Skocz do zawartości
eltom

[B5] Lusterka składane z pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Mam pytanko może ktoś z was będzie wiedział a mianowicie musiałem zdjąć tapicere żeby dojść do głośnika i zwróciłem uwage że u mnie w gnieździe które idzie z instalacji do lusterka jest 8 użytych i podłączonych pinów na 12, a w pasku mam lusterka reg. elektrycznie z podgrzewaniem gdzie jest to 5 pinów. Do czego są pozostałe 3 które są podłączone z instalacji oryginalnie ? Jeszcze mała prośba może ma ktoś z was schematy lusterek z paska po fl bez składania el, ze składaniem el bez pamięci i ze składaniem el z pamięcią ? Prośba o schematy stąd, że mam już na półce lusterka składane elektrycznie z pamięcią i przekaźniki na półce i chciał bym to założyć a zastanawiają mnie te dodatkowe kable.

Pozdrawiam

trochę słoneczko dzisiaj dawało i nie widać kolorów kabli

 

[ATTACH=CONFIG]117575[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]117576[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]117577[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]117578[/ATTACH]

 

nie mam schematów ale podłączyłem lusterka el. składane z pamięcią do instalacji gdzie skłądane juz były ale bez pamięci. Jakbyś miał jakieś pytanie mozesz pisać lub przekręć. Postaram sie Ci cos powdpowiedzieć w miare możliwości. Tu możesz miec troche odpowiedzi

http://www.passatplus.de/umbauteile/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm

 

fioletowy

fioletowo-szary

szary sterowanie położeniem lusterek(pion/poziom) jeden wspołny

 

biały - podgrzewanie lusterka

brąz- wiadomo masa

 

i to Ci daje sterowanie z podgrzewaniem - standard

 

 

----------------------------------

A to co masz od strony auta to tak bedzie:

 

fioletowy

fioletowo-szary

szary - sterowanie położeniem lusterek(pion/poziom) jeden wspołny

 

biały - podgrzewanie lusterka

brąz- wiadomo masa

 

czerwono-czarny - zasilanie silniczka składania lusterek (chyba)

brązowo-czerwony - masa do zasilania silniczka składania lusterek (chyba)

 

i chyba te dwa kabelki sie zamieniają polaryzacją zamknij(+/-) otwórz (-/+)

trzeci kabelek

brązowo-fioletowy - stycznik pod lusterkiem, odpowiada za informację czy lusterko zostało złożone ręcznie czy jest w normalnej pozycji i wtedy silniczek działa na rozkładanie lub składanie. Jeżeli stycznik daje info o złożonym lusterku ręką/ręcznie to silnik zadziałą (i teraz nie wiem w którą) chyba na rozłożenie "zębatka" zaskoczy i wtedy rozłoży silnik do momentu gdy stycznik da sygnał o złożonym lusterku. silnik będzie działał dłużej niż normalnie.

 

Nie jestem pewien czy to na pewno tak działa ale tak mi sie wydaje. Nie miałęm tyle czasu na zbadanie tego zagadnienia.

 

 

Nie wiem czy mi sie to udało dobrze ująć. Jak coś pytaj.

 

 

Czarno-biały ----- plus migacza,

niebieski - -------- plus - podświetlenie pod lusterkiem (Superb - nie wiem czy było w Passkach)

czarny ------------- masa - podświetlenie pod lusterkiem (Superb - nie wiem czy było w Passkach)

 

 

 

4 pozostałe nie pamiętam kolorów są od pamięci i potencjometrów w lusterku.

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za informacje Stinger.

Jednak mam pytanko jeszcze jeżeli u mnie jest instalacja w/g tego przygotowana do składanych lusterek bez pamięci to co najprościej zrobić aby to uruchomić ? Bo w sumie mam też przekaźniki 361 i nie wiem czy musze je zakładać w drzwiach czy jest też przygotowane miejsce w skrzynce z przekaźnikami. Może ktoś wie ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli u mnie jest instalacja w/g tego przygotowana do składanych lusterek bez pamięci to co najprościej zrobić aby to uruchomić ? Bo w sumie mam też przekaźniki 361 i nie wiem czy musze je zakładać w drzwiach czy jest też przygotowane miejsce w skrzynce z przekaźnikami.
Jeśli chcesz uruchomić tylko składanie to albo sterownik szyb do wymiany albo na przekaźniku 361, przekaźnik najlepiej w drzwiach żeby nie ciągnąć przewodów przez drzwi, w skrzynce z przekaźnikami nie ma przygotowanego miejsca bo paski nie miały tego w opcji, przekaźnik jest z audi.

 

Do pamięci potrzebujesz fetele el. z pamięcią bo tam jest moduł odpowiedzialny za pamięć (foteli i lusterek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałes podłączyć lusterka do instalacji i sprawdzić czy działają składane może masz potrzebne moduły w drzwich skoro masz instalację. Nie wiem jak to z tą instalacją było czy ybła seryjnie czy nie. Ale ja sobie nie przypominam aby u mnie w sedanie była do skłądania instalacja. Co innego w kombi bo tam były skłądane od początku fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sedanie instalacja była, ale moduły już nie. Swoją drogą po co koncern miałby robić dwie różne wiązki skoro to tylko kilkanaście cm kabli (kable idą tylko od modułu do lusterka), co innego z pamięcią, ponieważ kable idą conajmniej do kostek przy słupku kierowcy (dodatkowo prawdopodobnie do modułu komfortu, foteli, no i drugich drzwi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stinger spróbuje podłączyć ale jak pisze Alvares wątpie aby działało. Zastanawia mnie jeszcze jedno przekaźniki 361 brałem od znajomego i on wyciągnął je z jakiegoś sharana lub czegoś podobnego ciekawe czy sterowniki szyb podeszły by do paska i z innej beczki to z kolei był raczej angol to niestety chyba nie będzie pasowało stronami chociaż nie wiem tego. Musze jeszcze zerknąć czy w instalacji do joysticka są kable w pinach 4 i 8 od sterowania lusterkami z joya (chyba to te piny gdzieś znalazłem jakiś opis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekaźniki 361 brałem od znajomego i on wyciągnął je z jakiegoś sharana lub czegoś podobnego ciekawe czy sterowniki szyb podeszły by do paska
1. prawdopodobnie fizycznie nie będą pasowały (patrząc na te z allegro)

2. skoro były osobne przekaźniki do składania lusterek to funkcji tej nie mają sterowniki szyb

był raczej angol to niestety chyba nie będzie pasowało stronami chociaż nie wiem tego
nawet z paska nie będą pasowały bo sterownik kierowcy jest sterownikiem "master" którego fizycznie nie wsadzisz na drugą stronę (sterowniki te powinno się wymienić nawet podczas przekładki z angola na eu)
czy w instalacji do joysticka są kable w pinach 4 i 8 od sterowania lusterkami z joya
prawdopodobnie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zapytać czy taka opcja jest mozliwa:

Obecnie mam lusterka składane elektrycznie z pokrętła (passat rok 2003), jedno małe jedno duże.

Mam do kupienia w dobrych pieniądzach lustra z kierunkowskazami (te duże) ale mają jedynie funkcję grzania i elektrycznej regulacji (brak składania).

 

Podpowie mi ktoś czy jest możliwość "zmiksowania" tego tak abym miał i duże lustra (te z kierunkiem) i składane jak dotychczas?

Czy gra warta jest świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest możliwość "zmiksowania" tego tak abym miał i duże lustra (te z kierunkiem) i składane jak dotychczas?
Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.

i o to mi chodziło :ok dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Co prawda lusterka jeszcze czekają na chwile czasu żeby założyć ale mam jeszcze jedno pytanko do was, a mianowicie będę zakładał lusterka składane elektrycznie które mam ale zastanawiam się czy można do tych lusterek założyć obudowy z kierunkowskazami. Widziałem na allegro że można dostać takie obudowy wraz z kierunkami ale zastanawia mnie bo sprzedający pisze rocznikowo pasuje do 2003-2005 ? Czy zaślepki dolne z moich luster będą pasowały bo z allegro jest tylko obudowa lusterka do malowania wraz z kierunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Co prawda lusterka jeszcze czekają na chwile czasu żeby założyć ale mam jeszcze jedno pytanko do was, a mianowicie będę zakładał lusterka składane elektrycznie które mam ale zastanawiam się czy można do tych lusterek założyć obudowy z kierunkowskazami. Widziałem na allegro że można dostać takie obudowy wraz z kierunkami ale zastanawia mnie bo sprzedający pisze rocznikowo pasuje do 2003-2005 ? Czy zaślepki dolne z moich luster będą pasowały bo z allegro jest tylko obudowa lusterka do malowania wraz z kierunkiem.

 

kolego jeżeli dobrze pamiętam, nie będą pasować bo wnętrze jest inne i nie bedziesz miał do czego przyczepić obudowy lusterek.

A kość dlatego pisze że pasują do 2003-2005 bo własnie w 2003 roku lusterka zmieniły sie na duże z kierunkami w nich wmontowanymi i zniknęły kierunki z błotników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..... tulejka ze sprężynką i trzeba ją wyjąć, ja nie kapnąłem się że może wypaść i szukałem jednego i drugiego na kolanach. ....

 

[ATTACH=CONFIG]97820[/ATTACH]

Witam czy można gdzieś taką tulejkę dokupić ?? o której tu kolega pisze zapomniałem o niej i poszła w garaż nie do odnalezienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..... tulejka ze sprężynką i trzeba ją wyjąć, ja nie kapnąłem się że może wypaść i szukałem jednego i drugiego na kolanach. ....

 

[ATTACH=CONFIG]97820[/ATTACH]

Witam czy można gdzieś taką tulejkę dokupić ?? o której tu kolega pisze zapomniałem o niej i poszła w garaż nie do odnalezienia...

 

chyba nie ale możesz sobie zawsze dorobić z jakiegoś pręta i uciąć

 

a masz sprawne lusterka?nie masz pourywanych takich trzpieni które łączą się wewnątrz z elementem zębatym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat trwa więc podepnę się mianowicie,

czy każde lusterka od skody superb I mają opcję składania ? przykładowa aukcja

http://allegro.pl/lusterko-ele-pod-skoda-superb-i-3u4-2002-2006-l-ww-i4375984019.html

mocowania i kostki ponoć bezproblemowo pasują, a w teorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę że temat trwa więc podepnę się mianowicie,

czy każde lusterka od skody superb I mają opcję składania ? przykładowa aukcja

http://allegro.pl/lusterko-ele-pod-skoda-superb-i-3u4-2002-2006-l-ww-i4375984019.html

mocowania i kostki ponoć bezproblemowo pasują, a w teorii

 

To jest zwykłe lusterko elektrycznie ustawiane i podgrzewane i tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, bardzo spodobał mi się pomysł składania lusterek w paseratii :),wiem że od ostatniego postu minęło sporo czasu, ale z nadzieją zadam moje pytanie :) mam passata z 2004 roku z migaczami w lusterkach, są elektrycznie regulowane, i podgrzewane, nie mają bajeru składania el. moje pytanie: czy mogę kupić lusterka z golfa5 lub paska b6 i założyć je na adaptery z moich lusterek, i będą się dobrze składały ? czy w ogóle jest to wykonalne, mam możliwość zakupienia takich luster z b6 lub z golfa5 za w miare rozsądne pieniążki, mógłbym kupić od superb, ale są mniej popularne i droższe, i jeszcze pytanie ile musi mieć pinów takie lusterko od superb żeby było składane elektrycznie ? nawet lusterka z superb nie są w 100% zamienne, ponieważ prawy adapter i tak trzeba założyć z Europy, nie z angola jak dobrze rozumiem tak, bo nic nie będzie widać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wielką prośbę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu - mam Passata B5 07.2000 r. przed liftem (ostatni wypust), postanowiłem założyć sobie el. skł. lusterka na przekaźniku 361 od Audi (żeby działały z pilota przy zam. lub otw. c. zamka). Oryginalnie auto ich nie miało (jest tylko joy z funkcja składania, ale oryg. składane z joya mnie nie interesowało ). Zakupiłem 2 lustra el. składane, przekaźnik Audi 361,całą resztę rzeczy potrzebnych do lutowania itd., zrobiłem wsio wg. instrukcji z forum (odp kable do odp pinów przekaźnika, itd.) i sukces jest połowiczny po zamknięciu auta z zewnątrz z pilota, c. zamek zamyka auto, lusterka się składają, ale po otwarciu się nie rozkładają w czym może tkwić przyczyna? Spr błędy w module komfortu - nic nie wyskakuje. Zauważyłem tylko, że u mnie w aucie masa na pinie 28 w sterowniku szyby w drzwiach jest non stop - czy auto zamknięte czy otwarte, a wyczytałem, że masa powinna być chyba tylko jak się drzwi zamknie (i powinna być cały czas jak drzwi są zamknięte, aż do ich otwarcia) - po otwarciu powinna znikać, a tak się nie dzieje.

Z góry baaardzo dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam serdecznie.

AndiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa powinna pojawić się dopiero po zaryglowaniu, czyli "drugim zamknięciu" zamka. Albo masz to na innym pinie, albo uwalony mikrostyk ryglowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temacik bardzo ciekawy zastanawiam się nad montażem takich lusterek więc muszę dokładnie przeczytać temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności