Skocz do zawartości
Glizda

Podświetlenie nawiewów B5

Rekomendowane odpowiedzi

a co wtedy z rezystorem..... w które miejsce wlutowany

rezystor wlutowany zaraz za dioda, idealnie chowa się w oprawce tak, ze dioda nie wystaje. Dodatkowo, dla poprawienia efektu, zaginalem diode tak, aby "patrzyla" w kierunku światlowodow odprowadzających światlo na ikonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche trzeba się pomeczyc przy wyciąganiu nawiewu od strony pasażera, ale da rade, a spaloną żaróweczke wystarczy wydłubac i wlutowac nową, 10 min roboty :), a za te 17 zł za oryginał to piwo wypic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12zlotych spoko a gdzie moge je zamowic przez internet bo u mnie tez nie swieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś chciał robić podświetlanie nawiewów to na TEJ aukcji może kupić sobie kompletną wiązkę instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja chce wymienic żarówki i narazie prrzeglądam forum, zaciekawiła mnie jedna sprawa, vanBulion zapodał foty

Pozdr

vanBulion

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

Click image for larger version Name: PICT0002.JPG Views: 261 Size: 51.8 KB ID: 2070 Click image for larger version Name: PICT0007.JPG Views: 245 Size: 53.5 KB ID: 2071 Click image for larger version Name: PICT0010.JPG Views: 301 Size: 54.8 KB ID: 2072

co to sa za kostki z tymi kabelkami żółtymi bo ja nic nie mam do nich podłączonego? czy w moim aucie nie było okablowania do oswietlenia nawiewów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to sa za kostki z tymi kabelkami żółtymi bo ja nic nie mam do nich podłączonego? czy w moim aucie nie było okablowania do oswietlenia nawiewów?

A jakie kolory kabli masz przy tych kostkach?? Jak żółte to pewnie ktoś dorobił instalacje do nawiewów.

I jak już pisałem, pewnie nie trafiłeś na mojego posta, od 2003-go roku nie wszystkie passaty miały podświetlane nawiewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja chce wymienic żarówki i na razie przeglądam forum jeszcze nic nie grzebałem, zaciekawiła mnie jedna sprawa, vanBulion zapodał fotki

co to sa za kostki z tymi kabelkami żółtymi bo ja nic nie mam do nich podłączonego? czyżby w moim aucie nie było okablowania do oswietlenia nawiewów? to śa foty zpodane od vanBuliona a ja u siebie juz tych żółtych nie mam. tylko te kostki co sa zamocowane do tych metalowych elementów deski

PICT0007.JPG

PICT0010.JPG

Edytowane przez tomek_199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja u siebie juz tych żółtych nie mam. tylko te kostki co sa zamocowane do tych metalowych elementów deski

Jeśli masz te kostki to najprostszym wyjściem będzie zakupić kratki nawiewów z podświetleniem i je wymienić, albo dorobić instalację podświetlenia kratek. Ten temat powinien pomóc w dorobieniu podświetlenia. :) -->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42076 A ta żółte kable to jest dorobiona instalacja do podłączenia pozostałych nawiewów do kostki która jest zamocowana na tym metalowym elemencie deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z jedną stroną nawiewu w Pasku te kułeczko nie wiem może się odczepiło da się to naprawić? bo nie mam regulacji góra dół a dróga żecz to nawiew cały czas grzeje nawet jak przekręcę na zimne grzeje co jest proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może się odczepiło

 

miałem to samo - ułamało się - hmmm jakby to nazwać ... taki plastikowy cypelek który siedzi w prowadnicy tej żaluzji - musisz wyjąć i rozebrać nawiew ...

a dróga żecz to nawiew cały czas grzeje nawet jak przekręcę na zimne grzeje
- masz klimę ? jeżeli nie, to jak chodzi pokrętło sterowania temperaturą - jeżeli lekko, mogła spaść/urwać się linka pod panelem środkowym. Edytowane przez Lukas82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwed0377 -Coś mi się wydaje że to połamałeś :D Nie Ty pierwszy...Ja zaniedługo będę zmieniał kratki już z dwóch stron :) Możesz ewentualnie powyciągać kratki nawiewu i sprawdzić czy coś "wyskoczyło" czy też są już połamane...Niestety to częsty przypadek w naszych Passkach,są bardzo delikatne i trzeba na to uważać.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki pytanie mam takie:

Posiadam Passata b5 fl z 2003 roku (listopad) i u mnie nie ma podświetlanych nawiewów, czy niektóre wersie tak mają, czy ja po po prostu mam spalone :638:żaróweczki a może nawet jak w standardzie nie ma podświetlenia tych elementów to może samemu można zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy i koleżanki pytanie mam takie:

Posiadam Passata b5 fl z 2003 roku (listopad) i u mnie nie ma podświetlanych nawiewów, czy niektóre wersie tak mają, czy ja po po prostu mam spalone :638:żaróweczki a może nawet jak w standardzie nie ma podświetlenia tych elementów to może samemu można zrobić ?

przeczytaj powyzsze teksty sporo tego na ten temat nawet sa fotki jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam Passata b5 fl z 2003 roku (listopad) i u mnie nie ma podświetlanych nawiewów, czy niektóre wersie tak mają, czy ja po po prostu mam spalone żaróweczki a może nawet jak w standardzie nie ma podświetlenia tych elementów to może samemu można zrobić ?

W passatach po 2003 roku nie wszystkie wersje maja podswietlane nawiewy, moj jest ze stycznia nie posiadał instalacji, przy okazji montazu niklowanych z superba podlaczyłem instajację.

Jak zdejmiesz prawy nawiew to widzisz kostke pod która wpinasz cała instalke.

W tym temacie jest zdjęcie tego gniazda..

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5879

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie też żarówki zaczęły padać jak muchy - świeci już tylko jedna. Zabieram się do tego tylko nie wiem co zrobić z żarówkami, tj. kupić org :rozpacz czy zabawiać się w przeróbki co wiąże się z czasem. Ktoś sprawdzał moc tych org. żarówek - ile watt mają?

Edytowane przez carlos85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! U mnie też żarówki zaczęły padać jak muchy - świeci już tylko jedna. Zabieram się do tego tylko nie wiem co zrobić z żarówkami, tj. kupić org :rozpacz czy zabawiać się w przeróbki co wiąże się z czasem. Ktoś sprawdzał moc tych org. żarówek - ile watt mają?

 

Czyli wychodzi na to, że wytrzymały 9 lat ?

 

Ja nie miałem wcale oswietlenia i je zakładałem. Założyłem wszystko ori. 3.5 roku działa i wszystkie żarówki OK. Jak na wydatek ok. 50 zł (4 żarówki) to nie chciało mi się kombinować (cena żarówki to rzeczywiście bandytyzm).

Może trwałość żarówek zalezy od tego jak intensywnego oświetlenia kto używa, ja osobiście nie lubie jak mi w nocy (bo w dzien i tak nie widać) coś wali zbyt mocno po oczach niebiesko-czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jak co ale 9 lat to długo, a co do ceny to 17,50zł/szt. - Motorpol i Wojtanowicz we Wrocławiu. Co do rażenia - chyba to podświetlenie od pokręteł nawiewu aż tak nie razi chyba. Btw. zaraz jadę po żarówki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o ile dobrze pamiętam kupowałem po 10-12 zl ale to było 3,5 roku temu a ponadto w ASO Skody (Superb ma te same żarówki).

Podswietlenie nawiewów wiadomo, nie razi, raczej słabawo świeci. Ale jest regulowane razem z oswietleniem całej deski i zegarów, no i nie lubie jak mi te zegary zbytnio po oczach dają, więc zmniejszajac siłę oswietlenia zmniejszam siłą rzeczy dla całej deski, również dla nawiewów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, kupiłem oryginalne żarówki w Motorpolu. Z ciekawości dzwoniłem też do ASO Skody ale tam miła Pani troszkę się zamotała i w efekcie proponowała zwykłe żarówki na wcisk. Wydaje mi się (jest to mój osobisty wywód), że tragedii nie ma - cena może i duża ale w ciągu 9 lat wszystko może się zdarzyć - w końcu nic wieczne nie jest. Sen z powiek spędza demontaż kratek - wydają się mocno spasowane do kokpitu - karty kredytowe, noże kuchenne itp elementy... hmm no ciekawe jak to będzie w realu. Jak wyczytałem na forum - najlepiej zaczynać od dolnych zaczepów - potem rzekomo góra zejdzie łatwo - jutro wszystko się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie wszystkich żarówek w nawiewach, kupiłem zwykłe żarówki 2,3W i mam pytanie do użytkowników mających oryginalne ( nie na diodach) podświetlenie - czy wam też środkowy nawiew świeci sporo słabiej od zewnętrznych?

Boczne świecą bardzo dobrze a środek u dołu jak cię mogę ale góra to słabiutko.

 

Żarówki na pewno mam takie same a światłowody nie uszkodzone.

Ma ktoś schemat tego podświetlenia?

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności