Skocz do zawartości
eltom

[B5] Lusterka składane z pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czytałem cały temat kupuje włąsnie lusterka duże z migaczami ale bez składania. Wykorzystam je u siebie w sedanie po prostu jako duze albo jak sie da to zamienie silniczki od kombi bo tam są składane.

 

pytanie1

Dlatego czytam wątek i zapytam dla pewności. Rozumiem że same silniczki składania można przełożyć z lusterek bez migacza do lusterek z migaczem? tak? tylko przekładając styczni switch? Czy trójkąt jest taki sam w lusterkach bez migacza co w tych z migaczem? To w woli wyjaśnienia.

 

pytanie 2.

a teraz inne pytanie czy wszystkie auta po 2000 roku miały jedną kostke odlusterek - mówie cały czas o o lusterka el skłądanych lub z pamięcią (miały dwie kostki tak?)

 

pytanie 3.

 

gdzie na necie są instrukcje montażu lusterek składanych z pamięcią. Ktoś z was drodzy koledzy pisał o tym wcześniej?

 

P.S.

Panowie dodawajcie chociaż te zdjęcia ostre bo tak to słabo cokolwiek widać.

dodaje pare moich zdjęć, jest to lusterko anglika 2001 bez składanych elektrycznie.

DSC06911.jpg

DSC06891.jpg

DSC06892.jpg

DSC06893.jpg

DSC06896.jpg

DSC06899.jpg

DSC06902.jpg

DSC06909.jpg

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam na joysticku możliwość składania, ale lusterka mam manualne, czytam i czytam, i z tego co rozumiem, to nie wystarczy kupić samego silniczka tylko trzeba by kupić kompletne lusterko z modeli wymienionych w 1 poście i przełożyć więcej gratów, gdyż elementy konstrukcyjne są różne? Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co Ci się nadaje ze zwykłych lusterek, to trójkąty. Cała reszta jest inna. Musisz przełożyć całe lustro oprócz trójkątów.

 

---------- Dodano o 15:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:51 ----------

 

chyba że kupisz lustra od passata lub superba, to zakładasz kompletne z trójkątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku za wyjaśnienie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu się zebrałem za rozebranie lusterka i okazało się że poszedł ślimak na silniczku aha u mnie zarówno koła zębate jak i ślimaki są "metalowe". już zamówione lusterko i trzeba będzie go przełożyć.

 

silniczek przełożony i lustereczko śmiga jak nowe:)

Edytowane przez tylas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerabiał już temat jak małe prawe elektrycznie składane lusterko z pamięcią przeistoczyć na duże mając jego manualną wersję? Przeczytałem wszystkie strony w tym temacie ale konkretów takiego przypadku nikt nie przybliżył. Lusterek jeszcze nie mam ale chciał bym już zaplanować strategię działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale niestety MUSISZ kupić duże lusterko elektryczne od anglika. Przekładasz tylko trójkąt. Niestety cały stelaż jest kompletnie inny i nie da się nic zrobić. Przerabiałem temat osobiście i można jedynie kupić lusterko od anglika, albo od Seata. Seaty często miały duże lustra europejskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, tak też podejrzewałem... a jak wygląda sprawa z mechanizmem który ma pamięć, czy da się go przełożyć z małego lusterka do dużego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam małe pytanko może ktoś będzie wiedział czy lusterka z modelu do 2000 roku będą pasowały do modelu po 2000 ?? chodzi mi oczywiście o zamykane elektrycznie i czy prawe od anglika duże bez problemu założe ?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro z 3BG pasują do 3B to...

Prawe duże od anglika bez problemu założysz, ale nie ustawisz poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duze elektryczne z anglika mozesz zalozyc, ale musisz zostawic swoj trojkat mocujacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś bedzie interesować kwestia mechanizmu ustawiania z pamiecią to potwierdzam że można go przelożyc z małego lusterka do dużego, problem jest tylko w tym, a przynajmniej w moim miał on przewody na stałe - z dużego były na złączkę. Wiązka z małego pasuje do dużego, trzeba tylko przedłużyć dwa przewody do maty grzejącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duze elektryczne z anglika mozesz zalozyc, ale musisz zostawic swoj trojkat mocujacy.
Czy na trójkąt mocujący na którym było zwykłe lusterko można założyć lusterko el. składane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro z 3BG pasują do 3B to...

Prawe duże od anglika bez problemu założysz, ale nie ustawisz poprawnie.

ustawisz jeśli ktoś ma długie nogi to pasuje ale to jest wersja minimum na max nic ni widzisz - ja mam angielskie prawe ale widze bo mam siedzisko odsunięte do tyłu prawi na 3/4 maxa

 

---------- Dodano o 21:00 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:58 ----------

 

duze elektryczne z anglika mozesz zalozyc, ale musisz zostawic swoj trojkat mocujacy.

 

zgadza się trójką tak ale jeśli miałeś elektrycznie składane. zwykłe manualne mają inną budowę

 

---------- Dodano o 21:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:00 ----------

 

Jeżeli kogoś bedzie interesować kwestia mechanizmu ustawiania z pamiecią to potwierdzam że można go przelożyc z małego lusterka do dużego, problem jest tylko w tym, a przynajmniej w moim miał on przewody na stałe - z dużego były na złączkę. Wiązka z małego pasuje do dużego, trzeba tylko przedłużyć dwa przewody do maty grzejącej.

 

też mi sie tak wydajem ale to tylko jeśli mówimy o lusterkach - dużych, bez migaczy bo po prostu braknie przewodu

 

---------- Dodano o 21:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:03 ----------

 

Czy na trójkąt mocujący na którym było zwykłe lusterko można założyć lusterko el. składane?

 

nie nie da się ponieważ nie pasuje, grubością(tęgością) samego mocowania (mówie o lusterku z migaczem)

lusterko zwykłe manualnie składane małe czy duże są cieńsze przy podstawie

lusterko manualnie składane ale z migaczem lub lusterko el. składane mają tą samą podstawę - szerszą

 

dla potwierdzenia mam fotki tylko musze poszukać

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie da się ponieważ nie pasuje, grubością(tęgością) samego mocowania

lusterko zwykłe manualnie składane małe czy duże są cieńsze przy podstawie

lusterko manualnie składane ale z migaczem lub lusterko el. składane mają tą samą podstawę - szerszą

 

Z tego co już wcześniej pisali koledzy i też sam doświadczyłem to można założyć elektrycznie składane lusterko bez migacza na stara podstawę od małego/dużego zwykłego lusterka. Mocowanie jest wykonane tak samo. Jedyny szczegół jest taki to że nie wszystkie podstawy miały przygotowane miejsce na mocowanie mikrostyku/krańcówki który informuje sterownik o pozycji lusterka - tutaj nie ma już chyba reguły trzeba wcześniej sprawdzić, w tym wątku były zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co już wcześniej pisali koledzy i też sam doświadczyłem to można założyć elektrycznie składane lusterko bez migacza na stara podstawę od małego/dużego zwykłego lusterka. Mocowanie jest wykonane tak samo. Jedyny szczegół jest taki to że nie wszystkie podstawy miały przygotowane miejsce na mocowanie mikrostyku/krańcówki który informuje sterownik o pozycji lusterka - tutaj nie ma już chyba reguły trzeba wcześniej sprawdzić, w tym wątku były zdjęcia.

 

to może sprecyzuje elektryczne lusterko bez migacza małe czy duże można założyć na podstawę od zwykłego nie elektrycznie składanego lusterka.

Ja napisałem ze nie można pomieszać zwykłego(lub elektrycznie składanego bez migacza ) z lusterkiem z migaczem.

Prościej:

 

trójkąt ---pasuje do-- lusterko

 

trójkąt od zwykłego lusterka manualnie składanego ---- zwykłego i do elktrycznie składanego lusterka dużego/małego bez migacza

 

trójkąt od lusterka z migaczami bez el. składania ---- lusterka z migaczami -manualnego

 

trójkąt od lusterka z migaczami z el. składaniem --- lusterka z migaczem i el. składaniem tylko

 

ponieważ trójkąty od lusterek z migaczami są różne w zależności czy z el. składaniem czy bez. Różnią sie trzpieniem delikatnie.

Nie próbowałem zamieniąc ale z wydaje mi się że bedzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość synec

Witam Panowie ,

 

Udało mi się w końcu kupić lusterka składane i chciałbym zrobić to w opcji składania luster z pilota. No i wszystko fajnie tylko moim marzeniem jest żeby mieć wyłącznik tego składania np podczas zimy i chciałbym do tego wykorzystać joy od lusterek najlepiej taki

qmd8.jpg

Działało by to w ten sposób że w pozycji 0 lustra się nie składają a w pozycji składania, lustra się składają.

 

Czy ktoś zrobił ten motyw z oryginalnym joyem?

I drugie pytanie ktoś ma na sprzedaż takiego joya lub wie gdzie można kupić bo bardzo ciężko taki zdobyć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IC > szukajka > HP109 774

z joy i z pilota... jeśli joy daje masę na składanie to zrobił bym tak dodatkowy przełącznik gdzieś schowany 3 pozycyjny żeby był on off on. Załóżmy że ma 3 nóżki do środkowego kabelek do przekaźnika sterujący masą do jednego ON sygnał z krańcówki a do drugiego ON sygnał z joya. Jedyny minus to trzeba by ciągnąć kabelek sterujący z drugich drzwi, i pytanie zasadnicze czy z joy daje sygnał masowy

Edytowane przez michalzip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mam pytanko może ktoś z was będzie wiedział a mianowicie musiałem zdjąć tapicere żeby dojść do głośnika i zwróciłem uwage że u mnie w gnieździe które idzie z instalacji do lusterka jest 8 użytych i podłączonych pinów na 12, a w pasku mam lusterka reg. elektrycznie z podgrzewaniem gdzie jest to 5 pinów. Do czego są pozostałe 3 które są podłączone z instalacji oryginalnie ? Jeszcze mała prośba może ma ktoś z was schematy lusterek z paska po fl bez składania el, ze składaniem el bez pamięci i ze składaniem el z pamięcią ? Prośba o schematy stąd, że mam już na półce lusterka składane elektrycznie z pamięcią i przekaźniki na półce i chciał bym to założyć a zastanawiają mnie te dodatkowe kable.

Pozdrawiam

trochę słoneczko dzisiaj dawało i nie widać kolorów kabli

 

IMAG0962.jpg

IMAG0959.jpg

IMAG0960.jpg

IMAG0961.jpg

Edytowane przez picardi
dodanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności