Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

No ja w końcu dostałem info z ASO, że temat który wałkowałem (również na forum), od samego momentu odebrania mojego B8 został zamknięty.

Chodzi o świerszcze w podsufitce. Podobno zdemontowali co trzeba poprawili mocowanie jakichś kabelków i zastosowali jakiś "zestaw naprawczy" który usztywnia tam konstrukcję i jest cisza :D Jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale już sam opis prac budzi moje ogromne nadzieje na pozbycie się problemu. Wcześniej ASO tylko coś tam podkładało, teraz zajęła się tym blacharnia.

Więc został mi teraz tylko temat wygłuszenia boczków tylnych + akcesoryjne szyby akustyczne i mam koniec problemów wieku dzieciecego, które wyszły w moim egzemplarzu.

Jeszcze podsumowując, mimo tych wszystkich większy/mniejszych problemów i tak nie żałuję zakupu B8, bardzo mi się podoba mój egzemplarz, daje mnóstwo radości z jazdy, jest wygodny i praktyczny. Także niech nie wystraszą się wszyscy czytający ten wątek, jest on założony po to, żeby ludzie tacy jak my mieli gdzie dzielić się swoimi problemami i przemyśleniami, nie oznacza to że Passat B8 się sypie i jest do dupy. Fakt są mniejsze/większe przeboje, ale to wciąż bardzo dobre auto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja w końcu dostałem info z ASO, że temat który wałkowałem (również na forum), od samego momentu odebrania mojego B8 został zamknięty.

Chodzi o świerszcze w podsufitce. Podobno zdemontowali co trzeba poprawili mocowanie jakichś kabelków i zastosowali jakiś "zestaw naprawczy" który usztywnia tam konstrukcję i jest cisza :D Jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale już sam opis prac budzi moje ogromne nadzieje na pozbycie się problemu. Wcześniej ASO tylko coś tam podkładało, teraz zajęła się tym blacharnia.

Więc został mi teraz tylko temat wygłuszenia boczków tylnych + akcesoryjne szyby akustyczne i mam koniec problemów wieku dzieciecego, które wyszły w moim egzemplarzu.

Jeszcze podsumowując, mimo tych wszystkich większy/mniejszych problemów i tak nie żałuję zakupu B8, bardzo mi się podoba mój egzemplarz, daje mnóstwo radości z jazdy, jest wygodny i praktyczny. Także niech nie wystraszą się wszyscy czytający ten wątek, jest on założony po to, żeby ludzie tacy jak my mieli gdzie dzielić się swoimi problemami i przemyśleniami, nie oznacza to że Passat B8 się sypie i jest do dupy. Fakt są mniejsze/większe przeboje, ale to wciąż bardzo dobre auto ;)

 

TRUE

 

PS. Ja jeż mimo wzlotów i upadków, lepszych i gorszych momentów... bardzo lubię ten samochód!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja w końcu dostałem info z ASO, że temat który wałkowałem (również na forum), od samego momentu odebrania mojego B8 został zamknięty.

Chodzi o świerszcze w podsufitce. Podobno zdemontowali co trzeba poprawili mocowanie jakichś kabelków i zastosowali jakiś "zestaw naprawczy" który usztywnia tam konstrukcję i jest cisza :D Jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale już sam opis prac budzi moje ogromne nadzieje na pozbycie się problemu. Wcześniej ASO tylko coś tam podkładało, teraz zajęła się tym blacharnia.

Więc został mi teraz tylko temat wygłuszenia boczków tylnych + akcesoryjne szyby akustyczne i mam koniec problemów wieku dzieciecego, które wyszły w moim egzemplarzu.

Jeszcze podsumowując, mimo tych wszystkich większy/mniejszych problemów i tak nie żałuję zakupu B8, bardzo mi się podoba mój egzemplarz, daje mnóstwo radości z jazdy, jest wygodny i praktyczny. Także niech nie wystraszą się wszyscy czytający ten wątek, jest on założony po to, żeby ludzie tacy jak my mieli gdzie dzielić się swoimi problemami i przemyśleniami, nie oznacza to że Passat B8 się sypie i jest do dupy. Fakt są mniejsze/większe przeboje, ale to wciąż bardzo dobre auto ;)

 

Tylko sama firma trochę nie halo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja akurat należę do tych osób, którym afera VW lata koło nosa, nawet jakby mój silnik był na tej liście. Ma być dynamiczny a DSG ma pluć biegami i tak jest, więc cytując klasyka... dostałem to com chciał ;) a na pewno sporo innych marek też coś kręci tylko nie wpadły jeszcze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc został mi teraz tylko temat wygłuszenia boczków tylnych + akcesoryjne szyby akustyczne i mam koniec problemów wieku dzieciecego, które wyszły w moim egzemplarzu.

 

Właściciel firmy z którym rozmawiałem na temat wygłuszenia zwrócił mi uwagę na logiczny fakt. W przypadku wygłuszenia jakiegoś jednego elementu, może ale nie musi zacząć przeszkadzać hałas z innego elementu, który obecnie nie przeszkadza. Np mi teraz przeszkadza hałas z bagażnika, po wygłuszeniu może zacząć przeszkadzać hałas z np przednich drzwi w tym momencie zagłuszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wskazywano wielokrotnie to samo zjawisko może być przyczyną naszych szumów w okolicach szyb. Jak już nic nie będzie słychać to od bzyczenia muchy uszy nas będą boleć :-)))

 

Co do tych naszych reklamacji (szumów, świstów, trzeszczenia etc) to przypomina mi się jak kilka lat temu rozmawiałem z kimś z Toyoty MP i mówił mi, że robili badania w Polsce i w Niemczech, bo okazało się, że w Polsce jest dużo reklamacji tego rodzaju, a w Niemczech nie. I z badań wyszło, że Niemczech nikt się nie skarżył uznając, ze to Toyota i nic dziwnego, że tak jest. A w Polsce składano reklamacje, uznając, ze to Toyota i tak nie może (powinno) być :-).

 

Coś w tym jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Passatach to normalne, że zawsze coś trzeszczy.

 

Pięknie kolego generalizujesz. Skoro mi nic nie trzeszczy - mam się obawiać, ze nie mam passata? Bo nie piszczy nic, i nie świszczy , oraz nie puka przez 600 km. I mam baaardzo pozytywne zdanie o moim tygodniowym nabytku.

Edytowane przez Fischerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardziej pisałem to w kontekście, że my tu na forum jesteśmy z tych przewrażliwionych w wielu aspektach, a inni nawet tego nie dostrzegają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Passatach to normalne, że zawsze coś trzeszczy. Nawet pracownicy serwisu o tym mówią. Obejrzyjcie film poniżej.

To chyba nie mam Passata ;). Na liczniku ponad 24 tys. kilometrów i jakoś jedyną rzeczą, która mi przeszkadza to rezonujące tylne drzwi podczas słuchania muzyki. Po za tym żadnych trzasków czy innych dziwnych dźwięków.

A pracownikom serwisów radziłbym, aby zajęli się tym czym powinni, a plotkowanie zostawili innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba nie mam Passata ;). Na liczniku ponad 24 tys. kilometrów i jakoś jedyną rzeczą, która mi przeszkadza to rezonujące tylne drzwi podczas słuchania muzyki. Po za tym żadnych trzasków czy innych dziwnych dźwięków.

A pracownikom serwisów radziłbym, aby zajęli się tym czym powinni, a plotkowanie zostawili innym.

Kilka osób narzeka na rezonans tylnych drzwi, a u mnie nic takiego na szczęście nie ma miejsca, a też mam Dynaudio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zalezy jakiej muzyki i jak nagranej sluchasz. Muzyka z duzym basem juz w 3/4 glosnosci potrafi wprawic boczki w nieprzyjemne drzenie, a mniej basowa nawet na maksa podkrecona tego nie robi. Ewidentnie rezonuja boczki i tego nie dopracowali

Ja tez wstepnie juz rozmawialem w barierze dzwieku o wygluszeniu drzwi i mysle ze sie zdecyduje na komplet ( przod i tyl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Deep Purple cz Black Sabbath u mnie nie ma problemu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zalezy jak masz nagrane te utwory. Ja zauwazylem ze jak leci muzyka z plyty to jest lepiej zdecydowanie niz mp3( ten sam utwor) np i tez zalezy jak skonwertowane to mp3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

Moja DP została zakwalifikowana do wymiany. Czas oczekiwania: 1 mc ;(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam auta :D Dzisiaj robiono mi aktualizacje dotyczącą kasowania danych spalania ... przy 97% wszystko zgasło i auto umarło ... także zapowiada się długi okres z VW caddy :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Skrzypienie przy zaciągniętym ręcznym jest od tarcia klocki - tarcze hamulcowe i z tym się nic nie da zrobić. Tak jest. Skrzypienie słupków lakierowanych wyeliminowano przez ich wymianę ;)

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego i dziwnego w przypadku wielostopniowego elektrycznego hamulca. Trzeba zaciągać hamulec ręcznie na drugi stopień, o ile takie coś istnieje w VW. W większości innych aut istnieje. Pierwsze pociągnięcie to standardowa siła hamowania, drugie dociąga jeszcze mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo zalezy jakiej muzyki i jak nagranej sluchasz. Muzyka z duzym basem juz w 3/4 glosnosci potrafi wprawic boczki w nieprzyjemne drzenie, a mniej basowa nawet na maksa podkrecona tego nie robi. Ewidentnie rezonuja boczki i tego nie dopracowali

Ja tez wstepnie juz rozmawialem w barierze dzwieku o wygluszeniu drzwi i mysle ze sie zdecyduje na komplet ( przod i tyl).

 

Podaj tytuły ze dwóch utworów wprawiających w ruch boczki :-) i od jakiej głośności zaczyna się problem.

Ten mam Dynaaudio o przetestuję u siebie.

Suba w ustawieniach mam na 7 ustawionego. I na razie nie zauważyłem nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj tytuły ze dwóch utworów wprawiających w ruch boczki :-) i od jakiej głośności zaczyna się problem.

Ten mam Dynaaudio o przetestuję u siebie.

Suba w ustawieniach mam na 7 ustawionego. I na razie nie zauważyłem nic złego.

 

Proszę bardzo :)

David Guetta ft Akon - Sexy Bitch

 

Imany – Don't be so shy (Filatov & Karas Remix)

 

Tylko odtwarzaj proszę ze Spotify, albo dobrej jakości MP3 320bps.

Tryb Dynaudio: DYNAMIC

Głośność wystarczy 1/3max na 1/2 to już ostro trzeszczy :D

Subwoofer w bagażniku tutaj nie przeszkadza, to zwykłe średniotonowe głośniki zamontowane w tylnych drzwiach tak rezonują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w ASO i aktualizacja systemu rozwiązała problem kasujących się danych spalania. Wymiana lakierowanych słupków rozwiązała problem ich trzeszczenia. Pozostaje mi tylko jeszcze kwestia sterowania 3strefą klimy z poziomu DM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności