Skocz do zawartości
ormowiec

Nieoznakowane samochody Inspekcji Transportu Drogowego

Rekomendowane odpowiedzi

To nam udowodniły gminy pomorskie które zarabiały do kasy gmin krocie na kierowcach.

No właśnie ojca cyknęli w Będzinie (foto z tyłu auta), najlepsze jest to że ojciec już widział znak "Koniec terenu zabudowanego" i przyśpieszał powoli, jak potem się okazało ten cholerny fotoradar zrobił zdjęcie z tyłu auta. A podobno właśnie ta gmina jest nieźle bogata.

 

Skoro rząd na nas ma zarabiać to niech jeszcze montują rejestratory na przejściach dla pieszych. Sytuacja z dziś: skrzyżowanie, mam czerwone światło i sobie patrzę na okolicę. Wiem gdzie i jak zapalają się światła bo te skrzyżowanie znam na pamięć. Facet wjeżdżający z lewej strony ma zielone światło a pieszy perfidnie na czerwonym przełazi po pasach (i zaczął przechodzić na czerwonym zaznaczę), zaraz za nim 3 kolejne osoby. I się pytam- jak takie święte krowy nie wziąć na zderzak? Golfa to mi byłoby szkoda ale może kiedyś kupię coś gorszego i będę co najmniej straszył takie osobniki.

Dodam, że twarze tych osób widziałem i to nie były młode osoby czy w średnim wieku- emeryci lub starsi renciści, którzy udają chorych w przychodni a jak co do czego przychodzi to zapieprzają aż się kurzy.

Edytowane przez czarekcw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może by tak sami nawzajem się wyłapali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś takie zestawianie już zapodał w tym wątku ( jeśli jest to przeoczyłem). Znajomy przesłał mi to dzisiaj:

 

 

 

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH DROGICH UŻYTKOWNIKÓW POLSKICH DRÓG!

 

Dane nam jest żyć w "cudownym"kraju niebywale dbającym o nasze bezpieczeństwo.

 

Uczulam na niektóre auta, a szczególnie na fordy- które nigdy nie były w moim typie.

 

przesyłam krótkie rozeznanie w tym segmencie......

 

 

 

 

 

Inspekcja Transportu Drogowego, która jak wiadomo przejęła kontrolę nad fotoradarami, wysłała również nieoznakowane radiowozy, które mają być postrachem piratów drogowych. Jednak Inspekcja będzie prowadziła działania w nieco odmienny sposób niż policja.

 

Inspektorzy będą rejestrować wykroczenia kierowców. Wykonane zdjęcia będą następnie trafiały do Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym, które będzie wysyłać do kierowców zawiadomienia o wykroczeniu. ITD nie będzie na drodze zatrzymywało pojazdów, jak czyni to policja. Wyjątkiem może być tylko sytuacja, kiedy prowadzący pojazd w rażący sposób narusza przepisy lub wręcz zagraża bezpieczeństwu innych. Zdjęcia będą wykonywane również podczas postoju radiowozu. ITD wybrała do pracy patrolowej samochody Ford Focus i Mondeo oraz Peugeot Partner.

 

Oto lista tych aut, na które warto zwrócić uwagę:

 

Nr rejestracyjny Marka i model Kolor nadwozia Delegatura

WE 574CW Ford Mondeo granatowy Wrocław

WE 575CW Ford Mondeo granatowy Warszawa

WE 576CW Ford Mondeo czarny Bydgoszcz

WE 577CW Ford Mondeo srebrny Poznań

WE 578CW Ford Mondeo czarny Katowice

WE 579CW Ford Mondeo czarny Lublin

WE 590CW Ford Mondeo srebrny Łódź

WE 591CW Ford Mondeo srebrny Gorzów Wielkopolski

WE 592CW Ford Mondeo czarny Białystok

WE 593CW Ford Mondeo srebrny Kraków

WE 594CW Ford Mondeo czarny Rzeszów

WE 580CW Ford Focus srebrny Gorzów Wielkopolski

WE 581CW Ford Focus granatowy Poznań

WE 582CW Ford Focus czarny Białystok

WE 583CW Ford Focus srebrny Wrocław

WE 584CW Ford Focus srebrny Bydgoszcz

WE 585CW Ford Focus czarny Katowice

WE 586CW Ford Focus granatowy Lublin

WE 587CW Ford Focus srebrny Łódź

WE 588CW Ford Focus srebrny Rzeszów

WE 589CW Ford Focus granatowy Kraków

WE 595CW Ford Focus czarny Warszawa

WE 214EC Peugeot Partner żółty oznakow. Rzeszów

WE 215EC Peugeot Partner żółty oznakow. Warszawa

WE 216EC Peugeot Partner żółty oznakow. Bydgoszcz

 

Przypomnijmy, że ITD może wystawiać mandaty karne, których wysokość jest zgodna z policyjnym taryfikatorem, nalicza także punkty karne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy ktoś takie zestawianie już zapodał w tym wątku

 

Jest w pierwszym poście, inicjującym wątek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, widocznie nie doczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w ustawie jest jasno napisane, że każdy fotoradar musi być odpowiednio oznakowany więc wystarczy się odwołać i nie powinno być problemu. Bo z tego co wiem to oni nie wystawiają nigdzie tabliczki, że robią zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nooo, to teraz się wkurzyłem, zamiast patrzeć przed siebie będę rozglądał się za stojącym fordem, no po prostu pięknie. Dobrze chociaż, że tylko 2 fordy na warszawę dali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki a jak pyknie z tyłu i nie widać kto kierował to co wtedy (mogę powiedzieć że to nie ja a np:sąsiad jechał) w ogóle jak się odwołać jak to przychodzi pocztą, to gdzie się mam odwołać. -Pytam bo jeszcze nigdy nie dostałem -NA SZCZĘŚCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jesli było , ja spotkałem z gogutem GITD panów na poboczu którzy mierzyli prędkość

 

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?aid=/20121128/region/121129667&template=artpicture&sectioncat=artpicture

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek byłem w Rzeszowie jak co tydzień 89 km w jedną stronę

 

1 - Miłocin aktywmy foto SM Rzeszów

2 - kawałek za nim mondeo ITD

3 - Zaczerni z 2 km dalej fot ITD

4 - Kolbuszowa miśki z laserówką

6 - Nowa Dęba żandarm z policjantką z suszarką

5 - Tarnowska Wola aktywny foto ITD

7 - Jadachy kango ITD

8 - Wjazd do Tarnobrzega Vectra jeździ na wisłostradzie

 

Nie obrażając tych ludzi bo wykonują swoją prace ale to nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem a tylko z sięganiem do mojej kieszeni, moje caddy ma raptem 64km a przejezdzając 89 km trasy moglbym stracić prawko.

 

Nie rozumiem tego państwa tylko karać i karać, ostatnio przeszedłem kontrolę us gdzie była nawet sprawdzana każda wpłata/wypłata na mój ROR.

 

Dobrze że JACK DANIELS rozwiązuje te problemy w wekend :)

 

 

EDIT???

 

Robert to żółte z fotki mierzyło do mnie z Jadachach :)

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem

Otóż to, uważam że bezpieczniej byłoby gdyby np policjanci suszyli bądź jechali za delikwentem i sprawdzali prędkość. Od razu mandat, pkt karne i na pewno automatycznie noga z gazu pójdzie. A tak to teoretycznie można stracić prawko jak ktoś będzie jechał przez całą Polskę i fotek narobią... I dziecinne tłumaczenia, że fotoradary poprawiają bezpieczeństwo. A guzik prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te dyskusje Panowie, wystarczy zainwestować a potem jeździć bezstresowo:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o co tu kaman.facet jezdzi w koloko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności