Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki debil uwierzy, że można rozwiązać problem przekroczonej emisji programowo bez utraty osiągów?

 

Blądynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku chyba w grudniu czytałem artykuł na Wirtualnej Polsce ze unia zmieni(zwiekszy) normy emisij spalin o połowe i badanie na emisje ma byc robione w cyklu miejskim (czy jakos tak).Czyli wynika ze wyszli (komuś) naprzeciw więc zmiana oprogramowania mogła by (teoretycznie) pomóc.

Edytowane przez ares43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dziś ma serwis 2.0 TDI Amarok, i już akcja trwa na Amaroki.

Mówi że po wgraniu jedzie na rolki sprawdzić ile koni stracił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega dziś ma serwis 2.0 TDI Amarok, i już akcja trwa na Amaroki.

Mówi że po wgraniu jedzie na rolki sprawdzić ile koni stracił.

 

I co akcja jest obowiązkowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Raporcie (TVN Turbo) mówili, że teraz robią Amaroki a za kilka tygodni mają zacząć naprawiać Passat'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj w Raporcie (TVN Turbo) mówili, że teraz robią Amaroki a za kilka tygodni mają zacząć naprawiać Passat'y.

Niech naprawiają, beze mnie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma nowy soft, nie pytali go o zdanie i nic nie mowili absolutnie nic. auto jak jezdzilo tak jezdzi, mowi ze ani troche nie poczuł zmiany na gorsze wiec nie jedzie na hamownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z informacji uzyskanej w serwisie w de dowiedziałem się, że wkrótce będą rozsyłane zaproszenia do serwisu, ma być zmieniony soft, vw zapewnia, ze nie będzie to miało wpływu na osiągi i spalanie. Jeśli ktoś nie będzie się chciał poddać akcji podpisuje oświadczenie. W przypadku gdy nie grają nowego oprogramowania w Niemczech auto nie uzyska dopuszczenia do ruchu, przynajmniej w ich serwisie. Akcja rozpocznie sie w marcu - kwietniu i ma sie skończyc w roku 2016.

 

Dzisiaj rozmawiałem z ASO (o rozrządzie ale podałem VIN więc i to od razu sprawdzili).

Tak jak parę osób pisało wcześniej - też chyba mój silnik był OK na tej stronie testowej - a dzisiaj:

Drogi Kliencie,

 

z żalem przekazujemy informację, że silnik wysokoprężny typu EA189 zamontowany w samochodzie o numerze identyfikacyjnym (VIN) WVWZZZ--------------- ma zainstalowane oprogramowanie optymalizujące wartości emisji tlenków azotu (NOx) na stanowisku testowym (NEDC).

Głęboko ubolewamy nad faktem, że zawiedliśmy Państwa zaufanie. Pracujemy intensywnie nad przygotowaniem rozwiązania technicznego. Naturalnie Volkswagen przejmie na siebie wszystkie koszty przeprowadzenia działań technicznych i dołoży starań, aby w ramach codziennej działalności odzyskać Państwa zaufanie.

Najszybciej, jak to tylko będzie możliwe, Volkswagen skontaktuje się z Państwem w celu poinformowania o niezbędnych działaniach.

 

Natomiast pani w serwisie NIE POTRAFIŁA (lub nie chciała) udzielić informacji czy "poprawkę" będą wykonywać na siłę - czy też będzie można się uprzeć żeby jej nie wprowadzali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje, jeśli odbędzie się to utratą mocy lub momentu, to auto zmienia cechy, własności, na których mi zaležało podejmując decyzję o wyborze pojazdu. Pozostaje poradzić się prawnika, może trzeba będzie wypowiedzieć umowę leasingową i grzecznie poprosić o nową, na auto wolne od wady.

Hamownia w przed dzień i po, przy podobnej temperaturze powietrza i na tym samym zbiorniku paliwa, rozwieje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na moje, jeśli odbędzie się to utratą mocy lub momentu, to auto zmienia cechy, własności, na których mi zaležało podejmując decyzję o wyborze pojazdu. Pozostaje poradzić się prawnika, może trzeba będzie wypowiedzieć umowę leasingową i grzecznie poprosić o nową, na auto wolne od wady.

Hamownia w przed dzień i po, przy podobnej temperaturze powietrza i na tym samym zbiorniku paliwa, rozwieje wątpliwości.

 

... ale po zmianie softu będziesz miał właśnie auto wolne od wad co automatycznie likwiduje podstawowy powód wycofania się z umowy, co do wartości mocy i momentu usłyszysz, że dane katalogowe są jedynie orientacyjne, a nie ofertą handlową i każdy egzemplarz ma indywidualne parametry i różni się od innego, a poza tym to jak chcesz udowodnić, że po zmianie softu zmieniły się parametry w stosunku do tego jakie były w momencie odbioru pojazdu z salonu, bo pomiar po 2 latach już nie jest miarodajny... itd. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest deklaracja, że auto ma 177 a nie 200 czy 150. Na tej podstawie jest m.in określane, czy auto poradzi sobie na 8% wzniesieniu z przyczepą 1800 kg itd.. obniżenie mocy powoduje zmianę cechy i własności. Analogicznie, jak zmienią hamulce i auto zacznie hamować na 45m a nie na deklarowanych np 38m to ja dziękuję za ten produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipa Turbo kamery poszukuje właścicieli VAG'ów z 2.0TDi z oprogramowaniem optymalizującym na swoim fanpage'u. Ciekawe czego chcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Ta afera to chyba jakaś akcja promocyjna bardziej... Byłem dziś w ASO i na hali było znacznie więcej samochodów niż zwykle aż dosłownie trudno było przejść pomiędzy nimi do biura serwisu. Zapytałem czy nie idą w związku z aferą... czy aż taki popyt? okazało się, że jednak nie nadążają z zamówieniami... a Passata to można zapomnieć, że szybko się kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nimi, proszą o przyjechanie do Kielc na hamownie żeby sprawdzić moc przed modyfikacją oraz po, w w razie spadku mocy interwencja w VW. Zwracają kaskę za Paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Tak przypuszczałem. Ciekaw jestem wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał ktoś wezwanie/powiadomienie od vw nie będąc pierwszym właścicielem? Ciekaw jestem czy będą szukać każdego. W Niemczech mają wgląd do komunikacji i wysyłają każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, praktycznie miesiąc po zakupie auta dostałem list.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

wyslalem ponownie zapytanie do dilera ktory sprzedal to felerne auto zeby jasno odpowiedzial czy ta ich modyfikacja nie bedzie miala negatywnego wplywu na spalanie i moc auta sprzed modyfikacji i co..... i nic, nie odpowiedzieli bo nie wiedza i jak widze posluzyli sie prawniczym tekstem ..."nie powinna wplynac na wlasciwosci zwiazane z osiagami silnika..." czyli nie wiedza. A nastepnie..."nalezy przyjac, ze opracowywane dzialania techniczne ze strony VW nie powinny wplynac ani wywolac negatywnych skutkow...." i dalej taki sam BS...zero szczegolow

 

nie napisza przeciez ze cos sie stanie lub nie stanie bo ukreca na siebie bat...wiec pisza takie *******y w stylu...nie powinno sie nic stac

Ja wiem jedno ze w Polsce przy obecnym prawie nie bedzie mozliwe z nimi wygrac jesli auto bedzie wiecej spalac i/lub miec mniejsza moc

 

to nie USA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz dawać auta do zmiany oprogramowania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności