Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Fanboyem tego nie jestem, ale nie licząc kosztów projektowania, to pomyliłeś się tylko o 4000% ;)

http://pclab.pl/news59817.html

 

Ok ok - 200$ za całość licząc części w cenach detalicznych. W Polszy są ludzie co kupują to za 1000$ i jeszcze są zadowoleni. ;)

 

Koszty projektowania? Apple od czasu multi-touch nie wniosło do mobile absolutnie nic. Odcinają kupony - czyli powiększają ekran do rozmiarów typowych sprzed paru lat.

 

A jak ośmielisz sie, którąś z tych atrap naprawić to Apple zablokuje Ci telefon i wymaże wszystkie dane:

http://pclab.pl/news68383.html

Edytowane przez infoset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, powiedz mi jakiego iphona ostatnio używałeś, skoro masz tak wyrobione zdanie na temat marki i możliwości, oraz czego nie mogłeś zrobić na iphonie co robisz na androidzie. Używam równocześnie iphona 6 plus i xperii z 5 i nie odpowiem Ci na pytanie, który telefon jest lepszy. Natomiast nie ma rzeczy, którą mogę zrobić na z5 a nie mogę na 6 plusie. Wcześniej przerobiłem dużą ilość samsungów i htc, najlepszy był nexus 5 ze względu na czysty system. Przy założeniu, że wszystkie flagowce startują z poziomu ponad 3 tysiące zł i korzystają w zasadzie z tych samych podzespołów to opinia o 200 $ jest śmieszna. A wracając do możliwości telefonów to androidzie, żeby zrobić cokolwiek musisz zrobić roota i odblokować bootloader, na iphonie musisz zrobić jailbreak'a i możliwości masz takie same. Także wystarczy zagłębić się trochę w temacie i nie wygłaszać wniosków na podstawie wiedzy zasłyszanej. W tej chwili telefony z androidem mają taką samą stabilność i szybkość systemu jak iphony, a iphony takie same możliwości jak androidy. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co inni producenci wprowadzili przełomowego? Bo wg mnie to wszyscy producenci zrobili sobie wyścig na ekrany 2k, 4k ilość ramu i taktowanie procesorów i nic nowego poza tym. Wystarczy tylko poużywać dwóch platform przez dłuższy czas. Poza tym jeszcze żyjemy w czasach, gdzie każdy może używać tego co mu odpowiada i nie trzeba tego komentować w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro masz tak wyrobione zdanie na temat marki i możliwości, oraz czego nie mogłeś zrobić na iphonie co robisz na androidzie

 

Kto mówi o Androidzie?

Przeszedłem przez wszystkie główne platformy poprzez flagowce poczynając od symbiana, i series80 a skończywszy na WP (którego aktualnie używam prywatnie).

Biorąc pod uwagę te topowe modele moim zdaniem iOS to najgorszy system a iPhone najgorszy telefon, w dodatku wybitnie za drogi w stosunku do tego co oferuje - tylko tyle i aż tyle.

 

Natomiast nie ma rzeczy, którą mogę zrobić na z5 a nie mogę na 6 plusie.

 

A możesz naładować go normalną ładowarką jakiej używa każdy sprzęt przenośny w 2016r?

Możesz go podłączyć do auta kablem i zobaczysz system plików?

Możesz zainstalować aplikacje ERP/CRM?

Możesz go zamoczyć?

 

Sorry ale nie chce mi sie wymieniać dalej. Samo to pytanie pokazuje że jesteś bezkrytyczny wobec tematu. Dla kontrastu wiem jakie braki ma moja obecna Lumia wobec dowolnego Androida i nie będę zaprzeczał faktom.

 

Poza tym jeszcze żyjemy w czasach, gdzie każdy może używać tego co mu odpowiada i nie trzeba tego komentować w taki sposób.

 

Rozumiem że Ciebie uraziłem. Jeżeli tak to przepraszam.

 

 

No i cała dyskusja jest do usunięcia bo nie wnosi nic do źródłowego tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna debata i dyskusja.... o wyzszosci swiat wielikiej nocy nad bozym narodzeniem ;)

troche mi przypomnialy sie onegdaj prowadzone jałowe dyskusje pecetowcow z amigowcami, amigowców z atarowcami itd. ;)

 

i zeby zrobic lekki przytyk platformowy to powiem tyle, ze windows phone i marka lumia to juz ponoc trup ;)

 

z innej beczki i w temacie - na przyszly wtorek umowilem sie do aso na update softu w discover media (ponoc jest) krtory ponoc ma rozwiazac problem - nie łączenia sie car-netu, bo sprawa jest podobno znana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajna debata i dyskusja...

 

Tak, bardzo fajna dyskusja. Jedyna lepsza, jaką potrafię sobie wyobrazić, to gdyby audiofile zaczęli tu swoje opowieści, o tym jak to niskie tony nabierają głębi dzięki podłączeniu subwoofera kablami firmy "..." ze złoconymi końcówkami. Może kiedyś. Pomarzyć dobra rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

z innej beczki i w temacie - na przyszly wtorek umowilem sie do aso na update softu w discover media (ponoc jest) krtory ponoc ma rozwiazac problem - nie łączenia sie car-netu, bo sprawa jest podobno znana.

 

 

czy mógłbyś podać wersję SW którą teraz masz? Ja mamten sam problem Car Net raz się łączy a dziesięć razy nie. Pani z VW bajdurzy coś o antenie ale chyba nie za bardzo wie o czym mówi, bo GPS działa jak i kontakt z WiFi jest.

W końcu mam jechać do salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole jest ktoś w stanie napisac jaki jest najnowszy soft ? Bo mam auto z tego roku w4 produkcja i jestem ciekawy czy jest cos nowszego, poniewaz na nawigacji nie ma nowych drog do obwodnicy w moim miescie, ktore sa juz około roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mógłbyś podać wersję SW którą teraz masz? Ja mamten sam problem Car Net raz się łączy a dziesięć razy nie. Pani z VW bajdurzy coś o antenie ale chyba nie za bardzo wie o czym mówi, bo GPS działa jak i kontakt z WiFi jest.

W końcu mam jechać do salonu.

 

u mnie soft jest taki. auto odebrane na poczatku stycznia

 

20160210_082648 (Medium).jpg

 

btw. jestem ciekawy, czy update leci przez obd czy z karty SD/USB i z tego menu...

Edytowane przez bruneros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_2752.jpg

U mnie wygląda to następująco. Czy ktoś z "wyjadaczy" forum jest wstanie powiedzieć czy to najnowsze oprogramowanie ?

Jeszcze jedna prośba, czy ktoś z was może wstawić zdjęcie jak wygląda u niego menu w WIFI. Chodzi mi o tryb klienta, którego do dzisiaj nie odnalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mógłbyś podać wersję SW którą teraz masz? Ja mamten sam problem Car Net raz się łączy a dziesięć razy nie. Pani z VW bajdurzy coś o antenie ale chyba nie za bardzo wie o czym mówi, bo GPS działa jak i kontakt z WiFi jest.

W końcu mam jechać do salonu.

 

infolinia to jest jakis dramat... wyslalem maila na: [email protected], potem dzowniłem i na maila nie dostalem odpowiedzi, a na infolini pani wogole nie kumała w czym moze być problem....

 

aaa i zeby bylo zabawnie odeslali ankiete - jak bardzo jestem zadowolony z rozwiazania problemu ;) hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierałem samochod na początku lutego - nie mam możliwości wybrania trybu klient. Poprostu łacze się z WiFi i już. SW sprawdze wieczorem.

20160211_081622.jpg

 

Co do infolini to mam podobne zdanie - Pani bardzo miła ale zupełnie niekumata.

Edytowane przez M_XX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie ma trybu klient. jest tylko wybór wifi i accespointa.

ale głupie jest to, ze mozna wybrac albo polączenie wifi DM, albo to ze DM bedzie acces pointem, ale funkcjonowanie trybu połączenia wifi a accespointa wyklucza się.

 

moze w radiu pojawiaja sie jakies opcje po podpieciu car-sticka ?

 

MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, "tryb klient" był obecny we wcześniejszych wersjach. Ja też mam wersję softu 0343 - odbiór początek stycznia. Nie mam trybu klient.

 

Co do problemów z połączeniem z Car-Net, zauważyłem u siebie pewną prawidłowość. Kiedy po dłuższej jeździe przy próbie wejścia w menu Car-Net pojawia się tylko "Pobieranie danych...", pomaga włączenie w trybie nawigacji widoku Google Earth... Google Earth działa zawsze i nie ma z tym problemu, kiedy włączę ten widok (i system załapie, że jednak ma połączenie z internetem) ponowna próba wejścia do Car-Net się już udaje. Dziwne, ale prawdziwe... Wskazuje to na to, że ten problem jest związany albo z softem w samym Discover Pro, albo z serwerami Car-Net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co kojarzę, "tryb klient" był obecny we wcześniejszych wersjach. Ja też mam wersję softu 0343 - odbiór początek stycznia. Nie mam trybu klient.

 

Co do problemów z połączeniem z Car-Net, zauważyłem u siebie pewną prawidłowość. Kiedy po dłuższej jeździe przy próbie wejścia w menu Car-Net pojawia się tylko "Pobieranie danych...", pomaga włączenie w trybie nawigacji widoku Google Earth... Google Earth działa zawsze i nie ma z tym problemu, kiedy włączę ten widok (i system załapie, że jednak ma połączenie z internetem) ponowna próba wejścia do Car-Net się już udaje. Dziwne, ale prawdziwe... Wskazuje to na to, że ten problem jest związany albo z softem w samym Discover Pro, albo z serwerami Car-Net.

 

z google earth nie ma problemu, bo usługa pewnie ciągnie dane z serwerów google, a te działają dosyc niezawodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie soft jest taki. auto odebrane na poczatku stycznia

 

[ATTACH=CONFIG]141440[/ATTACH]

 

btw. jestem ciekawy, czy update leci przez obd czy z karty SD/USB i z tego menu...

 

Zakładam że update z karty bo woła o karte jak chcesz wykonac aktualizację oprogramowania.

U mnie SW jak na fotce - czyli taki sam:

20160219_091124.jpg

 

Wczoraj jechałem traskę ok 350 km - 3h i Car Net działał ok 0,5h. Sam z siebie nagle zaczął działać po ok godzinie jazdy i po wyłączeniu na chwilę samochodu - co za tym idzie WiFi ponownie już się nie połączył.

Wg mnie to jest problem z serwerem firmy która dostarcza ta usługę.

Mam jechać do serwisu ale nie za bardzo wierze że coś poradzą. Net mam z MR-3020 + stick HUA ( LTE/UMTS/GSM)

Edytowane przez M_XX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która baza nawigacyjna jest nowsza : 3G0 919 866M 0521 ECE2016 czy 5G0 919 866 AC ECE 2016?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko to ta druga nie jest do Passata B8, który ma nazwę kodowa 3G0. Są wpuszczane 2 aktualizacje do roku w maju o oznaczeniu np. 2015/2016 i w listopadzie o oznaczeniu np. 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na moje oko to ta druga nie jest do Passata B8, który ma nazwę kodowa 3G0. Są wpuszczane 2 aktualizacje do roku w maju o oznaczeniu np. 2015/2016 i w listopadzie o oznaczeniu np. 2016

 

3G0 to oznaczenie numer aktualizacji map dla małego discover media v2 - ostaniej aktualizacji. ja mam taką w golfie 7, i nie ma tu przyporzadkowania passat/golf.

 

raczej roznica jest w ew platformie - disocver media 1 lub 2 gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Navigationssystems. Aktuelle Version: 5G0 919 866 AC ECE 2016" Taka informacja jest wyświetlana po wyborze passata w sekcji Infotainment Downloads & Updates. Po wyborze aktualizacji, jest info że mapa jest z listopada 2015 a plik *.zip do pobrania ma nazwę 0521_V04_1205c.xEUR

 

3G0 to oznaczenie numer aktualizacji map dla małego discover media v2 .

A jest jeszcze duzy DM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności