Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] - Podłączenie oświetlenia przestrzeni na nogi Passat B6 / B7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebp75
Witam,

 

Mam pytanie, dlaczego po zakodowaniu (tak jak w instrukcji) w FIS-ie nie mam dodatkowego menu ? Światełka działają poprawnie ale menu nie ma hmmmm ?

 

Edit. No i teraz zauważyłem, że jak wkładam kluczyk w stacyjkę to nożne podświetlenie (i tylko nożne) mignie 3 razy potem dopiero zgaśnie :[

 

Pozdrawiam,

 

a jakie zarowki uzyles??

LED-owe ??

jak tak to musza byc pod canbus jak nie sa to beda mrogac przy wlaczeniu zaplonu i gasnosc po chwili.

wiem sam przerabialem ??

a w FIS-ie musi byc opcja, jak nie masz to moze cos zle zakodowane jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wrzuciłem ledy od kolegi tomnika. W takim razie muszę sprawdzić dokładnie co i jak jest. Może uda mi się to jakoś ogarnać.

 

Sprawdzę jeszcze raz kodowanie no ale jak bym źle zakodował to czy by działało ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

najprosciej sprawdzic to zamienic led-y na zwykle zarowki i zobaczysz czy swieca normalnie ;)

a kodowanie to nie pamietam teraz ale wydaje mi sie, ze trzeba w gatewayu zaznaczyc, ze masz footwell lightning i sprawdz w module 9 central electronic czy tam nie ma czegos do zaznaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kodowałem to 5 razy różnymi systemami i nie mam dalej w FISIE opcji na podświetlenie nóg :[ a wszystko działa. WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra kodowałem to 5 razy różnymi systemami i nie mam dalej w FISIE opcji na podświetlenie nóg :[ a wszystko działa. WTF ?

 

Odepnij aku na kilka minut. U mnie też tak było, że zniknęło kilka menu, a po odłączeniu zasilania pojawiły się wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpinałem nawet na cały dzień po podłączeniu dalej to samo :[

 

Edit:

 

 

Rozmawiałem dziś z romeo9999 i możliwe, że mój licznik nie wspiera tego muszę to dokładnie sprawdzić teraz.

Edytowane przez Corvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku mozesz miec uboga wersje licznika bo tez juz miałem ze po kodowaniu dołozeniu kilku dupereli w liczniku sie nie pojawiło załozyłem licznik z koncówką P i wszystko zasmigało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ytałem temat i nie wiem za bardzo, mam podświetlanie z przodu i chce dołożyć tylne, to gdzie mam wpiąć się z tylnymi lampkami ?

Ponawiam proźbe HSV

Mam już graty i przydało by się to ogarnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam proźbe HSV

Mam już graty i przydało by się to ogarnąć

Ja podpinałem się pod przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam proźbe HSV

Mam już graty i przydało by się to ogarnąć

 

Ja podpinałem się pod przód.

 

dokładnie

najprościej podpiąć się pod instalację przednich lampek

 

A jak zrealizowaliście wejście przewodów do foteli?

Bezpośrednio, czy puściliście je przez tą dużą wtyczkę pod siedzeniem, przez którą idą wszystkie kable do siedzeń?

 

Takie rozwiązanie pozwala bezproblemowo wyjmować siedzenia, należy tylko dołożyć po 2 piny męskie i 2 żeńskie do wtyczki.

 

Ja tak mam zrobione :)

Ale podczas montażu foteli z pamięcią we wtyczce fotela kierowcy zabrakło miejsca na dodatkowe piny, w miejscu gdzie miałem podłączone przewody od lampki musiały pojawić się przewody od CANa. Przewody od lampki zostały przepięte do dodatkowej 2 pinowej wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w wątku że lampki LED od CC pasują tzn rozumiem ę kostki też pasują????

Takjak Marcin pisałeś puszcze oświetlenie lampek tył przez kostki a podłączenie zrobie z przednich lampek.

Jesli podłącze się równolegle pod masei zasilanie to obwód nie odetnie zasilania ze wzgledu na duży pobór prądu?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takjak Marcin pisałeś puszcze oświetlenie lampek tył przez kostki a podłączenie zrobie z przednich lampek.

Przez duże 10 Pinowe wtyczki fotela

 

 

Jesli podłącze się równolegle pod masei zasilanie to obwód nie odetnie zasilania ze wzgledu na duży pobór prądu?????

Mam tak i nic sie nie dzieje, nie odcięło mi zasilania jak miałem żarówki, a teraz we wszystkich lampkach w aucie mam LEDy,

Zrobię kiedyś foto to obczaisz jak to bajera wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak mam zrobione

Ale podczas montażu foteli z pamięcią we wtyczce fotela kierowcy zabrakło miejsca na dodatkowe piny, w miejscu gdzie miałem podłączone przewody od lampki musiały pojawić się przewody od CANa. Przewody od lampki zostały przepięte do dodatkowej 2 pinowej wtyczki.

 

Kolego a powiedz mi proszę jak w takim razie rozwiązała to fabryka jak ma się full fotele i lampki? Czy to może nigdy nie występowało razem?

 

Ma ktoś pojęcie jak idą ori kable tylne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a powiedz mi proszę jak w takim razie rozwiązała to fabryka jak ma się full fotele i lampki? Czy to może nigdy nie występowało razem?

 

Ma ktoś pojęcie jak idą ori kable tylne?

 

Chodzi ci o to jak przechodza kable do fotela. Pusc przez dwie dodatlowe wtyczki dwu pinowe i bedzie wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie idzie na osobnych kostkach:

 

1J0 973 119-kostka wtyku żeńska pod fotel x2szt

1J0 973 332-kostka wtyku męska pod fotel x2szt

000 979 131 E-przewód z pinami do wpięcia we wtyczkę żeński x4

000 979 132 E-przewód z pinami do wpięcia we wtyczkę męski x4

000 979 950- taśma klejąca

000 979 982-przewód ma metry (1mm2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
000 979 982-przewód ma metry (1mm2)

Przewód jest w opakowaniu i zawiera 10mb

Już ogarnołem lampki z diodami By TOMNIK i wygląda zaje fajnie

ale montarz to masakra chodzi głównie o kostke pod fotelem na tym stelarzu co jest pod wykładzią

zaczepy nie chodzą bo są za grube ślizgi trzeba od strony podłogi naciąć cięnkim nożem tapicerskim.

dodatkowo zapięcie nie zaskakuje kostka posczas wkładania drugiej z części fotela opada.

Jakostki złapałem tyrtytką po uprzednim zrobieniu otworów lutownicą ale efekt końcowy super!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak sądzicie czy taka lampa led 8J0947409A z audi bedzie pasowac do passata b6. Daje intensywne swiatlo i jest nawet tansza niz zwykla zarowkowa do b6. zwykla zarowkowa u gajosa kosztuje 47 natomiast ta led 43.

http://www.passatplus.de/umbauteile/leuchten/8J0947409A.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przymierzam sie do zalozenia podswietlenia z przodu I z tylu. prosilbym jeszcze o podpowiedz w ktorym miejscu podpiac uziemienie? czy kazda lampka ma osobne? czy sa z przodu I z tylu jakies miejsca w ktore mozna sie wpiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, przymierzam sie do zalozenia podswietlenia z przodu I z tylu. prosilbym jeszcze o podpowiedz w ktorym miejscu podpiac uziemienie? czy kazda lampka ma osobne? czy sa z przodu I z tylu jakies miejsca w ktore mozna sie wpiac?

 

np punkt masy po lewej stronie na wysokości rączki od otwierania maski, zobaczysz go jak zdemontujesz plastik pod rączką, plastik ten jest dociśnięty progiem wewnętrznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem w wątku że lampki LED od CC pasują tzn rozumiem ę kostki też pasują????

Takjak Marcin pisałeś puszcze oświetlenie lampek tył przez kostki a podłączenie zrobie z przednich lampek.

Jesli podłącze się równolegle pod masei zasilanie to obwód nie odetnie zasilania ze wzgledu na duży pobór prądu?????

 

Niestety kostki nie pasują.

Pochopnie zaufałem postowi Bimbasza i zorientowałem się dopiero przy odbiorze (lampki 4E0947415).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności