mark2121
-
Liczba zawartości
289 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O mark2121
- Urodziny 07/25/1982
Informacje osobiste
-
Imię
Marek
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Gł
Samochód
-
Generacja
B5
-
Silnik
B7 2.0 TDI 170KM DSG
-
Rok produkcji
2011
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje
mark2121 odpowiedział pompeusz666 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Dokładna wskazówka jak to zrobić? Byłbym wdzięczny. -
Podobno jak długo kręci to także wina tegoż czujnik
-
Więc po kolejnych bojach, ruch lewostronny - błąd - odchaczyć w liczniku travel mode i jest czysto. Światła skręcają itd, ale pozostał : usterka AFS A , czyli nie ma długich i DLA. Na postoju jak klikam długie zapala się kontrolka i załączają się, ale po zapłonie i w trybie auto i innym nie ma długich??? Domyślam się, że to chodzi o kodowanie, ale czego? Bajt 18 innej wartości dla lamp 21? Czy moduł AFS (J745), lub Kamery (R242)?? W kamerze zauważyłem ciekawą rzecz, jak załączam FLA_Headinglight_type na Xenon to wraca po ponownym razie na Halogen, a coding_FLA z LA modus 1 nie chce się zmienić. W AFS nie mogę załączyć w bajcie 04 bit 6 - asystent świateł dynamicznych - warunki brzegowe itd.... Wychodzi na to, że ten system jest jakoś powiązany z modułem elektryki i bajtem 18. Może, ktoś ma jakiś pomysł?? Podpowiedź?
-
Passat B7 Alltrack Bi-xenon `PWM to Level Scaling Factor`
mark2121 odpowiedział sidecif → na temat → Diagnostyka VAG
Gdzie to jest? Nie mogę znaleźć w module 55?? -
30-bitowy BCM 3AA..Jakie ma możliwości/Opcje
mark2121 odpowiedział pompeusz666 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Hej, stary temat, ale może się komuś przyda, więc pin 30 którego brakuje w wersji R jest os start/stop. po zmianie na moduł w wersji R i bez pinu nr30 (to samo kodowanie) pojawia się błąd w start stop - mianowicie po zgaszeniu auta przez ten system , już nie odpali, trzeba załączyć "kluczykiem". -
Dobra wykonano test w jeździe, jest ok, wszystkie lampy led świecą, ale mam błąd w module 55 AFS (ruch lewostronny???), jak robię nastawy podstawowe nic się nie dzieje??, test wyjść działa: góra dół, lewo prawo, ale nie działa mi skręt lamp przy kręceniu kołem kierownicy. Sterowanie z modułu jest, więc coś trzeba jeszcze gdzieś zakodować, moduł kierownicy??? No i co zauważyłem, nie mam długich?!?
-
Masz rację, ale na początek musi tak zostać, później wlecą 2xh8, ale martwi mnie wtyczka od lampy złącze nr 7 w reflektorze xenon, w schemacie jest że to masa, ale na forum rosstech piszą, że to powinno być połączone z 3 wtyczki starej halogenowej. Nigdzie nie mogę znaleźć schematu lamp 21.
-
Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7
mark2121 odpowiedział nTomek → na temat → Elektryka, oświetlenie
Super , dzięki za info, staram się właśnie aktualizować wątek, co prawda odnośnie xenonów , a nie doświetlania zakrętów, ale może komuś nie przydać. Teraz podmiana J519 na J z R, i biorę się za kodowanie. -
Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7
mark2121 odpowiedział nTomek → na temat → Elektryka, oświetlenie
Sam sobie odpowiem, ale może ktoś podpowie kodowanie, dla potomnych: by zamontować reflektor biksenonowy w passacie B7, należało usunąć istniejące przewody w bcm odpowiadające halogenowym światłom do jazdy dziennej (DRL) obok świateł przeciwmgielnych, aby użyć pinów C48 i C49 do biksenonów. Światło do jazdy dziennej (DRL) należało podłączyć do pinów C43 i A2, aby działało jak fabryczne statyczne światła doświetlające zakręty! To jeśli chodzi o Załatwienie lamp w zderzaku , nadal pozostaje pytanie o kodowanie... Co do wyjścia DSG pin 30 w J519, dziwne, bo auto odpala i jeździ, ale to chyba nie do DSG tylko oświetlenie/przygaszanie lampek na pulpicie licznika... -
Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7
mark2121 odpowiedział nTomek → na temat → Elektryka, oświetlenie
Dzięki Tomasz, jak zwykle fachowa wiedza i pomoc. Jednak wszystko to i tak lipa, moduł, który założyłem to R i niestety nie będzie działać, brak pinu na DSG czyli pin 30 - nie ma go fizycznie. Czekam na wersję J. Wtedy biorę się za kodowanie. Lampy w zderzaku mam H8 i P21W, więc przeciwmgłowe doświetlanie poszło na A25 i C25 jak pisałeś w poradniku, nie wiedziałem co z tymi drugimi, - może coś z nich się uda zrobić. Czyli źle podpiąłem, bo ledy od xenonów podpiąłem na C48, C49. Hmm, sugerowałem się schematem elektrycznym, gdzie tak lampy są wpięte do C48, C49??, nigdzie nie widziałem w schemacie wpięcia na C26 i A44. Masz jakiś shcemat? Wg mojej wiedzy: J519 nasz moduł elektryki : złącze T52c/49 idzie to lampy MX2 T14e/11 i to są dzienne pozostałe to: MODUŁ J519 WTYCZKA STARA DO HALOGENOWEJ LAMPY WTYCZKA NOWA DO BIXENON T52c/52 T10e/6 T14e/6 - mijania T52a/44 T10e/10 T14e/10 - pozycyjne T52C/50 T10e/9 T14e/9 - prawy kierunek T52c/46 T10e/8 T14e/12 - drogowe T10e/5 T14e/ 5 połączona z 7 - masa SC8 T14e/4 - zasilanie z bezpiecznika - TEGO PRZEWODU BRAKOWAŁO CAN 2x T14e/1 i /2 - can - TYCH PRZEWODÓW BRAKOWAŁO T52c/49 T14e/11 - TEGO PRZEWODU BRAKOWAŁO Dynamic Light Assist (DLA) - potrzebuje kamery w szybie (znaki, linie itd) HBA - asystent świateł drogowych - potrzebna mini kamera w lusterku od strony szyby lub duża jw. ANALOGICZNIE DRUGA LAMPA , z tym że: T52c/48 i SC(powinien być drugi niezależny bezpiecznik) na T14e/4 - można oczywiście zabrać napięcie nie z bezpieczników, a z innego miejsca z wtyczki (mostek). OCZYWIŚCIE NIE OBEJDZIE SIĘ BEZ INGERENCJI W BAJT 18 DLA WIĘKSZOŚCI TO WARTOŚĆ 65 lub 5F, ALE TO JUŻ RÓŻNIE, KAŻDE AUTO JEST INNE I MA INNĄ KONFIGURACJĘ. SYSTEM BĘDZIE DZIAŁAĆ PRAWIDŁOWO Z MODUŁEM POZIOMOWANIA (55) AFS, KTÓRY JEST POŁĄCZONY DO CZUJNIKA POZIOMOWANIA NA TYLNEJ OSI LEWE KOŁO. AFS ŁĄCZY SIĘ CAN Z LAMPAMI - TAM WPINAMY CAN OD LAMP. kodowanie informacje dodatkowe : bajt 18, żarówka drl ze zderzaka stanie się światłem drogowym, ponieważ jest podłączona do pinów 48 i 49, można zostawić ją podłączoną tak jak jest i użyć plusa z niej do zasilania elektromagnesu świateł drogowych do pinu 11 Bajt 14 bit 3 Reflektory biksenonowe (z przesłonami) zainstalowane Bajt 15 bit 3 Światła do jazdy dziennej (DRL) nieaktywne z kierunkowskazami Bajt 15 bit 6 Światła do jazdy dziennej (DRL) za pomocą oddzielnych świateł aktywne (To już można sprawdzić) Bajt 17 bit 2 Biksenon z dodatkowymi światłami drogowymi Bajt 18 (To jest konfiguracja świateł i po zmianie nie ma powrotu, jeśli było 00, ponieważ jest to tylko maskowanie, można spróbować wartości 65, Bajt 25 bit 7 Bajt 25 bit 2 Światła drogowe z przesłonami aktywne/zainstalowane INFORMACJA ODNOŚNIE AFS (55 - inaczej J431) W kontrolerze 55, bajt 1, bit 3 tekst etykiety brzmi „Informacje o poziomowaniu za pośrednictwem czujnika(ów) i NIE za pośrednictwem CAN”. wydaje się wskazywać na to, że informacje o poziomowaniu można uzyskać za pośrednictwem CAN - tylko jeśli mamy już zawieszenie aktywne DCC. -
Montaż halogenów + doświetlanie zakrętów w Passat B7
mark2121 odpowiedział nTomek → na temat → Elektryka, oświetlenie
Odkopie temat, liczę że może komuś pomogę a i się czegoś dowiem. Oczywiście z okazji świąt postanowiłem, pogmerać w staruszku B7 i coś wymodzić. Poszedł mod na xenon 21. Pojawił się problem bo moduł j519 piny 48, 49 są wykorzystywane do sterowania światłami dziennymi led w reflektorach, ale oryginalnie te piny były używane do dziennych w zderzaku, więc poszła wymiana. Teraz pojawił się problem bo doświetlanie ze zderzaka to inne piny na module i zero problemów, ale pytanie gdzie wpiąć piny od przeciwmgłowych w module j519? Ma ktoś pomysł lyb schemat dla tych przeciwmgłowych? Ewentualnie może ktoś ma opis dla różnych lamp w zderzaku, wiem że są trzy wersje, same dziennie P21, 2xh8 i trzecia opcja P21 i h8 - temat dotyczy tej ostatniej, h8 robią za doświetlanie i przecwimgłowe, a p21? zbytek przy xenonie czy można coś wymodzić? Kodowania: kodowanie przed zmianami ORYGINALNE WYPOSAŻENIE HALOGENY:040000000000000000180088740000E443510088436D87606488E7200041 kodowanie po zmianach MOJA MODYFIKACJA WERSJI R - OBECNY MODUŁ W AUCIE: 040000000000000000180088740029E443550088436DA760648CE7200049 kodowanie oryginalne nowego modułu R (taki był jak go załatwiłem, przed włożeniem do auta) : 000A000000000000049800805400297423D54B88626DAD60E480C7240041 Pojawił się problem, na nowym kodowaniu znikły dzienne w lampach xenon, wcześniej były? Jakieś pomysły? Bajt 18 nie ruszany, wcześniej halogen j519 model G, obecnie j519 model R . -
21 adaptacyjne, z przysłoną, 19 zwykłe, skrętne
-
Wydaje mi się , że masz za wysoko czujnik, dlatego siła sygnału koła TP jest za bardzo tłumiona, tego nie zmienisz programowo, sygnał jest dynamiczny , czytany cały czas. Pytanko, którędy puściłeś przewody do środka? i pod jaki bezpiecznik się podpiłeś?
-
Zamiana zwykłych lamp na bixenon'y skrętne... kilka pytań.
mark2121 odpowiedział Danek75 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Hej, ogarnął ktoś kodowanie sterownika elektrycznego, po zmianie lamp? -
Potrzebuję numerów śrub mocowań do kompletu wahaczy tyt passat b7 kombi, ma ktoś może schemat wraz z numerami itd? pozdrawiam
