Skocz do zawartości
eltom

[B5] Lusterka składane z pilota

Rekomendowane odpowiedzi

aha i jeszcze jedno do poprawy - wczesne Paski B5 i wszystkie Toledo II i Leony I mają inne wtyczki lusterek więc w ich przypadku zostaje wyciągnięcie pinów z kablami z tych wtyczek i przeróbka.

 

P.S. Zastanawiam się dlaczego u mnie w wiązce w drzwiach, w kostce od lusterek jest 8 pinów skoro do lusterka idzie już tylko 5. Czy te dodatkowe 3 piny to właśnie od składania lusterek ? Ori talerzyk mam z opcją składania, pewnie tylko silniczki szyb są standardowe...jak będą lusterka montowane to sprawdzę czy samo wpięcie lusterek coś da.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam sprawę do Was macie może jakieś dokładniejsze zdjęcia prawego małego lusterka (oczywiście el. sk) zastanawiam się nad możliwością zrobienia przeszczepu mechanizmu z małego do dużego prawego lustra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz być pierwszym, który to sprawdzi ;)

W sumie mam jedno duże lusterko prawe, ale nie mam żadnego mechanizmu silniczka żeby to przyrównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mogę kupić w dobrej cenie prawe ale małe a mam duże i chce tak zostawić. Myśle że na podstawie kilku zdjęć dało by sie stwierdzić czy sie da czy nie...

Gdzieś w internecie widziałem że gość kleił prawe lustro tylko nie wiem czy robił przeszczep czy połamał coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że znajdziesz opis zmiany małego na duże - rozmiary i mocowanie są te same. Ja mam obecnie dwa prawe, elektr. składane ale nie mam żadnego dużego żeby porównać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym rozpoznać na aukcji, że lustro jest składane bo nie zawsze sprzedający wie co sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ilości kabli we wtyczce.

 

Lusterka z kierunkowskazami:

6 Pinów – standard

8 pinów – Coming/leaving home

9 pinów – składane

11 pinów – składane i C/L H

13 pinów – składane z pamięcią (dwie wtyczki, 9+4)

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy że znajdziesz opis zmiany małego na duże - rozmiary i mocowanie są te same. Ja mam obecnie dwa prawe, elektr. składane ale nie mam żadnego dużego żeby porównać

 

Właśnie z małego na duże zmieniłem ze 4 miesiące temu i chce zrobić tak żeby było duże składane, do passatów jeszcze nie widziałem dużego sk za ot znalazłem od superba ale za 400zł :/

 

Dasz rade zrobić troche dokładnych zdjęć?

 

A tak dla zainteresowanych w polkarze są lusterka składane z kierunkiem za 270zł i 480zł jak pytałem czemu taka różnica w cenie to kobita powiedziała mi że jest w jakości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakiej zasadzie pasuje obudowa od dużego lustra na szkielet z małego ale podobno pasuje. Elektrycznie składane jest identyko jak zwykłe jeżeli mówimy o mocowaniach obudowy plastikowej, różnią się szkieletem ale na necie są porady że wystarczy zmiana samej obudowy lusterka ze zwykłego do elektr. składanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamontowałem lusterka - przełożyłem obudowy ze swoich lusterek. Przygotowałem wiązki z przekaźnikami 361, tylko wpiąć się w instalację. Zastanawiam się jak połączyć się z przewodami + i - oraz impulsem drzwi ? Szybkozłączki, lutowanie ?

 

P.S. Jak wspomniałem, podłączyłem lusterka do mojej instalacji - regulacja szkieł działa, nie wiem jak z grzaniem. Jedyna, dziwna rzecz - z lusterek słychać brzęczenie, jak by silniczek. Co to może być ? Czy kolega eltom zaobserwował taki objaw u siebie ?

 

Zrobiłem zdjęcia obu lusterek bez obudowy, obok siebie. Dla zainteresowanych mogę gdzieś umieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc to silniczki tak brzęczą :D

A ja zawsze się dziwiłem :)

Tak kolego, taki cichy dźwięk.

Kup sobie wtyczki uniwersalne z gniazdami. Taki zestaw kosztował mnie po 4,50 za szt.

Wtyczki sobie pozarabiałem na przewodach, więc w każdej chwili można je wypiąć od przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. miałem na myśli jak podpiąć się pod kable wchodzące do silnika szyby i zamka drzwi - czy zedrzeć izolację i dolutować czy może zastosować szybkozłączki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąć bezpiecznik od modułu komfortu (nr 14 w skrzynce bezpieczników, czerwony, 10A, trzeci od góry, mały) i koniecznie polutować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

 

Martwi mnie ten dźwięk lusterek - nie jest to normalne. Aha - lusterko kierowcy nie brzęczy jeżeli przełącznik sterowaniem lusterek ustawiony jest na lusterko prawe, z kolei lusterko pasażera brzęczy bez względu na położenie tego przełącznika. Przypuszczam że ma to związek z regulacją lusterek - ustawiając lewe ustawia się jednocześnie prawe. tylko dlaczego to brzęczy ?

Będę wypinał z kostki w drzwiach te dodatkowe 3 piny i w ich miejsce wepnę swoje piny pod przekaźnik i zobaczę czy przestanie. Jeżeli nie to zostaje jeszcze pamięć lusterek, które bez wlaściwego sygnału być może generują to brzęczenie silniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie to jest naprawdę cichy pogłos, słyszalny gdy się stoi przy drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedziałem w środku, drzwi zamknięte, szyby opuszczone i słychać buczenie silniczków - fakt, nie jest to głośne ale raczej nie powinno mieć miejsca. Stojąc obok lusterek słychać to. Trochę dziwne, nie uważasz ?

Dźwięk przypomina mały transformator :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i dziwne, ale po 3 latach już się przyzwyczaiłem. Poza tym, cichnie to samoistnie po kilku chwilach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ilości kabli we wtyczce.

 

Lusterka z kierunkowskazami:

6 Pinów – standard

8 pinów – Coming/leaving home

9 pinów – składane

11 pinów – składane i C/L H

13 pinów – składane z pamięcią (dwie wtyczki, 9+4)

 

W wersji B5 96-00 były bez kierunków i mogły mieć: 5 pinów, 7 pinów i 12 pinów. Nie wiem jaką funkcję obsługują te z 7 kablami (do elektrycznego składania potrzeba 8 kabli). Na pewno te z 12 pinami (kablami) są składane elektrycznie. Należy szukać zdjęć lusterek gdzie wtyczki są do pełna obsadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na lusterka skł. z toledo 2 gość twierdzi że jest 9pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat Toledo 2 miały bardzo często składane elektrycznie lusterka, chyba najwięcej na allegro jest właśnie z tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności