Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na dysku tą wersję o której pisze Przem, ściągnąłem z lokalizacji wrzuconej przez szyltona. Teraz pytanie czy mam usunąć wszystko z karty dostarczonej przez vw i wrzucić ściągnięty plik na tą kartę i to wystarczy? Czy jeszcze jakiś proces instalacji już w DM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wgrałem aktualizacje pobrane ze strony VW i ****. Mapy nadal są nieaktualne. Nie ma np. nowej wylotówki w Warszawy w kierunku Katowic (między węzłem Opacz a Nadarzynem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Navigationssystems. Aktuelle Version: 5G0 919 866 AC ECE 2016" Taka informacja jest wyświetlana po wyborze passata w sekcji Infotainment Downloads & Updates. Po wyborze aktualizacji, jest info że mapa jest z listopada 2015 a plik *.zip do pobrania ma nazwę 0521_V04_1205c.xEUR

 

 

A jest jeszcze duzy DM ?

 

no taki moj skrot myslowy.

 

maly to po prostu discover media

duze to discover media pro.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

no i z tymi mapami to jest dziwne.

generalnie mapy w DM to mapy HERE czyli tzw. mapy Nokii, czyli dawny NAVTEQ

https://maps.here.com/?x=ep&map=52.2333,21.0167,10,normal

 

i o ile na stronie www map here pewne ulice są tak jak w mapach google (np. ulica na ktorej mieszkam)

to w mapach ktore sa najnowsze i ktore mam w DM tej ulicy nie ma. analogicznie jak w aplikacj smartfonowej do nawigacji HERE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś odblokował opcję video free i mirror'a ?

Na allegro jest moduł pod OBD za ok 300zl, ktorym aktywujemy video podczas jazdy, ale nie aktywuje on mirror'a w trakcie jazdy...

Chciałbym to zrobić u kogoś na miejscu, najlepiej w Szczecinie... ktoś coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Active Info Display dzisiaj przy próbie uruchomienia na nim nawigacji pojawił się komunikat: trwa uruchamianie widoku mapy. Niestety komunikat ten nie znika, a widok mapy się nie uruchamia. Czy miał ktoś z Was podobny przypadek? Co można z tym zrobić?

Edytowane przez rafii100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam Active Info Display dzisiaj przy próbie uruchomienia na nim nawigacji pojawił się komunikat: trwa uruchamianie widoku mapy. Niestety komunikat ten nie znika, a widok mapy się nie uruchamia. Czy miał ktoś z Was podobny przypadek? Co można z tym zrobić?

Cześć, ja miałem raz taki przypadek. Kolejnego dnia jak uruchomiłem auto już wszytko działało. Dodatkowo na DP nie pokazywały się jakie utwory z MEDIA są odtwarzane aktualnie. Kolejnego dnia wszystko już działało. Niemniej będąc przy okazji w ASO zgłosiłem to i podobno była akurat jakaś aktualizacja systemu infotainment, którą zainstalowali. Od tego czasu się nie powtórzyło.

d1bddf7341e7226c18a12818f3f80f97.jpgadd2266cfe9339362778689661c7a718.jpge524509c20a4014d760295e2cdc36236.jpg

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, auto posiadam rok, jeszcze oprogramowanie nie było aktualizowane ani razu. Chyba czas najwyższy zgłosić się do serwisu, bo poza tym komunikatem od czasu do czasu zauważam również inne anomalia na AID, które na szczęście tak jak piszesz kolejnego dnia działają poprawnie :) W przypadku komunikatu z mapą niestety błąd pojawia się przez cały czas.

 

 

Cześć, ja miałem raz taki przypadek. Kolejnego dnia jak uruchomiłem auto już wszytko działało. Dodatkowo na DP nie pokazywały się jakie utwory z MEDIA są odtwarzane aktualnie. Kolejnego dnia wszystko już działało. Niemniej będąc przy okazji w ASO zgłosiłem to i podobno była akurat jakaś aktualizacja systemu infotainment, którą zainstalowali. Od tego czasu się nie powtórzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do serwisu - problem leży w błędzie magistrali danych. Trzeba skasować ten błąd. U mnie za pierwszym razem eksperci z serwisu skasowali nie tylko błąd ale też mapy ;). Więc wizyta się przedłużyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, już dawno się nie bawiłem Discover Pro, ale chciałem zobaczyć pewne miejsce w nawigacji oglądając przez "Google street view".

I zapomniałem jak to się robiło. Przesuwało się tego "ludzika" w pewne miejsca na mapie i ukazywał się widok ulicy.

Czy może coś przypadkowo "wyłączyłem", że nie mam teraz tego ludzika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może coś przypadkowo "wyłączyłem", że nie mam teraz tego ludzika?

 

Ptaszek przy "widok Google" w ustawieniach nawigacji? To się co jakiś czas wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ptaszek przy "widok Google" w ustawieniach nawigacji? To się co jakiś czas wyłącza.

 

Samo się wyłącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też to zauważyłem. Od razu po uruchomieniu auta jest wyłączony i dopiero po jakimś czasie się włącza. (chyba jak auto zaloguje się do systemu VW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, już dawno się nie bawiłem Discover Pro, ale chciałem zobaczyć pewne miejsce w nawigacji oglądając przez "Google street view".

I zapomniałem jak to się robiło. Przesuwało się tego "ludzika" w pewne miejsca na mapie i ukazywał się widok ulicy.

Czy może coś przypadkowo "wyłączyłem", że nie mam teraz tego ludzika?

 

Ludzik pojawi się na postoju przy maksymalnym powiększeniu obrazu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy masz DM czy DP?

W DP wszystko wgrane jest na dysk SSD, dlatego żadna karta SD nie jest potrzebna.

W DM nie ma dysku, czyli mapy zapisane są na karcie SD.

 

Dokładnie to co powiedział Kriss to samo śpiewają dealerzy , że przy dużej discovy pro karta SD nie jest dołączana bo wszystko jest wgrane na twardym dysku

Edytowane przez vwpicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie czy można w Discowery Media wgrać komunikaty głosowe do POI. Przy dodawaniu POI jest możliwość dodania ikony ale nie wiem czy można i jak dograć odpowiedni komunikat głosowy. Przygotowałem POI przez niemiecki stronę Volkswagena wgrałem, funkcjonują ale przy zbliżaniu się do POI jest tylko krótki dźwięk i nie zawsze można to wychwycić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inne pytanie czy można w Discowery Media wgrać komunikaty głosowe do POI. Przy dodawaniu POI jest możliwość dodania ikony ale nie wiem czy można i jak dograć odpowiedni komunikat głosowy. Przygotowałem POI przez niemiecki stronę Volkswagena wgrałem, funkcjonują ale przy zbliżaniu się do POI jest tylko krótki dźwięk i nie zawsze można to wychwycić.

 

Dobrze pamiętam że w maju pojawiają się updaty do map?

Pojawiły się już może?

 

Jak w Polsce nie zmienią algorytmu który liczy że po autostradzie jedzie się 80 km/h to mnie szlag trafi. Dalej do W-Wy będę jechał 8,5 h :-)

 

Sam sobie odpowiem częściowo. Ostatni update NOVEMBER. Czyli następne w maju czy czerwcu?

Edytowane przez PiotrekPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni też statystycznie sprawdzić z jaką faktyczną prędkością na jakich drogach poruszają się w Polsce użytkownicy różnych wersji silnikowych i na tej podstawie prognozowac czas dojazdu. Funkcjonalność banalna w porównaniu do innych nowinek technologicznych w naszych samochodach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze pamiętam że w maju pojawiają się updaty do map?

Pojawiły się już może?

 

Jak w Polsce nie zmienią algorytmu który liczy że po autostradzie jedzie się 80 km/h to mnie szlag trafi. Dalej do W-Wy będę jechał 8,5 h :-)

 

Sam sobie odpowiem częściowo. Ostatni update NOVEMBER. Czyli następne w maju czy czerwcu?

 

w maju był update rok temu

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/EUR/View-Promo;pgid=LK1GAXJdhKlSR0dn7k7A4x_B0000_LShsB8f;sid=271maV9HO7ZnaQh8j_4kYVVN3CyXiljWKl5h-K6k?&cwt=application/ApplicationFrame_campaign_light&&Page=VW_Europe&&NewDomainName=Navteq-NavteqEurope-Site&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie z aktualizacjami dla Superba jest napisane tak: Ostatnia aktualizacja miała miejsce w listopadzie 2015 roku, kolejna planowana jest na czerwiec 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze w temacie navigacja ale tutaj beda specjalisci, co polecacie do telemetri, tzn, chcialbym na telefonie miec wszystkie dane silnika ( bledy ) i takie tam ,oraz np. mozliwosc mierzenia przyspieszen, czy inne smieszne dane , nie przychodza mi do glowy jakie, da sie cos takiego zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności