Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za Wasze rady.

Dodam, że pojawił się u mnie jeszcze jeden problem, który wystąpił trzykrotnie do tej pory. Przy uruchamianiu auta słychać było głośne chrobotanie, tak jakby rozrusznik za długo kręcił silnikiem... Dźwięk był przeraźliwy.

Umówiłem się do ASO na najbliższą środę. Zobaczymy co uda im się wyeliminować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przewody od nagrzewnicy wchodzące z komory silnika do kabiny

A mógłbyś zamieścić zdjęcie swojej modyfikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie między 1700-2100 RPM gdy przyspieszam delikatnie i równomiernie np. na 2 biegu to czuć taki nieduży chwilowy spadek mocy. Ale czuć to tylko najbardziej na 2 biegu i co najważniejsze nie zawsze to występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam 45kkm i dokładnie to samo się pojawiło.

Zgłosiłem do ASO by wraz z 74 podejściem do webasto to obejrzeli.

Pada mi też lewe lusterko:

 

Amortyzatory to wada fabryczna, skrzypią, dają jedno smarowanie a pewnie i tak skończy się wymianą. Skrzypią co ok 50kkm. VW o tym wie.

Lewe lusterko to też znany problem, jak ktoś zgłasza że coś się dzieje to z automatu wymieniają. Padają lewe lusterka.

 

Spora lista usterek mi się robi jak na przebieg 45kkm, naprawdę samochód wart tej kasy.

 

A tak zapytam o DSG DQ250, czyli do 1.8TSI. Wszystko z nim ok poza jedną przypadłością, podjazd pod krawężnik, powoli, odejmujemy gaz w trakcie i jest mocne uderzenie w skrzyni. Tylko w takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

W moim vw z kolei zaczął rezonować prawy boczek drzwi . Jest to dość irytujące w szczególności jeśli auto wejdzie na pewne obroty . Czy macie na to jakiś sposób ? Ktoś już z tym walczył ?

Ponadto dość głośne zawieszęnie i chromy... Wiec chyba standard .

Pozdrawiam .

D.B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś zauważyłem, że gdy ACC zatrzymuje samochód, to w momencie zatrzymania słychać z przodu cichy terkot. To jest naprawdę cichy dźwięk, ale dziś miałem wyłączone audio, więc to usłyszałem i teraz się zastanawiam, czy TTTM, czy to jednak usterka.

 

Cytuję sam siebie, bo chciałem ponowić swą prośbę o sprawdzenie, jak to wygląda w Waszych samochodach.

 

Byłem dziś z tym w serwisie i nie wiedzieli, co to jest, a teorie, które przy tym były wysuwane jakoś do mnie nie przemawiają. Wziąłem samochód testowy żeby zobaczyć, czy w nim jest tak samo, ale problem w tym, że to był diesel, więc on terkotał sam z siebie i nie do końca jestem pewien, czy ten dziwny dźwięk po zatrzymaniu też tam był, bo raz go słyszałem, innym razem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mógłbyś zamieścić zdjęcie swojej modyfikacji?

 

Jutro rano wstawię zdjęcie mojego ''moda'' :) ale dzisiaj rano tak samo leciutko czasem usłyszę jak brzęczy boczek na drzwiach. Coś nie tak z tymi passatami... strach pomyśleć co będzie w nim latało przy 200tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie spoko, jedź do ASO nich ci wyciszą/wyeliminują trzeszczenie. Ja obserwuję, że z czasem nic się nie pogarsza. Co więcej z czasem rośnie tolerancja na niektóre mankamenty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja i kolega mamy "świerszcza" w tym samym miejscu. W desce rozdzielczej, okolica prawego nawiewu. Miał ktoś coś podobnego?

 

Potwierdzam, u mnie to samo. Uwydatnia sie przy jedzie po bruku z malymi predkosciami.

Pierw myslalem ze to tapicerka drzwi, ale po bardziej wnikliwym sledztwie dzwieki dochodza na 100% z prawego nawiewu.

Narazie nie chce dawac do ASO, moze sami cos wymyslimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega już raz z tym był w ASO, nie poradzili sobie. Dlatego pytałem czy ktoś miał coś podobnego, może jakieś ASO to rozwiązało.

Jeszcze słyszę brzęczenie za wyświetlaczem AID. Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawy boczek rezonuje przy 2k obrotów...https://youtu.be/Vkqzc1xZjRY

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega już raz z tym był w ASO, nie poradzili sobie. Dlatego pytałem czy ktoś miał coś podobnego, może jakieś ASO to rozwiązało.

Jeszcze słyszę brzęczenie za wyświetlaczem AID. Masakra

 

U mnie też brzeczalo AID przy gwałtownym przyśpieszaniu, rezonuje obudowa która przylega do daszka i sama aluminiowa ramka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie prawy boczek rezonuje przy 2k obrotów...https://youtu.be/Vkqzc1xZjRY

 

 

 

Ja mam to samo :/

Bije się z myslami, czy jechac z tym do ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna perełka z która się użeram od pół roku w ASO wg nich wszystko pracuje normalnie...

Oczywiście chodzi o odgłosy z przedniego zawiasuhttps://youtu.be/eB96gwIu1bk

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejna perełka z która się użeram od pół roku w ASO wg nich wszystko pracuje normalnie...

Oczywiście chodzi o odgłosy z przedniego zawiasuhttps://youtu.be/eB96gwIu1bk

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie no masakra. Moj z 2015r, przejechane 21k km.

Slychac takie same dzwieki moze o polowe ciszej ALE tylko wtedy gdy przejezdzam przez potezne, poprzeczne dziury na polnej drodze - co uwazam za zrozumiale bo droga dojazdowa do mojego domu to masakra i tylko quadem moge po niej 'latac'.

W zadnym innym przypadku nigdy zawieszenia nie slyszalem.

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejna perełka z która się użeram od pół roku w ASO wg nich wszystko pracuje normalnie...

Oczywiście chodzi o odgłosy z przedniego zawiasuhttps://youtu.be/eB96gwIu1bk

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mam to samo, przy przebiegu 30 tys wymienili tuleje wahacza i był spokój, teraz mam 50 tys i problem powrócił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko kierunkowskaz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro rano wstawię zdjęcie mojego ''moda'' :) ale dzisiaj rano tak samo leciutko czasem usłyszę jak brzęczy boczek na drzwiach. Coś nie tak z tymi passatami... strach pomyśleć co będzie w nim latało przy 200tys. km

 

mi wczoraj wyskoczyła przy sprzątaniu lekko obudowa od panela klimatyzacji aż się wystraszyłem bo myślałem że to guziki wpadły do środka ale docisnąłem obudowę i wskoczyła :)

 

wstawiam zdjęcie mojego moda

20170311_101458.jpg

20170311_101450.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpadajace sie uchwyty drzwi przednich.

Zona byla dzisiaj w serwisie i standardowo dla vw na poczatku spychologia: 'a moze sama pani to paznokciem wydlubala?'

W koncu zgodzili sie wymienic na gwarancji (na cale 'szczescie' prawy uchwyt tak samo zaczal sie rozpadac ale nic jeszcze z niego nie odpadlo).

IMG_4337.JPG

IMG_4338.JPG

IMG_4339.JPG

IMG_4336.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale numer?

u mnie też wymienili oba z przodu ale ubytki były mniejsze w miejscu styku ze srebrnymi obwódkami (bezpośrednio przy płaszczyźnie drzwi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności