Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

no proszę, a odbierałeś już MY2016 czy 15? Ktoś jeszcze dostał takie karty? A może inaczej nie dostał jak ja? :D

 

Ja mam MY2016 i mam kartę. Też dostałem to pudełko od karty, ale kartę już mi dealer włożył do slota w schowku i przygotował NAVI do użytku.

 

A co do wskazań pasa ruchu w NAVI to mi pokazuje na MFA i na DM.

 

No i też ikonki stacji radiowych mi się przypisują automatycznie, po zaznaczeniu opcji w ustawieniach, że chce mieć je wyświetlane.

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam MY2016 i mam kartę. Też dostałem to pudełko od karty, ale kartę już mi dealer włożył do slota w schowku i przygotował NAVI do użytku.

Pytanie czy masz DM czy DP?

W DP wszystko wgrane jest na dysk SSD, dlatego żadna karta SD nie jest potrzebna.

W DM nie ma dysku, czyli mapy zapisane są na karcie SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy masz DM czy DP?

W DP wszystko wgrane jest na dysk SSD, dlatego żadna karta SD nie jest potrzebna.

W DM nie ma dysku, czyli mapy zapisane są na karcie SD.

 

mam DM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no proszę, a odbierałeś już MY2016

 

MY2016 - odbierałem pod koniec czerwca, produkcja 23 tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy masz DM czy DP?

W DP wszystko wgrane jest na dysk SSD, dlatego żadna karta SD nie jest potrzebna.

W DM nie ma dysku, czyli mapy zapisane są na karcie SD.

 

aaa, no i wszystko jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no proszę, a odbierałeś już MY2016 czy 15? Ktoś jeszcze dostał takie karty? A może inaczej nie dostał jak ja? :D

 

Ja również dostałem tą kartę.

A co do nawigacji to jednym słowem REWELACJA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem ze mozna i automape miec i dvb-t dokupic modul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no automapę to można mieć jak się podłączy telefon z Automapą po Mirrorlink, ale to tylko na postoju. Szukam po internecie jakichś magików, którzy rozpracowali DP/DM i potrafią dezaktywować funkcję odłączenia Mirroringu telefonu w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no automapę to można mieć jak się podłączy telefon z Automapą po Mirrorlink, ale to tylko na postoju. Szukam po internecie jakichś magików, którzy rozpracowali DP/DM i potrafią dezaktywować funkcję odłączenia Mirroringu telefonu w czasie jazdy.

 

Daj znac jak cos znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no automapę to można mieć jak się podłączy telefon z Automapą po Mirrorlink, ale to tylko na postoju. Szukam po internecie jakichś magików, którzy rozpracowali DP/DM i potrafią dezaktywować funkcję odłączenia Mirroringu telefonu w czasie jazdy.

 

Właśnie chyba kiedyś szukając info o obejściu zabezpieczeń, trafiłem na XDA Twój post ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zamieściłem tam zapytanie, ale jeszcze innymi kanałami szukam obejścia, bo ciąży mi ten Mirrorlink (niby jest a jakoby niebyło ;) )

Kontaktuję się jeszcze poprzez ludzi umoczonych w tematykę programowania embedded i jak tylko będę miał konkret wart podzielenia się, to na pewno dam znać na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że trzeba zdjąć blokadę dvd/tv ( VIM ) i mirrorlink też będzie działać w czasie jazdy. Teoretycznie jedno i drugie wyłącza się powyżej takiej samej prędkości więc może tak być ;)

Trzeba zapytać kogoś kto ma ściągniętą blokadę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odbierałem z kolegą Golfa7 z DM i faktycznie od razu po uruchomieniu miał już loga wszystkich stacji FM. Zapewne już wgrali na stałe do systemu - i dobrze bo ustawianie ich manualnie zajmuje trochę czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moją nudną jazdę przerwał poniższy komunikat:

FullSizeRender 2.jpg

 

Choć poruszałem się autostradą A2 a pomyleniec jechał A14, to muszę stwierdzić, że takie informacje pokazują dlaczego warto mieć załączony CarNet.

FullSizeRender.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....nieźle...!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj moją nudną jazdę przerwał poniższy komunikat:

[ATTACH=CONFIG]135977[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]135978[/ATTACH]

 

Choć poruszałem się autostradą A2 a pomyleniec jechał A14, to muszę stwierdzić, że takie informacje pokazują dlaczego warto mieć załączony CarNet.

 

Niekoniecznie źródłem tej informacji jest CarNet. Miałem takie info kilka razy w Golfie. Tekst identyczny. W Golfie źródłem informacji były nadawane przez radio informacje drogowe (tekstowe - to jest jakiś specjalny system).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to w Polsce nie działa, ale chyba za Odrą już tak- więc kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który to w Polsce nie działa, ale chyba za Odrą już tak- więc kto wie.

 

Nie masz nic do powiedzenia, ale i tak starasz się coś napisać. System nazywa sie TMC i w polsce jest kilku dostawcow komercyjnych. W Niemczech jest darmowy.

Do CarNetu za granica potrzebny jest rowming danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% mam załączony CarNet w aucie. W abonamencie mam 500mb miesięcznie transferu w EU. To po pierwsze. Po drugie TMC to przeżytek. W TMC dane aktualizowane są co półgodziny. Serwery TomTom aktualizowane są co dwie minuty. Można korzystać też z TMC pro śle to jest też odpłatne. W Polsce ponoć TMC działa ale ja tego nie uświadczyłem. Od ponad czterech lat korzystam z usług TomTom'a i moim zdaniem jest to najlepszy dostawca informacji o ruchu drogowym w Europie. Ale żeby tego doświadczyć trzeba wyjechać na zachód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności