Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Byliśmy na spocie, ale pogoda była bardzo kiepska i nie daliśmy rady porównać :)

:)

 

mi bardziej chodziło o zmontowanie takiego przyklejonego wątku, w którym moglibyśmy łatwo odnaleźć interesujące nas dane. Przyspieszenia, spalanie w różnych warunkach, itd.

Myślę,że wiele osób staje przed dylematem, który z nich wybrać.

Przekopać się przez 300 stron to już jest pomału challenge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy opłaca się kupować wersję 280 koni czy lepiej tego diesla 240?
Jeżeli za określeniem "opłaca" kryją się koszty bieżącej eksploatacji, to raczej pomyśl o ropniaku. Benzyna 280 spala średnio 11 l/100km przy ekonomicznej jeździe lub minimum 15 litrów jeżeli chcesz się cieszyć z tych 280 koni ;-) Na spalanie poniżej 11 litrów raczej nie licz, chyba, że jeździsz wyłącznie zgodnie z kodeksem ruchu drogowego, i to głownie trasy.

 

Dlugookresowo spalanie 280TSI.jpg

Edytowane przez Rumcajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rumcajs - wspominałeś jeszcze o wysokiej prędkości obrotowej silnika przy 130-140 km/h.

Benzyna 98, warto równiez porównać wykresy mocy i momentu 220 i 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,8 DSG ma już problemy z trakcją. Jak dla mnie to mocniejsze auto musi być 4x4 bo VW nie radzi sobie z przeniesieniem napędu na 1 oś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Benzyna 98, warto równiez porównać wykresy mocy i momentu 220 i 280

Na osłonie od wlewu paliwa auta z silnikiem TSI280 jest napisane Pb98/95. Ja, jako gdański chytrus, leję Pb95, więc pod maską mam pewnie nie więcej niż 275 kucy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższa liczba oktanowa nie podnosi mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na osłonie od wlewu paliwa auta z silnikiem TSI280 jest napisane Pb98/95. Ja, jako gdański chytrus, leję Pb95, więc pod maską mam pewnie nie więcej niż 275 kucy ;-)

 

5 KM mniej jakoś bym przebolał.

Natomiast różnica w spalaniu, które podajesz , a tym jakie osiągają koledzy w 220 TSI jest jednak dość duża.

W/g moich "wyliczeń", mocno uśredniając czynniki wpływające na spalanie , sprawa ma się tak:

BiTDI - 9/10l (jeździłem)

220 - 10/11 l

220 4M -11/12

280 - 13 w górę. Żadną z benzyn nie jeździłem

 

Oczywiście bez najmniejszego problemu można te wyniki skorygować pedałem gazu +/- 2 l.

Wyliczenia na podstawie lektury forum naszego i wertowaniu netu głównie niemieckojęzycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyższa liczba oktanowa nie podnosi mocy.

 

W przypadku tych silników może podnieść. A dokładniej to na 95 komputer może ją obniżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...A dokładniej to na 95 komputer może ją obniżyć.

Niby tak, ale to na skutek ewentualnego wykrycia lub uniknięcia spalania stukowego, a nie przez to, że oktany same w sobie mają wpływ na moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby tak, ale to na skutek ewentualnego wykrycia lub uniknięcia spalania stukowego, a nie przez to, że oktany same w sobie mają wpływ na moc.

 

Nie dają mocy w silnikach które nie były do 98 projektowane, przy doładowanych wyższa liczba oktanowa zapewnia większe możliwości operowania zapłonem co przekłada się na moc.

 

Tankowanie 98 do silnika który został zaprojektowany na 95 oktan (95% silników) mocy nie zwiększy ale może zwiększyć spalanie z powodu mniejszej wartości opałowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1,8 DSG ma już problemy z trakcją. Jak dla mnie to mocniejsze auto musi być 4x4 bo VW nie radzi sobie z przeniesieniem napędu na 1 oś.

Tak jest! Parę miesięcy o tym wspominałem pytając się Szyltona jak sobie daje rade z 220 koniami, gdzie moje 180 na mokrej jezdni na 3 biegu przy 70km/h podczas wyprzedzania zrywa przyczepność z asfaltem... Aż strach się bać co to będzie po programie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zauważył, czy ten wyświetlacz Active Info Display się nagrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi, po pewnym czasie AID strzeli sobie, tak jak dobre stare telewizory, więc pewnie się nagrzewa. Nie dotykałem go...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

PS.

Wczoraj, na odcinku 100km A2, Łódź -> Konin, minąłem w przeciwnym kierunku 17 b8 :D (Nie, nie jechały na lawecie)

W 2015 zarejestrowano coś koło 7,5k Passatów.

 

Wniosek: Passat jest zwierzęciem autostradowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj w Łodzi widziałem jednego na lawecie - niestety już bez przodu :-(. Zatem jednego odlicz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ktoś ustrzelił ;) Takiego brudasa.... ;)

http://bit.ly/1OySB3x

 

Wczoraj jak wracałem, chciałem uruchomić Android Auto i zonk! Pokazuje się informacja na telefonie, zatrzymaj auto. Jak się zatrzymałem, pokazał ekran że muszę zaktualizować aplikacje, chciałem to zrobić i ... buba. Komunikat o braku dostępnych aplikacji na terenie polski....

Spróbuje odinstalować AA i pobrać ponownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj na trasie lublin warszawa naliczylem 10 plus jeden pomarańczowy alltrack


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj na trasie lublin warszawa naliczylem 10 plus jeden pomarańczowy alltrack

 

Kiedy masz odbiór/produkcję? Pytam bo wciąż masz wpisane "zamówiony". Mój w przyszlym tygodniu ma być produkowany. Odbiór 3 do 4 tygodni później.

 

Do potencjalnych zainteresowanych. U Plichty w Trójmiescie jest wersja 2.0 TSI 220KM na testówce. To prawdziwa rzadkość taki silnik w aucie demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj odbieram

Standardowo, prosimy o zdjęcia i relacje z odbioru ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności