Skocz do zawartości
eltom

[B5] Lusterka składane z pilota

Rekomendowane odpowiedzi

7 - skladanie

4 - pamiec

 

Czyli jeżeli lustra mają kostkę z 7 kabelkami to są składane elektrycznie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam i nie moge sie doczytac. mianowicie zakupilem lusterka od leona I skladane elektrycznie i po wszystkich przerobkach pozostalo mi podlaczenie no i napotykm niewiadoma czyli kabel od swicza brazowo-fioletowy do przekaznika a drugi kabel brazowy gdzie??

 

 

sprawa podlaczenia rozwiazania! dzieki Serek

Edytowane przez dawidjoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że ten dźwięk bzyczenia lusterka, o którym wspomniałem na pierwszych stronach, jest związany z podświetleniem wnętrza - kiedy oświetlenie gaśnie wewnątrz pojazdu, bzyczenie ustaje. Widać jakiś sygnał jest podawany na lusterko wraz z oświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co by się stanęło jak bym podłączył lusterka na jednym przekaźniku tzn. pełna profeska wtopienie kabli w istniejące wiązki, wtyczki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic by się nie stało ja tak mam zrobione i działa aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolega napisal nic sie nie stanie, tylko musisz kable ciagnac z jednych drzwi do drugich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie i pojawił się problem. nie wiem co się stało ale prawe lusterko przestało się rozkładać, złożyło się i koniec słychać tylko silniczek jak chodzi:( najgorsze, że jak rozłożę ręcznie to ono się nie klinuje tylko lata, miejscem w którym lusterko jest zblokowane jest położenie złożenia. co mam z tym fantem zrobić? pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słychać że silniczek faktycznie pracuje tak jak ten w drugim lusterku, czy tylko buczy? I zasadnicze pytanie: czy wcześniej wszystko działało normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko działało normalnie, (dziś padł kluczyk i otorzyłem nie z pilota tylko kluczykiem i wtedy przestał chodzić, założony miałem bezpiecznik i nic z nim się nie stało) słychać jak chodzi, buczy jak ruszam lusterkiem to głośniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij boczek i spróbuj na przemian podłączyć pod piny silniczka (we wtyczce lusterka) zasilanie 12V.

Zmierzam do tego, czy nie ma na przykład zwarcia, lub słabej masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak ja mam to na jednym przekaźniku to drugie by nie chodziło? może faktycznie on nie chodzi tylko buczy :hmm dziś już mi się nie chce grzebać ale będę musiał to sprawdzić. ale tak nagle by się to stało? a możliwe że się tam coś ukręciło? nie rozbierałem tego mechanizmu i nie wiem czy tam są jakieś ząbki czy jak?

Edytowane przez tylas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrób tak jak mówię. Podłącz na krótko zasilanie w dwóch kombinacjach i wykluczysz zwarcie w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podłączałem na krótko ale według mnie to nie zwarcie. nagrałem filmiki :

[video=youtube;qqIKmEEz1-I]

na filmikach widać że nawet jak lusterko jest w pozycji zablokowane to i tak lata, lewe tego nie ma jak się zablokuje w pozycji otwarte czy zamknięte to już tak jest. pewnie w weekend rozbiorę na części i zobaczę co to może być.

Edytowane przez tylas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mówię, że musisz i tak rozebrać boczek bo nic nie zrobisz. Cokolwiek byś nie próbował, i tak musisz rozebrać boczek i dobrać się do wtyczki lusterka. Poza tym oglądając film nie widzę czy dźwięk silniczka dochodzi z tego lusterka, czy z drugiego - chociaż słychać go tak głośno, że wskazuje na prawe lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dźwięk dochodzi z prawego lusterka. ale nie uważasz że dziwne że tak lata w pozycji ustalonej?? będę musiał skołować jakiś zasilacz 12 V lub od lapka wezmę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata, bo jest zablokowane w pozycji zamkniętej. Skończ pytać, a zacznij działać. Wyciągnij boczek, odkręć lustro i obejrzyj na spokojnie. Jak udało Ci się zamontować je samemu, to i ewentualne uszkodzenia w środku też wykryjesz bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z uszkodzeniem może być problem, bo wydaje mi się, że to uszk. mechaniczne. Oglądając lusterko wewnątrz, przed montażem stwierdzam, że mechanizm silnika jest obudowany plastikiem i nie wiem, czy jest to rozbieralne. Widać na zdjęciu, że coś przeskoczyło albo się ułamało i lusterko nie trzyma się sztywno. Pozostaje zdemontować lusterko i obejrzeć na spokojnie, na stole. Możesz też spróbować zdjąć obudowę lusterka (na aucie) i obejrzeć mechanizm - chociaż niewiele tam będzie to obejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko wyciągnąć i rozebrać na spokojnie w domu na stole. I taka jest też moja rada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać mechanizm sie da, ciekawość by mnie zżarła jak bym nie rozebrał mechanizmu :) Najpierw trzeba zdjąć to kółko zaznaczone na zielono podważając delikatnie śrubokrętem. Jak już sie zdejmie to tam jest taka tulejka ze sprężynką i trzeba ją wyjąć, ja nie kapnąłem się że może wypaść i szukałem jednego i drugiego na kolanach. Później 3 śruby zaznaczone na czerwono, znowu delikatnie śrubokrętem wyjmujemy plastikową osłonę i mamy silniczek i zębatkę na wierzchu, swoją drogą silniczek tam jest jak z zabawkowego samochodziku :)

 

2012-11-29 12.39.40.jpg

Jak dla mnie ślimak (u mnie plastikowy) na silniku wypluł zęby i nie łapie, albo ułamał się ogranicznik składania niestety jest to proszek spiekany i jest dosyć kruchy ale to jest gdybanie trzeba minimum chęci. Sam mechanizm składania jest prosty jak konstrukcja cepa.

 

We wcześniejszych postach widziałem że ktoś chce podłączyć 2 lustra pod 1 przekaźnik. Trzeba pamiętać żeby swicze połączyć w szereg bo inaczej po złożeniu ręcznie lusterka będą kręcić silnikami

Edytowane przez michalzip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności