Skocz do zawartości
eltom

[B5] Lusterka składane z pilota

Rekomendowane odpowiedzi

wpiąć się pod oba piny (jakieś)

 

no właśnie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy da się przełożyć mechanizm składania z starszych lusterek (L>P) do lusterek z kierunkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie hehe

 

ale w czym problem, preczytaj pierwszy post:

pin przekaźnika SE - jeżeli jest na nim masa (drzwi zamknięte) to lusterka się składają. Jeżeli teraz oba te przewody podpięte pod pin SE przetniesz (przewód z lewego i prawego przekaźnika 361) i podłączysz do przełącznika to masz rozwiązanie swojego problemu. Przełącznik rozwarty - brak połączenia między kablem brązowo/zielonym a pinem SE przekaźnika - lusterka się nie złożą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkretnie - da się zmodyfikować/dostosować trójkąty od zwykłych lusterek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to trzeba usiąść i zrobić mocowanie switcha, jak dla mnie da się.

Trzeba też zobaczyć co się stanie jak się nie da tego mikro styku, jak dla mnie nie jest to krańcówka od składania tylko zabezpieczenie przed tym jak się ręcznie je złoży żeby nie składało/rozkładało się. Mikro styk wciśnięty robi przerwę w obwodzie, a jak nie jest wciśnięty przewodzi cały czas.

 

Wieczorem wkleję zdjęcia jak widzę zamocowanie switcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem do switcha dochodzą dwa przewody - brązowy i bązowo/fioletowy. Ten brązowo/fioletowy to przecież kabel podpinany pod PIN SE przekaźnika - informacja czy lusterka mają się złożyć czy nie. Czy ten przewód idzie gdzieś jeszcze do silnika lusterka czy nie ? Jeżeli nie idzie nigdzie indziej to znaczy, że jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat b5 i b5fl

Leon 1

Toledo 2

Superb

Golf IV

 

Oczywiście trójkąty mocowane do drzwi będziesz miał inne niż w pasku, mogą być też angliki ale musisz stare trójkąty zostawić reszte przekładasz

 

Golf to tylko z IV czy z V tez podejdzie? To samo Octavia też czy tylko superb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba też zobaczyć co się stanie jak się nie da tego mikro styku, jak dla mnie nie jest to krańcówka od składania tylko zabezpieczenie przed tym jak się ręcznie je złoży żeby nie składało/rozkładało się.

 

Jak kiedyś jakiś baran mi złożył częściowo lusterko na parkingu, to musiałem je ręcznie rozłożyć, bo silnik nie reagował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się nie spalił ? czyli można je złożyć ręcznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On się wtedy nie włącza wcale.

Można złożyć ręcznie, ale trzeba ręcznie rozłożyć :/

To jest kwestia tego, czy masz ten styk podpięty w ogóle.

Być może jest on użyteczny tylko przy składaniu z pokrętła, ale ja nie wiem który przewód pod niego idzie.

 

EDIT:

jak napisałem do switcha dochodzą dwa przewody - brązowy i bązowo/fioletowy. Ten brązowo/fioletowy to przecież kabel podpinany pod PIN SE przekaźnika

No w takim razie najlepiej go jednak podpiąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak ktoś złoży ręcznie lusterko to rozkładamy je do pozycji wyjściowej i działa nadal czy już po składaniu elektrycznym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyć trzeba tak, jak zostało złożone. Jak złożysz ręcznie, to nie rozkłada się elektrycznie. Bynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bynajmniej u mnie.
U mnie nie, jak zostało jedno złożone ręcznie wystarczyło złożyć drugie elektrycznie i potem oba rozłożyć również elektrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie mrozy niestety nie zachęcają do grzebania przy aucie, ale bynajmniej problemów z lusterkami nie mam żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również nie zauważyłem problemów z lusterkami, fakt przed montażem w miejscu silniczka i sprężyny wpuściłem trochę smaru w sprayu dla zabezpieczenia pracy mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko też jak szukać które lusterka sa składane a które nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ilości kabelków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej szukać takie które mają 2 kostki i dużo przewodów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej szukać takie które mają 2 kostki i dużo przewodów

 

tylko prawe lusterko ma 2 wtyczki, lewe kierowcy ma jedną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności