Skocz do zawartości
KLICHO

Wałek od SDI do 1.9TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na 38E nie ma żadnych problemów z wolnymi obrotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dieselek chodzi głośniej z tym wałkiem? Można wiedzieć gdzie wyrwałeś ten wałek, na forum czy poza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten wałeczek i mogę powiedzieć że klekot jest taki twardszy bynajmniej mam takie wrażenie ja na szrocie z rozebranych silnikiów wyrwałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o kupnie nowego wałka marki AMC ? O głowicach wypowiadają się ludzie pozytywnie, nic na temat wałków rozrządu. W używce trudno będzie znaleźć 38E bo dzwonię i dzwonię i nikt nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo dzwonię i dzwonię i nikt nie ma.

i nie tylko ty szukasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem do wszystkich co mieli do sprzedania głowice do sdi na allegro. Kilka osób odpisało i kupiłem jeden z tańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś fotki, jak wyglądają takie krzywki? możesz zamieścić na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie mam, na pewno krzywki są ostrzejsze tylko nie pamiętam które ssące czy wydechowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wałku 38E żadne krzywki nie są ostrzejsze,jak w wałku od tdi.

Wydechowe są tak zaokrąglone,że wyglądają,jakby miały z bańkę przebiegu.Ssące też są łagodniejsze,jak w tdi.

Poniżej fota wałka z sdi 38E

 

wałek sdi.jpg

 

Panowie do afn-ów i pochodnych wrzucajcie wałki z aaz'ta,bądź 1Y.Otwarcie ssącego mają o identycznej długości,jak w 38E i tylko trochę krócej otwarte wydechowe.Co nie zmienia faktu,że i tak dłużej otwarte,jak w tdi.

Kilka dni temu zakupiłem na alledrogo wałek z aaz'ta,w bardzo dobrym stanie za 80 z przesyłką.Będzie robił tą samą robotę,co wałek 38E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wałku z aaz jest lepsza kultura pracy silnika w porównaniu z sdi (silnik bardziej klekocze).

 

Na pewno na sdi jest lepszy dół a na tym z aaz góra - sa to moje subiektywne odczucia :)

 

dlatego pozostałem na wałku aaz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie widać różnicę.

Tu pokazuję serię tdi

zdjcie0424p.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam wałek z sdi i u mnie silnik ciszej pracuje jak na oryginalnym tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z technicznego punktu widzenia nie wiem dlaczego SDI miałby poprawiać dół lepiej niż ten z AAZ/1Y, chyba że różnią się czymś więcej niż otwerciem wydechowych

 

---------- Dodano o 18:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:55 ----------

 

Ja pisałem do wszystkich co mieli do sprzedania głowice do sdi na allegro. Kilka osób odpisało i kupiłem jeden z tańszych.

 

i dlatego teraz nikt nie ma albo nie chce sprzedać wałka bez głowicy :nono

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno na sdi jest lepszy dół a na tym z aaz góra

 

Czas otwarcia ssącego w 38E i 28D,to 194 stopnie obrotu,więc identycznie.

Jedynie tylko wydech w 38E jest dłuższy,bo ma 210 stopni,aaz ma 199 stopni,a tdi ma 189 ssący i wydech.

Nie wiem jeszcze,jaka będzie różnica w wydźwięku silnika na wałku 28D,ale niebawem się przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wałku z AAZ silnik pracuje bardziej miękko niż na seryjnym TDI to nie ulega wątpliwości.

Góra odczuwalnie lepsza na AAZ, silnik na tym wałku lubi wysokie obroty, na dole nie zauważyłem różnicy.

 

O SDI się nie wypowiadam bo nie miałem okazji przetestować, ale wygląda na to że dół musi być lepszy niż na serii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać trzeba również o momencie w których otwierają się i zamykają zawory. Te są inne dla każdego z tych wałków.

Edytowane przez Scyzor.be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że te wałki od SDI mają z tyłu nacięty rowek nie w osi, więc nie będa pasowały pod pompę vacum do nowszych tdi. Pasują zapewne do AFN, AHU itp., bo tam napęd vacum jest w bloku.

W przypadku AGR, AHF, ASV, ALH trudniejsze jest znalezienie takiego wałka, bo trzeba by szukać z głowicy gdzie napęd pompy vacum jest z tyłu. Czy taki wałek 38E jest odpowiedni? Może ktoś kto go ma, odpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w internecie jest firma, która sprzedaje zamiennik wałka 38E do silników ALH z informacją, że pasuje P&P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek,to alh i pochodnych musisz szukać wałka 38E,inny tam nie podejdzie z racji tego właśnie nacięcia pod vacum pompę.

Ale w afn-ach i jemu podobnych można już wsadzać zarówno 38E,jak i 28D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś obdzwoniłem kilku gości, oczywiście nikt nie ma wałka. Jeden miał od ASY ale na wałku nie ma oznaczenia 38E tylko jakieś cyferki i oczywiście to DE. Z tym, że on ma czarny dekiel (jak w miom AFN). W związku z czym należałoby poinformować szukających wałka SDI, że tylko z silników z aluminiową, niemalowaną pokrywą zaworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności