Skocz do zawartości
KLICHO

Wałek od SDI do 1.9TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra czyli lepszy np w trasę i do wyprzedzania bd wałek od AZZ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś fotkę tego numeru 38E wybitego na wałku? Znalazłem gościa co ma głowicę 1.9SDI z Fabii, po 2000 r. z nową pokrywą ale jedynie numer 038E znajduje się na głowicy, natomiast na wałku nie ma numeru 38E, jest jakiś VT...coś tam i jest DE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podsyłam dla chętnych link

http://allegro.pl/show_item.php?item=3060042175

oraz do filmu, który otrzymałem od sprzedającego:

https://picasaweb.google.com/110151846361131083538/Silnik?authuser=0&authkey=Gv1sRgCITDiuvWiKigWQ&feat=directlink#5849364142496573714

 

Cena podobno do negocjacji.

Widać, że ma on właśnie przesunięte nacięcie z tyłu, więc do mojego nie podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest E38 raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że raczej nie, bo ma nacięcie niesymetryczne. Możliwe, że jakiś opisywany w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś fotkę tego numeru 38E wybitego na wałku? Znalazłem gościa co ma głowicę 1.9SDI z Fabii, po 2000 r. z nową pokrywą ale jedynie numer 038E znajduje się na głowicy, natomiast na wałku nie ma numeru 38E, jest jakiś VT...coś tam i jest DE.

u mnie na wałku jest wybity numer 38E punktakiem, słabo widoczny między krzywkami tylko nie pamiętam na którym cylindrze ale chyba na pierwszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat rozwinęliście. Zastanawia mnie kwestia spasowania wałka z 2.0 sdi pd do 2.0 lub 1.9 tdi, może na ten temat coś wiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja podsyłam dla chętnych link

http://allegro.pl/show_item.php?item=3060042175

oraz do filmu, który otrzymałem od sprzedającego:

https://picasaweb.google.com/110151846361131083538/Silnik?authuser=0&authkey=Gv1sRgCITDiuvWiKigWQ&feat=directlink#5849364142496573714

 

Cena podobno do negocjacji.

Widać, że ma on właśnie przesunięte nacięcie z tyłu, więc do mojego nie podejdzie.

 

Na filmie widać że numer jest wybity między krzywkami na pierwszym cylindrze tylko nie obrócił go wystarczająco żeby odczytać.

Wałek ma bardziej ostre krzywki na ssących niż wydechowych i wydaje mi się,że może to być 38E.

 

Najlepiej skontaktować się z sprzedającym żeby odczytał numer.

 

Co do nacięcia, jest ono do ustawienia rozrządu, sprawdź czy waku pompa też nie ma przesunięcia od osi. 38E na pewno ma przesunięte nacięcie

Edytowane przez RAFAŁ W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard tdi nie ma przesuniętego tego rowka, ma go w środku, a pompę vacum można założyć w każdej pozycji, więc to nie może być 38E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standard tdi nie ma przesuniętego tego rowka, ma go w środku, a pompę vacum można założyć w każdej pozycji, więc to nie może być 38E.

 

Ahu na 100% ma i 38E też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale np w trasę i do wyprzedzania to wałek i tak od SDI będzie lepszy od AZZ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie załatwiania wałka od SDI. Możliwe, że się uda. Z silnika AQM po 2000 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1wsze sdi miały metalowe pokrywy zaworów.

Każdy wałek,jeżeli tylko jest ori musi mieć oznaczenie,tylko pewnie gość go nie dostrzegł.

Tutaj masz głowicę od sdi z metalową pokrywą

 

przegroda.jpg

 

Ten na filmie jest z sdi,bo widać,że ma łagodniejsze krzywki na wydechu,ale czy to jest 38E,trudno powiedzieć.

Na moje oko nie,bo wygląda to jak 28A.

Być może jest to wałek z 1.7 sdi.

Tak wygląda numer wybity na wałku.Silnik ahu na 100 ma inny wałek,jak 38E.Może tam być 028F,albo 028J.Generalnie ahu,afn itp mają numery 028... .

 

wałek sdi 038 109 101 E.jpg

 

Wałek 38E ma nacięcie symetryczne,tak samo,jak wszystkie wałki z tdi 38K,chodzi bowiem o napęd pompy vacum.

 

wałek tdi 38K.jpg

 

Jeżeli wałki mają ten sam czas otwarcia zaworów ssących,to nie można mówić o tym,że jeden będzie lepszy od drugiego,nie bez testu na hamowni.

Teoretycznie będą identyczne.Trudno powiedzieć,jaka na rolach wyjdzie różnica w nieco krótszym czasie otwarcia wydechowego w aaz-cie.

Bez pomiaru trudno cokolwiek wywnioskować.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wałek z AHU jest inny niż 38E. Chodziło mi o to że rowek jest taki sam (przesunięty) tylko ten jak to nazwe pierścień na końcu wałka 38E jest grubszy i uszczelke klawiatury musiałem lekko przyciąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy temat rozwinęliście. Zastanawia mnie kwestia spasowania wałka z 2.0 sdi pd do 2.0 lub 1.9 tdi, może na ten temat coś wiecie?

 

tu numery walka z 2.0 sdi PD:

Przechwytywanie+w+trybie+pełnoekranowym+2013-02-27+222744.jpg

 

Wałek wystepuje w Golfie V i Caddy.

Dostac ten walek graniczy z cudem.

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostac ten walek graniczy z cudem.

 

Brat usunął numer,bo miał namiary na gościa,który sprzedawał takie wałki.Sam u niego kupował wałek z caddy sdi.

Dał za niego chyba 300 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię Wam, w pale się nie mieści ile ludzie wołają za te wałki jak już wiedzą, co i jak... w każdym razie po niedzieli będzie u mnie wałeczek z silnika po minimalnym przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile zakupiłeś serek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z silnika po minimalnym przebiegu

w PL to normalka ,właściwie to trudno znaleść duży przebieg

powodzenia, nie zapomnij się pochwalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności