Jump to content

bartekpion

 • Content Count

  343
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About bartekpion

 • Birthday 12/27/1978

Informacje osobiste

 • Imię
  Bartek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  mazowsze

Samochód

 • Generacja
  Nie passat
 • Silnik
  Nie passat
 • Rok produkcji
  2017

Recent Profile Visitors

702 profile views
 1. Skąd to 340Nm? Przypadkiem nie było 350Nm w serii???
 2. Swój aku ładuję średnio co miesiąc w zimę, oraz co 2 w okresie letnim, ctek-iem 5A, i powiem szczerze nie trwa to godzinki, a nieraz 8-10 godzin. Może to świadczyć o tym, że potrzebował sporo prądu. Pojazd garażowany (ok 10stopni), robię ok 20kkm rocznie, w większości trasy ok 100km w jedną stronę. Porównując do starszych pojazdów, z którymi mam do czynienia, to jest przepaść - teraz zimuję aku w 2 motocyklach i osobówce z poprzedniego wieku (taka sama pojemność aku), i tam doładowanie jeśli jest potrzebne, to trwa kilka-kilkanaście minut!!! Szokiem dla mnie było, jak pojazd z lat 90-tych stał ponad półtora miesiąca (okolice listopad-grudzień tego roku) pod chmurą, m. in. na lekkim mrozie, aku nie doładowywane przed tym postojem, po prostu stał gdzieś i został pozostawiony w innym miejscu, a jak chciałem go podładować przed uruchomieniem i zmierzyłem napięcie, to miał 12.7V, i bez problemu w lekki mróz odpalił. W moim wozie często przed doładowaniem w okresie zimy mam okolice 12v - (11.9-12.2), i auto jest użytkowane co kilka dni na różnych odcinkach. Ważne przy ładowaniu - wpiąć się prawidłowo w plusa na aku i minusem złącze do tego przewidziane, inaczej komp nawywala błędów. Ktoś wstawiał wcześniej zdjęcie gdzie jest to złącze (kawałek blachy na krokodylka od ładowarki). Aso też zalecało mi doładowywanie co miesiąc. Czy to wydłuży żywotność - trudno powiedzieć. Samochód sporo pobiera na postoju i w trakcie jazdy. Taka jest niestety rzeczywistość.
 3. Tu macie trasę zrobioną TSI280 krajówkami i powiatówkami, z okolic Radomia DK48 nad Tomaszów Mazowiecki i później w okolice Pabianic (kawałek S8), i z powrotem. Jest też wyczekiwane foto spalania z większego okresu, bo ponad 6kkm, bez autostrad, ekspresówek max 20%, reszta krajówki, powiatówki i miasto bez świateł. Rekordy, jakie zrobiłem i zapamiętałem na trasie to 7.3l/100km jadąc pod Tomaszów ale prawie całą drogę max +20km/h od dozwolonej i to na odcinkach, oraz na mieście ostatni screen. Uprzedzę pytania i komentarze odnośnie ostatniego screena: silnik zimny, trasa z Salmopolu do centrum Szczyrku (czyli prawie cały czas z górki), w lecie, zrobiona z ciekawości, praktycznie gazu użyłem do ruszenia i podjazdu pod jedno nie duże wzniesienie na trasie bo mnie przyhamowali. Jak by był ciepły dało by się mniej wykazać. Raczej jeżdżę dynamicznie i powyżej tego co inni, ale nie jak wariat.
 4. Dzięki za info. Na tą chwile mam gwarancję, więc będę się męczył dalej.
 5. Kiedyś, jak było coś koło AA2.8 miałem dzięki AA Mirror widocznego janosika na ekranie, uruchamiałem go w zakładce po prawej, gdzie jest powrót do samochodu. Wiadomo, tel bez roota i nie działały przyciski, ale coś tam przynajmniej było widać. Po zainstalowaniu wszystkiego nowego jakiś czas temu nie mogę tego uzyskać. Czy mając tel bez roota (konkretnie samsung s9) mam szanse na janosika na ekranie w samochodzie, choćby jako coś wyskakującego i bez aktywnych przycisków (typowa informacja)? W tej chwili nie mam, a wydaje mi się że wszystko porobiłem zgodnie z instrukcją, ale za biegły w te rzeczy nie jestem. Czy ktoś może potwierdzić czy to powinno działać bez roota?
 6. Pisałem o filtrze w haldexie, olej co 3 lata wymieniać , była też mowa o 60kkm przebiegu.
 7. Ponoć nie wymienia sie, ale można ponoć wyczyścić, choć sam plan przeglądu może tego nie obejmować.
 8. kup sobie filtr powietrza (producent zaleca wymianę co 90kkm, co jest jakimś absurdem w naszych warunkach), oraz - wymiana oleju w "przystawce" przy skrzyni i w haldex - co 3 lata, wcześniej chyba było sugerowane co 60kkm, - dach uchylny sprawdzić i czyścić prowadnice itp. konserwacje - płyn hamulcowy po 3 latach i potem po każdych 2 latach
 9. Coś tam bierze na czuwanie, ale jak trzeba bierze więcej i nagrywa. Zresztą w dzisiejszych samochodach sporo rzeczy bierze prąd na postoju. Tez nie miałem problemu z aku przez prawie rok użytkowania, a można w niej ustawić wiele trybów nagrywania oszczedzajacych miejsce na karcie (też mam 128GB) i prąd. A w razie czego zapis z parkingu może sporo wyjaśnić i pomóc znaleźć sprawcę np. uszkodzenia samochodu.
 10. Możesz przepiąć na stały +12, i zastosować takie coś https://www.wideorejestratory24.pl/pl/p/Adapter-zasilania-12-24V-do-samochodu-DOD-DP4/399 lub podobne, wtedy będziesz miał tryb parkingowy praktycznie ograniczony wielkością karty. Taki zestaw mam u siebie, i często się przydaje.
 11. To nie ta sama rodzina silników? 2.0 miał dłuższą skrzynię i prawdopodobnie przez to mniej palił (o ile dobrze pamiętam przy 140 km/h ok 2400obr/min). Zanim kupiłem obecny wóz miałem b6 PD BMP i na teście (jeden za drugim (tdi za tsi) w mniej więcej stałej odległości od siebie 100-200m) ok 130km trasy wyszło, że TSI220KM spalił o 0.8 l/100km więcej na ekspresówce niż passat tdi, oraz 0.6 i 0.7 l/100 poprzez powiatówki i miasteczka. a naprawdę było już czym przycisnąć. trzeba dodać, że tsi miało koła 235/18, a tdi 215/16, co też ma znaczenie. na codzienne dojazdy 10km tylko benzyna.
 12. 2.0 tsi dsg? wiem, cena, ale chyba najlepszy kompromis ekonomii użytkowania, osiągów i komfortu (DSG), wielu tak zrobiło i chwali swój wybór.
 13. Wszystko zależy od wielu zmiennych. mi leasing wyliczył 4850pln w hestii, i 5580 w alianz, po targach i przedstawieniu mojej oferty zeszli do 4250, jako minimalna, jaką mogą dać, a zawarłem u swojego agenta za 3574 w pzu, co nawet doliczając opłatę 300pln netto i tak wychodzi taniej. trzeba szukać i pytać.
 14. Dzięki wielkie, o to chodziło. To teraz z innej beczki: czy ktoś miał/ma do czynienia z wynalazkiem podobnym do tego: https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/arostor-vwl-683.html Zastanawiam się nad kupnem tego z powodu tego chłodzenia i przy okazji zmniejszenia rocznego zużycia gazu (utrzymanie się w 2 taryfie), i na sezon letni użytkować. Ponoć ma być taniej niż gazem i w gratisie chłodek. Pytania na tą chwilę: 1. jak to się sprawuje, i czy to chłodzenie, o którym pisze producent szumnie jako "darmowa klimatyzacja" sprawdza się? na jakim metrażu domu? 2. może ma ktoś dane, jakie temperatury da się osiągnąć na chłodzeniu? a przynajmniej różnicę temperatur na wejściu i wyjściu. 3. może ma ktoś wiedzę, czy da się to sprzęgnąć z rekuperatorem (oczywiście dostosowując średnice rur, prędkości i wydajność), by rozprowadzić po całym domu? 4. czy jest sens takiego połączenia (PC+reku)? czy lepiej zrobić jeden otwór w domu, i nim całość tłoczyć? myślałem też nad pobieraniem ciepłego powietrza z domu do zasilania tego wynalazku, by wspomóc chłodzenie. 5. hałas, jaki wydaje urządzenie - można porównać do lodówki, czy lepiej z tym uciekać jak najdalej od sypialni i pomieszczeń mieszkalnych (mam piwnicę, ale ze względów logistycznych (reku na strychu) rozważam inne lokalizacje)? z góry dzięki za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy