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sklep mnie wyruchał.

Zamawiałem STP silver te z niebieskim logiem to przysłali mi te z czarnym które są odchudzone.

Silvery z czarnym logiem są bardzo cienkie i nie wiem czy instalować je czy zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i sklep mnie wyruchał.

Zamawiałem STP silver te z niebieskim logiem to przysłali mi te z czarnym które są odchudzone.

Silvery z czarnym logiem są bardzo cienkie i nie wiem czy instalować je czy zwrócić.

 

Jeśli towar nie zgadza się z Twoim zamówieniem to oddaj im. Aczkolwiek ja tapicerkę głuszyłem Matą DYNAMAT superlite która ma 1.3mm grubości i jest w zupełności wystarczająca. Podasz jakieś oznaczenia tego STP co dostałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.bitmat.pl/pl/p/STP-SILVER-maty-butylowe-38x27-cm/188 dokładnie te kupiłem. Przed zakupem czytając internety dowiedziałem się, że STP na czarno jest na zubożonych matach, a te lepsze mają loga niebieskie. Być może to się teraz pozmieniało bo są i "Silver" i modele "isilver" i podobno te z "i" też są trochę gorsze względem "Silver"

 

Nie chce siać głupot, powtarzam to co wyczytałem na forach samochodowych / car audio.

Być może teraz się już to po zmieniało. Nie mam porównania do innych mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.bitmat.pl/pl/p/STP-SILVER-maty-butylowe-38x27-cm/188 dokładnie te kupiłem. Przed zakupem czytając internety dowiedziałem się, że STP na czarno jest na zubożonych matach, a te lepsze mają loga niebieskie. Być może to się teraz pozmieniało bo są i "Silver" i modele "isilver" i podobno te z "i" też są trochę gorsze względem "Silver"

 

Nie chce siać głupot, powtarzam to co wyczytałem na forach samochodowych / car audio.

Być może teraz się już to po zmieniało. Nie mam porównania do innych mat.

 

jeśli cena była dobra , to ta cieńsza też się nada spokojnie na tapicerkę . Cieńsza to i lżejsza :)Bylebyś stratny finansowo nie był . Podaj jakiś symbol tej z czarnym nadrukiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię wskazać STP SIVLER z czarnym logiem na podstawie oferty sklepu. Mają burdel w zdjęciach lub w nazewnictwie lub oferta / standardy się pozmieniały czy cholera wie.

Na stronce producenta też jest problem, żeby znaleźć "czarnego silvera"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K.U.R.D.E. Wykleiłem boczek najpierw STP silver, potem poleciała na to GMS-02 i trzeszczy, wibruje i boli w uszy. W mniejszym stopniu ale nadal idą wibracje od basu

Macie kolejne patenty na różne niepożądane dźwięki kiedy w utworze jest dużo różnego basu ?

 

Boczek jest wyklejony ale nadal jego część wibruje. Trzeba założyć, że dystans MDF przenosi drgania na blachę.

Co zrobić ?

 

 

Ja myślę nad kolejnymi warstwami na boczek w okolicach głośnika.

Czy coś dać między MDF, a blachę do której jest montowany ?

Czy oklejenie dystansu coś może dać ?

Czy naklejanie jakiegoś kilkucentymetrowego kołnierza na dystans aby dźwięk szedł bardziej w stronę maskownicy ma sens ?

 

 

Ktoś ma potwierdzone info, że nie miał żadnego trzeszczenia bez cudowania z matami? Może mój problem leży gdzieś indziej.

Ktoś ma czysty dźwięk z wyklejoną tapicerką ale nie ruszanym niczym więcej ?

Napewno wibruje boczek, ale być może to dystans i blacha też gra ?

Stawiam, że dystans przenosi drgania na blache i grać to będzie cały czas. Czy oklejenie matą i gąbką tego rejonu od zewnątrz rozwiąże sytuacje ?

 

Jednym słowem jakie znacie sposoby do eliminacji drgań tapicerki i drzwi w tym konkretnym aucie ?

Zatrzaski mam nowe.

 

 

 

Czy struktura mata, gąbka, mata, gąbka coś da? Dałbym dodatkową warstwę w okolicach maskownicy czyli tam gdzie najwięcej jest hałasu.

Tyle, że wydaje mi się, że naklejenie kolejnej warstwy nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę nad kolejnymi warstwami na boczek w okolicach głośnika.

Czy coś dać między MDF, a blachę do której jest montowany ?

Czy oklejenie dystansu coś może dać

 

To akurat nic tutaj nie pomoże, szkoda kasy, maty i pracy.

 

Czy naklejanie jakiegoś kilkucentymetrowego kołnierza na dystans aby dźwięk szedł bardziej w stronę maskownicy ma sens ?

 

Jak najbardziej to ma sens, dźwięk nie ucieka pod tapicerkę.

 

Ktoś ma potwierdzone info, że nie miał żadnego trzeszczenia bez cudowania z matami? Może mój problem leży gdzieś indziej. Ktoś ma czysty dźwięk z wyklejoną tapicerką ale nie ruszanym niczym więcej ?

 

Tak znam takiego typa, ja sobie poradziłem bez mat ze źródłem trzeszczenia.

 

Napewno wibruje boczek, ale być może to dystans i blacha też gra ?

Stawiam, że dystans przenosi drgania na blache i grać to będzie cały czas. Czy oklejenie matą i gąbką tego rejonu od zewnątrz rozwiąże sytuacje ?

 

Na pewno nie dystans, chyba że był bardzo źle zamontowany na pierwsze lepsze wkręty za pomocą śrubokręta.

 

Jednym słowem jakie znacie sposoby do eliminacji drgań tapicerki i drzwi w tym konkretnym aucie ?

Zatrzaski mam nowe.

 

Tak, źródłem jest klamka w drzwiach. Wyjmij ją i obklej do o koła taśmą izolacyjną(taką okleiłem) albo taśmą parcianą(ta włochata izolka). U mnie rozwiązało to problem trzeszczących boczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, źródłem jest klamka w drzwiach. Wyjmij ją i obklej do o koła taśmą izolacyjną(taką okleiłem) albo taśmą parcianą(ta włochata izolka). U mnie rozwiązało to problem trzeszczących boczków.

 

To dobry pomysł. U mnie też klamka trzeszczała w boczku. Oklejenie parcianą taśmą daje rade :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Panowie, więc rano pokombinuje napewno z:

 

- klamką tak jak piszecie

- kołnierz na dystans

- założę maty i gąbkę na blachę w okolicach dystansu

 

 

 

 

 

Szybkie info: tapicerka wyklejona STP SIlver i GMS-02 w około 90% przytyła o około 1,1 KG.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się ze zdjętym boczkiem. Trzeszczenie idzie dalej. Biorę się za spięcie wszystkich kabli, zwrotnic itp aby nic nie powodowało drgań, a blachę wyklejam matą i gąbką gdzie będzie dało rade.

 

 

EDIT: problem zażegnany w 90%. Wkrótce opisze co i jak zrobiłem.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak mówiłem jeździłem z całkiem zdjętym boczkiem drzwi i drgania nadal szły po blasze więc zdecydowałem się nakleić na niego trochę mat.

Okleiłem też boczek na wysokości głośnika i dystans MDF aby stworzyć tunel który skieruje dzwiek bezpośrednio za drzwi. Wymontowałem też "klamkę" i okleiłem ją pianką w miejscy styku z boczkiem. Nie wiem jakim cudem nie mam zdjęć boczku ale okleiłem go w 90% matą alubutylową, a potem pianką GMS02. Zrobię przy okazji zdjęcia to dostawię.

 

 

 

 

1. Najpierw okleiłem matą na wysokość kilku cm ten kołnierz który mamy w tapicerkach.

https://db.tt/C7gxebX3

 

 

2. Potem dałem na to piankę

https://db.tt/UMgu2BC8

 

 

3. Dystans MDF okleiłem tak samo mata + pianka kilka cm ponad dystans

https://db.tt/9xKDE3jF

 

 

4. Drzwi tak na szybko okleiłem matą ile mi starczyło

https://db.tt/oHuzQr4L

 

 

5. Klamka oklejona, jak i tapicerka w miejscu styku

https://db.tt/G15Ujf5n

 

 

6. Ten duży element do którego idzie wiązka kabli użyłem jako nośnik dla zwrotnic i okleiłem go dookoła pianką.

https://db.tt/PGonpfnL

 

 

I teraz jakie zmiany:

Wibracje które były słyszalne poprzednio zniknęły w 95%. To znaczy, że słyszę je już "raz na rok" i to tylko przy specyficznych partiach iluś tam wybranych utworów. Nie wiem na ile to jest wina tego, że tapicerka nie przylega mi do drzwi bo jeszcze muszę porzeźbić ten styropian i dopracować utworzony tunel. Być może jak to zrobię i spasuje idealnie drzwi + zastosuje nowe zatrzaski problem zniknie. Kołnierz / tunel jak i ten styropian wymagają rzeźbienia bo przecież poszło kilka warstwa materiału. Najzwyczajniej w świecie trzeba to spasować ze sobą. Prościzna ale upierdliwa.

 

 

Zmiany w dźwięku: znacząco poprawił się bas ale doszło też buczenie spowodowane zrobionym tunelem. Znacząco oznacza, że bas poprawił się, wiadomo nie +100% ale poprostu słychać go więcej i jest lepszej jakości.

Buczenie wyeliminuje odpowiednio przycinając tunel. Jest to do ogarnięcia. Buczenie nie przeszkadza ponieważ pojawia się raz na rok jak utwór ma tam specyficzną melodię. Problem występuje mikroskopijnie ale męczy mnie to psychicznie i niedługo się pobawię.

 

 

Sama tapicerka przytyła o około 1,2 KG. Czy to dużo czy to mało, to sam nie wiem.

 

 

 

 

Teraz mogę słuchać już bez wkurzania się. Nic nie wibruje i dzwiek jest czysty, a woofery SHX-6C przy utworach które sprzyjają wooferom naprawdę ruszają flaki i to bez wzmacniacza i utraty jakości! Nie znam się na tych ciśnieniach itp. ale na radiu Pionieer MHV 280DAB które ma 22W przy 4 ohm na kanał te głośniki już zaczynają wprawiać w ruch lusterka boczne i flaki i nie słychać przy tym zniekształceń dzwieku. Gdybym podczepił pod to wzmacniacz to naprawdę ten sprzęt bez straty jakości zrobi porządne disco. Gdyby dodać to tego przystosowane pod woofery drzwi to już całkiem luxus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności