Skocz do zawartości
sirocco

Passat B8 Pomiar spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie mi się nie spieszyło i wyszedł taki wynik.

Trasa Kołobrzeg - Koszalin

 

e4e0e47062d64c0a0a9f4ef3b8f32454.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

To i ja sie pochwale dodam tylko że mam silnik 1.6TDI anglik.

trasa Szczecin-Londyn ok 1300km

IMG_1021.jpg

 

trasa Londyn-Szczecin- kilkaset km po pomorzy zachodnim-Londyn

IMG_1022.jpg

 

 

i na koniec kilkadziesiąt kilometrów mojej małżonki

IMG_1008.jpg

 

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG_20160422_113424[1].jpgja mam 1.6 ale w b7 w manualu, jazda na trasie czy to do Polski czy w innych kierunkach to max 5.3 l, predkosc srednia cos kolo 100 wychodzi - czyli wiadomo gdzie wolno to jest wolno a potem jade tak 140 , srednia z ostatnich 57 tys. km mam chyba 5.1, moja zona z trasy do polski z dziecmi na full zaladowana ma jakies 4,2. Jak jedzie do pracy jakies 40 km, te same parametry co u Twojej zony czyli srednia jakies 50 km/h spalanie ma jakies 3,7, takze troche duzo pali 1.6 w B8, mnie w Bitdi wychodzi miedzy 6 a 7 litrow.

IMG_20160422_113351[1].jpg

IMG_20160422_113414[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pokonałem trasę ok 240 km w warunkach autostrada 190 km, droga krajowa 50 miasto 10 spalanie średnie 11,8 litra ( na autostradzie prędkość cały czas powyżej 200 do 230 ) średnia prędkość z kompa 117 km/h w drodze powrotnej sama autostrada, tempomat na 160, średnie spalanie 6,9 litra, średnia prędkość 114 km/h - tak wiec danych o spalaniu w żaden sposób nie da się porównywać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze sie nie da, ale ja porownuje 2 paski ktore mam, i robie nimi te same trasy, o tes samej porze z ta sama predkoscia, i i wychodzi jakis 1-1,5 wiecej co na ponad 2x mocniejszy silniki wieksza mase jest bardzo dobrym wynikiem. Jako ze oddalem b7 do serwisu, zona jezdzi nowym polo 1l chyba 90 km, i spalanie 5 - 5,5 litra, takze stwierdzam ze BiTDI to dobra sprawa, ale jak noga w podloge to smok wawelski:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pomiary na trasie Wrocław - Kudowa 8.5L/100km, a z powrotem 7.5L/100km (bo chyba z górki :D). Jazda z prędkościami prawie przepisowymi, ale nikt mnie nie wyprzedził :hurra . Natomiast miasto poniżej dychy nie schodzi, a i to trzeba się starać. Tak więc kończę z z tymi testami a zaczynam się cieszyć możliwościami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś od siebie odnośnie spalania BiTDI:

Krótka leniwa przejażdzka pomiędzy podpoznańskimi wsiami aby uśpić inwazyjną 2 latkę

 

[ATTACH=CONFIG]143909[/ATTACH]

 

A tak wygląda długoterminowo po 8 tys. km przebiegu (50% wokół komina na przedmieściach Poznania, 50% szybko autostrady)

[ATTACH=CONFIG]143910[/ATTACH]

 

Typowy wyjazd służbowy na Śląsk (trochę szarpania się po DK i trochę szybkiej ale płynnej jazdy po A4)

[ATTACH=CONFIG]143912[/ATTACH]

 

SUPERB II TDI 170KM palił mi długookresowo 6,7l/100km, Audi A5 2.7TDI V6 190 KM też 7..7.1l/100km.

 

He, he , żeby nie było tak słodkopierdząco, wczorajszy powrót przez nasz cudowny Poznań ok. godziny 16.30

miasto.jpg

 

Średnia prędkość wręcz astralna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) BiTDI ma 2 twarze :) Jedna <7l a druga > 12l :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe :) BiTDI ma 2 twarze :) Jedna <7l a druga > 12l :D

 

Taaa, można je zmieniać prawą stopą lub poprzez remontowanie 80% skrzyżowań naraz w mieście:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe :) BiTDI ma 2 twarze :) Jedna <7l a druga > 12l :D

 

Dlatego wciąż nie mogę wyjść z zachwytu, mega osiągi - duże spalanie ( jednak w stosunku do mojego poprzedniego 3,2 FSI wciąż rozsądne ), normalna jazda ( nie eCodriving ) ok 160 na godzinę - 7 litrów - uwielbiam to auto ;-)

Ps. Mam plan na eco-wycieczkę zobaczę ile wtedy spali ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_0433.jpg

IMG_0430.jpg

IMG_0435.jpg

 

Gdyby ktos z was jeszcze 'narzekał' na spalanie w pasku. w zalaczeniu zdjecia ze 'spalania' statku ktorym teraz plywam.

Silnik to 7 cylindrowy, dwusuwowy diesel nawrotny.

Wal glowny polaczony na stale ze sruba napedowa o srednicy 10,7metra!

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]144175[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]144176[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]144177[/ATTACH]

 

Gdyby ktos z was jeszcze 'narzekał' na spalanie w pasku. w zalaczeniu zdjecia ze 'spalania' statku ktorym teraz plywam.

Silnik to 7 cylindrowy, dwusuwowy diesel nawrotny.

Wal glowny polaczony na stale ze sruba napedowa o srednicy 10,7metra!

 

No to teraz niech jeszcze kolega porowna masę tego kolosa do masy sredniej samochodu (okolo 1,5 tony) i wtedy się pewnie dowiemy, ze taki kolos jest kilkanaście razy bardziej ekonomiczny.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to teraz niech jeszcze kolega porowna masę tego kolosa do masy sredniej samochodu (okolo 1,5 tony) i wtedy się pewnie dowiemy, ze taki kolos jest kilkanaście razy bardziej ekonomiczny.

 

Nie no troche z przymruzeniem oka to podalem. Przeliczylem spalanie i statek 'pali' 0,04litra/1 tona/ 100km. Czyli w porownaniu to tak jakby passat palil 0,06l/100km. Moj pali 9l/100km czyli jest 150 razy mniej ekonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie mi się nie spieszyło i wyszedł taki wynik.

Trasa Kołobrzeg - Koszalin

 

e4e0e47062d64c0a0a9f4ef3b8f32454.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

mnie tez sie nie spieszylo, do 3,9 chyba nie zejde ale tez nie jest zle,pozdIMG_20160501_082357[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie średnia jest w granicach 10-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na autostradach pod 200 czy na swiatlach zawsze pierwszy, moze i bym taki wynik wykrecil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, fakt ze nie jeżdzę powoli, ale teraz nawet nie jeździłem szybko, tylko po mieście. Tzn mi spalanie jest obojętne, tylko podkreślam ze narazie dość duże, ale tez ma dopiero 400km przejechane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowe miasto, swiatla co 100 metrow to tak wyjdzie okolo 10 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwia mnie to wasze spalanie w 2.0 tsi u mnie w Alltracu 2.0 tsi mimo wielu prób nie pojawiła się jeszcze nigdy 7 z przodu, w niedużych korkach i przebiegach miasto to ~15 , średnia przy bardzo spokojnej jezdzie to 11,3 ( 50/50) W B6 1.4 tsi 125 km średnią miałem 7.5 a zdarzało się że 4 była z przodu.(przy powrocie z gór z nart)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jeździe w trasie na tempomacie w kolumnie samochodów, zszedł u mnie do 8,6L, ale kilka ostrych wyprzedzań i już było 9,3L. Spalania w mieście nie podaję bo nie ma sensu. Ewidentnie brakuje mu 7 biegu, no ale wtedy nie miałby takich osiągów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności