Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Podłączenie oświetlenia przestrzeni na nogi Passat B6 / B7

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie montowalem lampki drzwiowe z Passata B5 i dlozylem zarowki Led, pasuja idealnie. Kupilem z wtyczkami po 15pln za sztuke.

Taniocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko odnośnie podłączenia do passata b7? Jakie piny, numery? w pierwszym poście brak info?

Drugie pytanko czy te lampki z led będą pasowały? 3AD 947 409

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej mam pytanko odnośnie podłączenia do passata b7? Jakie piny, numery? w pierwszym poście brak info?

Drugie pytanko czy te lampki z led będą pasowały? 3AD 947 409

patrz post 97 kostka b52 pin 50

 

Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrz post 97 kostka b52 pin 50

 

Wysłane z mojego H60-L02 przy użyciu Tapatalka

 

Dziękuję chyba ominąłem stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej mam pytanko odnośnie podłączenia do passata b7? Jakie piny, numery? w pierwszym poście brak info?

Drugie pytanko czy te lampki z led będą pasowały? 3AD 947 409

 

W B7 można spokojnie podłączać LED'y bez dodatkowych rezystorów. Da się zakodować BCM'a tak by nie wywalał błędu przepalonej żarówki. A co do lampek to pasują tam różne - wystarczy, że wymiary się zgadzają. Ja w swoim zamontowałem lampki tapicerki od Audi A4(B6/B7). Można kupić używki po 10 zeta na znanym portalu. Normalnie wchodzą tam żarówki W5W ale można wstawić LED'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B7 można spokojnie podłączać LED'y bez dodatkowych rezystorów. Da się zakodować BCM'a tak by nie wywalał błędu przepalonej żarówki. A co do lampek to pasują tam różne - wystarczy, że wymiary się zgadzają. Ja w swoim zamontowałem lampki tapicerki od Audi A4(B6/B7). Można kupić używki po 10 zeta na znanym portalu. Normalnie wchodzą tam żarówki W5W ale można wstawić LED'a.

 

To super:) nTomek :) to kupuję ledy. A jakie kodowanie robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W module J519 (adres 09) bit<0> w bajcie 20 - uaktywnia podświetlenie, a bit <3> w bajcie 25 wyłącza monitoring żarówek - jak na poniższych obrazkach. Ten opis jest prawdziwy dla modułu 3AA937087F (po lekkim tuningu by mógł obsługiwać halogeny). Prawdopodobnie tak samo będzie we wszystkich modułach tej serii 3AA937087x (na pewno w 3AA937087H).

 

Powodzenia Tomek.

 

bcm_B20.jpg

bcm_B25.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W module J519 (adres 09) bit<0> w bajcie 20 - uaktywnia podświetlenie, a bit <3> w bajcie 25 wyłącza monitoring żarówek - jak na poniższych obrazkach. Ten opis jest prawdziwy dla modułu 3AA937087F (po lekkim tuningu by mógł obsługiwać halogeny). Prawdopodobnie tak samo będzie we wszystkich modułach tej serii 3AA937087x (na pewno w 3AA937087H).

 

Powodzenia Tomek.

 

[ATTACH=CONFIG]148467[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]148468[/ATTACH]

 

Dzięki na pewno się przyda:) czekam na dostawę lampek:) co prawda mam moduł z końcówką G. A co zmieniałeś do halogenów, doświetlanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie tak - chodziło o doświetlanie, tyle że nie miałem świateł przeciwmgłowych (halogenów), więc trzeba było najpierw je zamontować :-) Moduł z literką F (mój oryginalny) jest w wersji Midline i nie ma nawet pinów do sterowania tymi światłami więc było to wyzwanie. Ostatecznie udało się przerobić go na wersję obsługującą halogeny (dolutowanie 3 pinów i 3 elementów na płytce modułu). Twój moduł w wersji G (Highline) powinien mieć to samo kodowanie co mój.

 

Pozdrawiam Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właściwie tak - chodziło o doświetlanie, tyle że nie miałem świateł przeciwmgłowych (halogenów), więc trzeba było najpierw je zamontować :-) Moduł z literką F (mój oryginalny) jest w wersji Midline i nie ma nawet pinów do sterowania tymi światłami więc było to wyzwanie. Ostatecznie udało się przerobić go na wersję obsługującą halogeny (dolutowanie 3 pinów i 3 elementów na płytce modułu). Twój moduł w wersji G (Highline) powinien mieć to samo kodowanie co mój.

 

Pozdrawiam Tomek.

 

 

Dzięki za info. A co musiałeś dorobić/wiązkę? Ja mam w zderzaku dzienne bez doświetlania, a chcę dołożyć doświetlanie, wiec brakuje na pewno kabli we wiązce. A u Ciebie jak było z wtyczkami itd.? Masz może opis pinów, jakie do czego?

Edytowane przez mark2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem podświetlenie nóg u siebie. Działa, ale myślałem że w adaptacji będzie jakaś opcja aby ustawić podświetlenie na włączonym zapłonie. Sterownik mam 3C8 więc z CC więc powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bordnetz Bajt16 bit7 włączasz i powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bordnetz Bajt16 bit7 włączasz i powinno działać

 

Właśnie chciałem poszperać w bordzie, ale mój lapek postanowił wyzerować baterię jak menel piwo. Więc dam znać czy zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Zespol centranej elektryki wtyczka b nie ma pinu 50 ani wwersji h ani h+i h++ jak w takim razie wpiac kabelki.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko. Zespol centranej elektryki wtyczka b nie ma pinu 50 ani wwersji h ani h+i h++ jak w takim razie wpiac kabelki.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Cześć - tu mała "ściąga":

3AA937087x_pin50B.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Img8612513_780.jpg

Czyli ten rysunek nie dotyczy BCM w passacie b7? Wychodzi na to, że pin 39 jest od oświetlenia.

 

Cześć - tu mała "ściąga":

[ATTACH=CONFIG]150009[/ATTACH]

 

Super. Ale wg instrukcji to pin 50 jest po 2 stronie. Dalem sie zrobic w h..... dzięki.

Edytowane przez mark2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]150012[/ATTACH]

Czyli ten rysunek nie dotyczy BCM w passacie b7? Wychodzi na to, że pin 39 jest od oświetlenia.

 

 

 

Super. Ale wg instrukcji to pin 50 jest po 2 stronie. Dalem sie zrobic w h..... dzięki.

 

 

Cześć, ten rysunek jest faktycznie przekłamany chyba, że chodziło na nim o pokazanie układu pinów wtyczek a nie gniazd.

Tu masz rozpiskę pinów gniazd modułu BCM: http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=148632&d=1476095251

Edytowane przez nTomek
link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nigdzie nie ma innej rozpiski pinów.

 

 

Cześć, ten rysunek jest faktycznie przekłamany chyba, że chodziło na nim o pokazanie układu pinów wtyczek a nie gniazd.

Tu masz rozpiskę pinów gniazd modułu BCM: http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=148632&d=1476095251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności